Seriály a filmy

12. října 2018 18:01

Jana Mrákotová

Lubor Knopp z Tátů na tahu je jako Krok – také má tři dcery

Lubor je šarmantní chlap ze staré školy, který ženám pomáhá do kabátu. Navenek drsňák, uvnitř dobrák. Pro rodinu a kamarády by skočil pod vlak, což by pro něj bylo možná jednodušší než jim říct, jak je má rád. A aby toho na něj nebylo málo, má tři dcery jako ten bájný Krok.

Lubor „dopřál“ svým dcerám každé jinou matku. A každá z dcer se s tím vyrovnává po svém. Nejstarší Lucie bere vše s nadhledem, nejmladší Týna má tu kliku, že vyrůstá v úplné rodině. Nejhůř se s rozpadem rodiny asi vyrovnává prostřední Petra, která svému otci připraví velké překvapení, jak se můžete sami podívat. Je jí šestnáct a je těhotná. Otec neznámý.

Návrat ztracené dcery

Role otce v životě dcery je velmi zásadní

Luborovi je jasné, že problémy na sebe nedají dlouho čekat. Petra rozhodně není natolik zralá, aby situaci zvládla sama, bez pomoci. Na druhou stranu si je vědom, že na celé věci má i on velký podíl tím, že zrovna příkladný otec nebyl. Dá se vlastně správný vztah otce a dcery definovat? Zeptali jsme se klinického psychologa Radka Ptáčka: „Prostřednictvím otce si dívka vytváří představu o roli mužů ve společnosti, jich vztazích k ženám, ale jeho chování též přímo ovlivňuje sebepojetí a sebeúctu dívky. Dívka si prostřednictvím otce též vytváří představy o svém partnerovi. Špatné i dobré. Vztah otce a dcery je také mimořádně křehký a v určitém smyslu náročnější než například vztah otce se synem nebo matky s dcerou. Z malé dívenky, která s tatínkem ráda blbne a mazlí se s ním, se stává slečna, která začíná vnímat svoji intimitu a vůči otci se i vymezovat. Přestože to tátové mohou brát jako určité ochlazení vztahu, musí dívku plně respektovat a svůj vztah k ní proměnit. Otcovská láska tak musí projít velmi náročnou metamorfózou, kterou bohužel nezvládnou úplně všichni.“ Pusťte si již teď Luborovu zpověď.

Luborova zpověď

Kdo je otec?

V rodině Knoppových vládne díky Petře celkem slušný chaos. Všichni se snaží pomáhat, Lubor samozřejmě řeší, kdo je otcem dítěte. Výsledek jeho pátrání je pro něj poněkud šokující. Rozhodne se udělit Petře pár otcovských rad, jak je vidět u naší ukázky.

Seriál Tátové na tahu sledujte také online.

Další pokračování Tátů na tahu uvidíte v neděli 14. 10. ve 20. 15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.