Herci seriálu Temný Kraj: Lukáš Vaculík a jeho mordparta jako odborníci na sériové vraždy

V nejoblíbenější kriminální minisérii z produkce Primy s názvem Temný Kraj se můžete těšit na celou řadu slavných hereckých jmen. Seznamte se s charakteristikami jejich postav. Lukáš Vaculík jako odborník na sériové vraždy Petr Kraj na Primě!

Těšte se na odborníka na sériové vraždy Petra Kraje, který se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd.

V nich ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.

První díl seriálu Temný Kraj začíná v neděli 14. dubna ve 20.15 na Primě.

Jaký případ se bude řešit v 1. dílu Temného Kraje, se podívejte v TV upoutávce:

Více zajímavostí, novinky i celé epizody oblíbeného českého seriálu Temný Kraj najdete na stránce o pořadu.

KDO je KDO v seriálu Temný Kraj?

Petr Kraj (Lukáš Vaculík)

Elitní kriminalista a odborník na sériové vraždy. S profesním přehledem, životním nadhledem a zdravou mírou cynismu, smyslem pro černý humor a sebeironii. Obětoval celý svůj dosavadní život výhradně práci na pražském oddělení vražd a na soukromí a odpočinek neměl nikdy čas.

Petr Kraj (Lukáš Vaculík); Foto: archiv FTV Prima

Zdravotní stav dožene Petra Kraje k zastavení, bilancování a přivede ho na venkov. Tam postupně přichází na chuť obyčejnému vesnickému životu a znovuobjevuje rozmanitost a malebnost krásného českého venkova, jeho tradice, folklor, ale i temná tajemství. Čas tam plyne pomaleji, a to přesně ve své situaci potřebuje.

Kraj neumí lenošit a nic nedělat, baví ho objevovat nové věci a nacházet řešení, a tak se zapojuje do vyšetřování několika místních případů. I přes svou samotářskou a uzavřenou povahu si na venkově získává nové přátele a kolegy.

Sledujte také náš speciál, zaměřený na skutečné lidské zrůdy – sériové vrahy. Právě příběhy několika z nich se volně inspirovaly autorky seriálu.

Pes Egon (retrívr Tobiáš)

Foto: archiv FTV Prima

To je Egon, pes s osobností, egem, který má svou hlavu a hlavně své velké tajemství.

Naďa Hamplová (Kristýna Nováková)

Velitelka okresního oddělení policie v Ostachovicích. Stále smutná a zadumaná introvertka. Působí neprůbojně a plaše. Až příliš ohleduplná a shovívavá, do sebe uzavřená. V práci slušná, snaživá a zodpovědná, přesto mužskými kolegy i vlastním otcem nedoceněná a podceňovaná. Soucitná a chápavá, do vyšetřování případů vnáší empatii a řád.

Foto: archiv FTV Prima

Soňa je svobodná matka, stará se o syna Adámka, kterému nikdy neprozradila, kde je jeho otec. Snaží se zodpovědně řešit zločiny v práci a u toho se starat o syna a otce. Neustále v poklusu a pod tlakem, nestíhá a jen těžko kloubí náročnou profesi s každodenní péčí o rodinu.

Vojta Coufal (Jan Teplý)

Další kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích. Coufal je hodně sebevědomý, horlivý a nesmírně ambiciózní.

Foto: archiv FTV Prima

Pro svou práci naprosto zapálený. Venkov je mu ale malý a touží po uznání a respektu ve městě. Má pocit, že je ho na vesnici škoda a ztrácí tady svůj drahocenný čas. Své zájmy sobecky staví vždy na první místo. Obtížně přiznává chyby, je vztahovačný, urážlivý a ješitný. Do vyšetřování se vrhá po hlavě, prahne po dobrodružství v terénu a zajímavých případech. Svobodný a bez závazků, oblíbený u žen, čehož i rád využívá. Bydlí se svou sestrou veterinářkou v domě po rodičích. Touží po povýšení a prestižním místě v Praze.

Pepa Sláma (Karel Zima)

Kriminalista okresního oddělení policie v Ostachovicích. Veselý a bodrý, má rád svůj klid a pohodu.

Foto: archiv FTV Prima

Sláma je životní optimista, amatérský historik a spisovatel a také myslivec. Práci zbytečně příliš neprožívá a nikam se necpe. Případy raději řeší od počítače a s dobrou svačinkou v ruce, do terénu se nehrne. Nadšený sběratel místních pověstí a legend, ve kterých vidí souvislosti a poučení s případy, které zrovna s kolegy vyšetřují. Život na vesnici by nikdy neměnil, baví ho se všemi tradicemi, folklorem a odkazem, co k němu patří. Je ženatý s učitelkou Květou a celoživotně soupeří s pedantským prudivým tchánem.

kpt. Luboš Bach (Martin Trnavský)

Kriminalista z pražského oddělení vražd, Petrův dlouholetý kolega, kamarád a parťák. Sebevědomý profesionál, spolehlivý a soustředěný na výsledky, typ správného a drsného hrdiny.

Foto: archiv FTV Prima

Miluje rychlost, svoji motorku a adrenalin. Práce je pro něj na prvním místě a vše jí podřizuje. S Petrem společně pokračují v řešení případů i na dálku. Jeho nové spolupracovníky z okresního oddělení nebere, naopak se jim jako Pražák trochu vysmívá, dobírá si je a poučuje je. Na venkov se dívá přezíravě a s předsudky, s typickou městskou arogancí a povýšeností.

PhDr. Kryštof Steiner (Saša Rašilov)

Forenzní psycholog a Petrův kolega z pražské kriminálky. Vzdělaný a sečtělý intelektuál, nadšený rybář a milovník dobrého čaje.

Foto: archiv FTV Prima

Specialista na profily sériových vrahů, uznávaný odborník v oboru a osoba, které se Petr může se vším svěřit. Nadšený a zapálený pro svůj obor. Život na venkově se mu nesmírně líbí, fascinuje ho rozmanitost lidí a přírody, rád se tam vrací nejen za rybařením, ale i za Petrem. Baví ho objevování nových přátel.

Ve vedlejších rolích hrají:

Lojza Hampl (Jan Novotný)

Otec Nadi Hamplové, vdovec, důchodce se sklony k zapíjení problémů v hospodě. Bručoun a rázný patriarcha, který nerad vidí, že dcera má náročnou mužskou práci a nestíhá rodinu a péči o dítě.

Foto: archiv FTV Prima

O svoji dceru má strach a chce pro ni to nejlepší, i když to navenek nedává najevo. Nejraději by svou dceru viděl doma spokojenou, šťastnou a vdanou. Ale i tak je na ni pyšný a fandí jí, i když nedokáže své city zrovna projevovat. Stále se nevyrovnal se smrtí své ženy, cítí se osamělý, ztratil smysl života a jistotu. Rozptýlením jsou mu kamarádi v hospodě a útěchou dcera s vnukem.

MVDr.Tereza Coufalová (Tereza Kostková)

Majitelka venkovské veterinární ambulance. Emancipovaná, sebevědomá a soběstačná mladá žena.

Foto: archiv FTV Prima

Ačkoli je paní veterinářka vdaná, s manželem nežije a pomalu se odcizují. Zatímco ona bydlí a pracuje na venkově, on dělá kariéru jako lékař v zahraničí. Pravidelně sportuje, žije zdravě a snaží se vést obyčejný, ale hodnotný život bez přetvářky a honby za majetkem a kariérou.

Libuše Kvapilová (Zdena Studénková)

Foto: archiv FTV Prima

Šéfka pražské kriminálky, Petrova nadřízená. Mají blízký a přátelský vztah. Ale jako nadřízená je autoritativní, chladná a nekompromisní. Požaduje hlavně výsledky a výkon, dokáže oddělit soukromí od práce, umí velet a rozhodovat bez soucitu a rozptylování.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 7. 2024

Dnes se soustředíte na své emoce, Berani, ačkoli soustředění samo o sobě bude docela náročné. Můžete se cítit jako jojo v rukou někoho jiného. Nepodléhejte viktimizaci. Postavte se za sebe, i kdyby to mělo znamenat, že se ostatní naštvou. Jste zodpovědní za své pocity a za pocity nikoho jiného.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.