Seriály a filmy

17. září 2019 09:11

Jana Mrákotová

Nejvíc sexy policajty, detektivy a kriminalisty najdete v seriálech Primy!

Chcete od detektiva víc než jen pomačkaný baloňák a mistrnou dedukci? Detektivky a kriminálky v seriálech televize Prima sází na sexy chlapíky s perfektní intuicí policajta. Aktuálně můžete pravidelně vidět Petra Kraje v seriálu TEMNÝ KRAJ nebo Michala Břízu v Poldovi. A ty ostatní si můžete pustit online díky našemu archívu!

Připravili jsme pro vás malou přehlídku těchto atraktivních chlapíků. Každý je jiný, ale přesto je něco spojuje! Zapálení pro práci, smysl pro spravedlnost, slabost pro krásné ženy, na jejichž nezájem si rozhodně nemůžou stěžovat. Je to spíš naopak. Který z nich je pro vás ten nejvíc sexy?

Petr Kraj

Petra Kraje představuje Lukáš Vaculík a aktuálně ho diváci na Primě vídají každou sobotu ve 20.15 v seriálu TEMNÝ KRAJ.

Lukáš Vaculík jako Petr Kraj v roli elitního kriminalisty, který je specialistou na sériové vraždy, doslova exceluje. Druhá sezóna TEMNÉHO KRAJE přináší dalších sedm případů sériových vražd inspirovaných skutečnými událostmi, které se svými kolegy řeší elitní kriminalista Petr Kraj. Tentokrát ho na venkově drží nejen jeho pes Egon, ale také nedořešený případ tajemné vraždy, která se ho osobně týká. Brutální zločiny a dramatické události plné napětí se opět odehrávají na pozadí poklidné melancholické nálady malebného venkova opředeného strašidelnými pověstmi a legendami, kde se v temných zákoutích vesnice dají snadno skrýt všechna tajemství a netušené hrůzy, psychické problémy a posedlosti, které mohou vyústit až do krajních situací a skončit nejhorším zločinem, jako jsou sériové vraždy. „Petr se vrací zpátky na post šéfa policie do Prahy, a najednou začnou vyplouvat věci z jeho minulosti, které jsou pro něj velmi zásadní. Musí se tak k tomu postavit a začít je řešit,“ naznačuje děj Vaculík.

Poručík Michal Bříza

Svérázného a poněkud „oldschoolového“ policajta hraje v seriálu Polda David Matásek. Na obrazovce střídá Petra Kraje ze seriálu TEMNÝ KRAJ nyní pravidelně každou sobotu.

Zatímco v Přešlapech, Obchoďáku a Letišti byl David Matásek uhlazený kravaťák s knírkem, v Poldovi všechny překvapil jako drsný samorost. Kravatu ale tentokrát nosil jeho parťák Igor Orozovič. Snad jediná shoda mezi nimi je barva očí – modrá. Matásek má v této roli skvělý vstup na scénu: Před dvaceti lety při výkonu služby utrpěl zranění, kvůli kterému byl celou dobu v kómatu, probral se nedávno a nedokáže si svůj život představit jinak, než že bude dál sloužit u policie. Je to spravedlivý drsňák ze starých časů, který pro dopadení pachatele volí nestandardní řešení. Bohužel se ocitl ve světě, který se za dvacet let změnil. Michal je v tom nejlepším slova smyslu poldou z minulého století, posledním svého druhu. Má chlapácké charisma, je jasný macho. Protože dvacet let života jakoby „škrtnul“, uchoval si dál určitou „klukovskou“ jiskru. Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí sympatický. Novou posilou další řady je Vladimír Polívka v roli Juniora, který kvůli svému egu bojuje se sebevědomím Davida Matáska, ovšem zkušenost a nadhled zatím vítězí.

Filip Mrkvička

Ondřej Brzobohatý se v seriálu Linka představil jako krizový intervent.

Filip Mrkvička, kterého hraje Ondřej Brzobohatý, zastával pozici krizového interventa a vyjednavače u speciální pořádkové jednotky policie. Vzhledem k tomu, že porušil předpisy a je s ním vedeno správní řízení kvůli profesnímu pochybení, je převelen na tísňovou linku. Protože jeho kariéra stagnuje a svou budoucnost si rozhodně nepředstavoval tak, jaká je nyní realita, komplikuje život všem, kdo s ním pracují. Je výbušný, prchlivý, porušuje pravidla. Je sexy, zamilovaný do vdané ženy, řeší nejen pracovní, ale i soukromé potíže. O této roli se dá říci, že je jakýmsi Jamesem Deanem českého seriálového světa. Sám Brzobohatý o roli tvrdil: „Je tu co hrát, a proto jsem nabídku na natáčení Tísňové linky přijal. Filip Mrkvička, tedy moje postava, je frustrovaný policista, který jako vyjednavač a krizový intervent nezvládl v minulosti policejní akci a použil násilí v situaci, kdy neměl. Je za to vyšetřován a podle interních pravidel postaven mimo službu a převelen na tísňovou linku. Nedá mu to a často, i přes zákaz své nadřízené, odbíhá do akce. Nejde o žádného jednobarevného Mirka Dušína. Filip je docela komplikovaný sebestředný paličák se smyslem pro spravedlnost.“

Kpt. JUDr. Michal Exner

Dnes již legendárního elegána si tentokrát v primáckém seriálu Kapitán Exner s chutí zahrál Michal Dlouhý.

Kapitán Michal Exner nepatří mezi představitele drsné kriminalistické školy. Jeho síla je ve schopnosti precizně shromáždit důkazy, pochopit způsob myšlení pachatele, a díky přesně cíleným výslechům ho také usvědčit. V tom mu dokonale asistují poručíci Beránek a Vlček. I volný čas tráví Exner svérázně, nejčastěji poslechem hudby nebo ve společnosti nějaké krásné ženy. Nejčastěji MUDr. Gabriely Steinové, nejčastěji, ale ne vždy. Kapitán Exner je navíc esencí dobrého vkusu, což není synonymem drahého, rozhodně ale nepřekvapí, že i proto si ho ženy téměř bez výjimky všimnou. Michal Dlouhý o roli tvrdil: „Exner je gentleman s velmi vytříbeným vkusem, člověk, který ctí určité zásady, diplomacii, a takových je dnes bohužel málo.“

Jan Kolumný alias Colombo

Jiří Bartoška se představil jako doyen party kriminalistů v seriálu Mordparta.

Seriál Mordparta byl pro Jiřího Bartošku první televizní rolí po vážné nemoci. Ztvárnil poctivého policistu, který ctí zákony, nikdy nevzal úplatek, nikdy se nenechal nikým ovlivnit při vyšetřování a z duše nenávidí odfláknutou práci. Všichni si ho váží, protože on byl tím, kdo jim pomáhal při nástupu na oddělení. Jako policajt je stará škola, věří hlavně své intuici, vyšetřování neuspěchává, protože ví, že ta správná stopa vždy vyjde najevo, jen se jí musí nechat čas dozrát. Jeho úspěšnost ve vyřešení případů je zarážející. Je velmi dobrý v komunikaci, a tak je nasazovaný na případy, kde se vyžaduje obzvláště delikátní přístup. O jeho soukromí kolegové mnoho nevědí, ale Jan cítí, že absolutně nerozumí světu, který začíná v jeho bytě všechno ovládat, a že v tomto ženském světě tahá za kratší konec. Má s dcerou konflikt, protože i tady sází na svou intuici.

Kpt. Tomáš Beran

Role benjamínka mezi ostřílenými hochy z kriminálky se chopil v seriálu V. I. P. vraždy Patrik Děrgel.

Skupinu detektivů uzavírá nejmladší ze seriálových detektivů, sexy rebel z V. I. P. vražd Patrik Děrgel. Mladý a sebevědomý vrchní komisař z oddělení vražd, trochu drzý rebel, mladicky urputný a prchlivý, odvážný, ale bez pudu sebezáchovy. Vyniká ve střelbě a v boxu, je přirozeně chytrý, se smyslem pro spravedlnost a morálku, přímý, pracovitý a přemýšlivý, ale také tvrdohlavý, zbrklý a netrpělivý. Beran je obyčejný kluk z paneláku, který vyrůstal bez otce, všechno si musel vydřít svou pílí a houževnatostí, je sportovně založený a zdravě soutěživý. Nedostudoval práva a raději se dal k policii, začínal na protidrogovém oddělení, pak dostal výjimečnou šanci na vraždách. Svou práci má velmi rád a baví ho, takže mu vůbec nevadí, že téměř pravidelně od kolegů vyfasuje případ, který nikdo z nich nechce. Po rozchodu s přítelkyní si shání bydlení a z nouze bydlí u své přespříliš starostlivé a rázné matky.

Podívejte se do naší galerie, kterou jsme pro vás připravili.

Sledujte další premiérový díl seriálu TEMNÝ KRAJ již v sobotu 21. 9. ve 21.15. A hned po něm nastupuje rázný POLDA.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.