Chcete ploché bříško? Choďte víc pěšky!

Potřebujet shodit a vytvarovat postavu? Choďte šestkrát týdně aspoň třicet minut a výsledek se dostaví!

V České republice trpí tzv. metabolickým syndromem, což jsou rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost výskytu onemocnění srdce, cukrovky a mrtvice 25 % žen a 32 % mužů. Lidé s touto diagnózou mají nejméně tři z pěti příznaků metabolického syndromu – nadváhu, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu škodlivých triglyceridů, nízkou hladinu tzv. zdravého cholesterolu a vysokou hodnotu krevního cukru.

Vědci proto zkoumali vliv různé intenzity cvičení u 171 mužů a žen středního věku s nadváhou. Před zahájením výzkumu mělo 41 % z nich symptomy metabolického syndromu. Na konci osmiměsíčního cvičebního programu to bylo jen 27 %.

Kupředu levá

Lidé, kteří cvičili nejméně intenzivně – chodili na třicetiminutovou procházku po šest dnů v týdnu (přibližně ušli 18 kilometrů) –, výrazně zlepšili svůj zdravotní stav. Na rozdíl od těch jedinců, kteří cvičili nejvíc a uběhli 27 kilometrů za týden; ti tak svůj stav zlepšili už jen mírně.

Účastníci testu, kteří cvičili velmi dynamicky po krátkou dobu, nezlepšili svoje výsledky tolik, jako ti, kteří cvičili méně intenzivně, ale déle. Je tedy mnohem lepší cvičit s mírnější intenzitou každý den než s větší námahou jen pár dnů v týdnu.

Stačí jen obyčejná chůze

Dobrá zpráva pro jedince se sedavým zaměstnáním je, že nemusejí běhat každý den v týdnu, aby zlepšili svoje zdraví, ale postačí, když se po každé večeři půjdou projít po okolí.Všichni, kdo cvičili, ztratili za osm měsíců na obvodu pasu několik centimetrů, zatímco necvičící skupina přibrala přibližně půl kilogramu a přes centimetr kolem pasu. I když to možná není mnoho, podle amerických vědců se tak za jedno desetiletí přibere deset kilogramů a 25 centimetrů v pase.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky hubnutí dieta cvičení chůze fitness štíhlá postava ploché bříško

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.