Seriály a filmy

12. září 2019 08:12

Jana Mrákotová

Lakomá drbna z TEMNÉHO KRAJE Josef Kubáník

V seriálu TEMNÝ KRAJ dostal herec Josef Kubáník co proto, a je za to rád. Po všech hodných tatíncích, doktorech a právnících se na něm autorky seriálu Kateřina a Jitka Bártů vyřádily. Obsadily ho do role vesnického hospodského, který je trochu lakomý, prostý a nadevše miluje drby.

Herec Josef Kubáník má v seriálu TEMNÝ KRAJ herecky vděčnou roli. Jeho hospodský je taková lakomá vesnická drbna. Ví o všem, co se v Břehu a okolí šustne. Hospoda je prostě centrem tamnějšího společenského dění! S Josefem Kubáníkem vám přinášíme rozhovor

Josef Kubáník si svého hospodského užívá

Josef Kubáník se rozpomínal na svůj první natáčecí den, kdy se postavil před režisérku Jitku Bártů a bylo po legraci. „Přišel jsem v kostýmu, a ona jen prohlásila, že vypadám jak z Grandhotelu, takže mi kostymérky nalepily knír, celého mě změnily, a já z toho byl docela nešťastný. Nevěděl jsem, co s tím budu dělat,“ přiznává první rozpaky herec. Zachránila ho prý až kolegyně Dana Morávková, která si v seriálu střihla baronku Trachtovou. „Dana mi říkala: Co blbneš, konečně můžeš hrát něco jiného, než jsi byl zvyklý. Užij si to a hraj! Nakonec to Josefa začalo bavit tak, že doufal v pokračování. To se splnilo a jeho lakomý hospodský v místní putyce čepuje pivo dál.

Další pokračování seriálu TEMNÝ KRAJ uvidíte v sobotu 14. 9. ve 20.15!

Kromě TEMNÉHO KRAJE můžou diváci sympatického herce vidět také v dalším primáckém seriálu Modrý kód, kde hraje gynekologa a musel řešit již nejeden medicínský problém.

Josef Kubáník je nejen herec, ale i spisovatel. Nedávno vyšla jeho kniha o herečce Květě Fialové, se kterou ho pojilo velké přátelství, a jen díky této knize Poslední deník Květy Fialové se s jejím odchodem dokázal vyrovnat. „Když mi někdo řekne, že tu knihu čte, tak ho poprosím, ať mi dá vědět, jak se mu líbila. Pořád se bojím, protože to nejsou klasické memoáry ani veselé historky z natáčení. O Květě Fialové tam mluvím upřímně, otevřeně. Nemám rád, když se někdo idealizuje. Pro mne jsou autenticita a pravda cenné.“ Herec věří, že kdyby si knihu mohla herečka sama přečíst, líbila by se jí. „Paní Fialová vždy říkala, že musíš říct pravdu a co si myslíš. A tohle je skutečně pravdivá knížka.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.