Celebrity

28. května 2023 06:00

Eliška Reiglová

Tajemství pseudonymu Tiny Turner: Změnu měl pod palcem její manžel, vlastnil ji

Legendární rocková zpěvačka 24. května po dlouhé nemoci zemřela ve svém sídle ve Švýcarsku. Po celou její kariéru ji svět znal pod pseudonymem Tina Turner, byť na svět v listopadu roku 1939 přišla jako Anna Mae Bullock. Podle čeho si vybrala pseudonym, pod kterým se proslavila?

Ještě než se Tina Turner proslavila, byla svým blízkým známá jako Anna Mae Bullock. Křehká dívka s hlasem jako zvon se v 50. letech společně se svou sestrou odstěhovala do Saint Louis, kde poznala svého prvního manžela. Ike Turner jí změnil život, ačkoliv při ní stál při rozjezdu kariéry, doma byl tyranem, který pro ránu nešel daleko.

Právě Ike měl kariéru ženy, kterou v posledních letech lidé vnímali jako rockovou babičku, dlouho pod palcem. A byl to on, kdo jí určil, jaký pseudonym by měla používat. Volba příjmení byla jasná –⁠ Turner podle něj. Jméno si pak Anna Mae vybrala k jeho libosti.

Komiksová hrdinka

V roce 1941 začal v USA vycházet komiks s první ženskou superhrdinkou vůbec. Jmenoval se Sheena, Queen of the Jungle, tedy královna džungle. Byla sirotkem, který v džungli vyrostl, naučil se v ní přežít, komunikovat se zvířaty a bojovat s nejrůznějšími zbraněmi, od primitivních až po nože. Při svých dobrodružstvích se utkávala například s překupníky otroků či pytláky.

Tento komiks, který znamenal revoluci ve světě superhrdinů, jenž do té doby patřil mužům, Ike Turner z celého srdce miloval. Proto se zpěvačka rozhodla, že si vybere jméno Tina, které se bude rýmovat se jménem hrdinky Sheeny.

„Ike byl chytrý muž, který chtěl být vždy slavný. Mé jméno patřilo jemu. Změnil ho a vlastnil tak i mě. Nebyl sice vzdělaný, ale měl selský rozum a dobře věděl, co dělá,“ řekla kdysi ke svému pseudonymu Tina Turner v pořadu Oprah Winfrey.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.