U Honzy bude veselo. Sestře říká buřtíku, Franta se při zábavě odváže
U Honzy bude veselo. Sestře říká buřtíku, Franta se při zábavě odváže
Jan Chramosta Zdroj: FTV Prima
Honza se sestrou Zdroj: FTV Prima
Soutěžící si zahrají Hádej, kdo jsem Zdroj: FTV Prima
Prostřeno! Olomoucký kraj Zdroj: FTV Prima
Carpaccio di manzo Zdroj: FTV Prima
Hovězí vývar Zdroj: FTV Prima
Svíčková na smetaně, karlovarský knedlík Zdroj: FTV Prima
Čokoládový fondant Zdroj: FTV Prima
V Olomouci se v premiérových dílech potkají soutěžící, kteří rozhodně nemají problém říct nahlas, co si myslí. Třicetiletý Honza pozve soupeře do svého bytu v Hodolanech a naservíruje jim menu, se kterým mu radila přítelkyně i sestra. A protože by s přítelkyní rádi pořídili nové bydlení, výhru by rozhodně neodmítl.
Pondělní hostitel Jan Chramosta se naučil vařit metodou pokus–omyl podle internetu. Pomáhal také strýci kuchaři na rodinných oslavách a dnes je zvyklý vařit pro větší společnost. Do Prostřeno! ho přihlásili kamarádi, přestože sám pořad příliš nesleduje. Pracuje ve finančním poradenství a peníze z výhry by se mu hodily. S přítelkyní totiž plánují nové bydlení. Tento týden se poprvé hodnotí nejen jídlo, ale i atmosféra u stolu, zábava nebo prostředí, ve kterém se jí.
Prostřeno! Olomoucký kraj Zdroj: FTV Prima
Jan Chramosta Zdroj: FTV Prima
Carpaccio di manzo Zdroj: FTV Prima
Hovězí vývar Zdroj: FTV Prima
Svíčková na smetaně, karlovarský knedlík Zdroj: FTV Prima
Čokoládový fondant Zdroj: FTV Prima
Barbora Zemčáková Zdroj: FTV Prima
Slaninové muffiny Zdroj: FTV Prima
Uzená s kroupami Zdroj: FTV Prima
Labužnické kotlety s kaší Zdroj: FTV Prima
Žravé řezy Zdroj: FTV Prima
Adam Koryčánek Zdroj: FTV Prima
Chřest, vejce, bílé víno Zdroj: FTV Prima
Hrášek, zázvor, mandle, olivový olej Zdroj: FTV Prima
Hovězí, brambory, brynza, slanina Zdroj: FTV Prima
Vejce, vanilka, smetana Zdroj: FTV Prima
František Pavelka Zdroj: FTV Prima
Pomazánky na bagetce, zelenina Zdroj: FTV Prima
Kulajda Zdroj: FTV Prima
Vepřová panenka sous-vide se smetanovo-zeleninovou omáčkou, rýže Zdroj: FTV Prima
Nepečený cheesecake s ovocem Zdroj: FTV Prima
Andrea Klabníková Zdroj: FTV Prima
Summer rolls s burákovým dipem Zdroj: FTV Prima
Gochujang ramen Zdroj: FTV Prima
Okonomiyaki Zdroj: FTV Prima
Mango Sticky Rice Zdroj: FTV Prima
Honza si připravil menu, které na první pohled působí ambiciózně: carpaccio di manzo, dlouho tažený vývar, svíčkovou na smetaně s karlovarským knedlíkem a čokoládový fondán. Jak uvidíte na prima+ a v podvečer na obrazovce, s výběrem mu pomáhala přítelkyně a sestra. Soupeři jsou z něj nadšení ještě před samotnou večeří. Andrea tápe, co to vůbec carpaccio je, představuje si zeleninu, nebo šunku. Fondán si soutěžící pletou s fondue, takže očekávají, že si budou namáčet ovoce v tekuté čokoládě.
Nejsložitější na přípravu bude svíčková, se kterou si sice hostitel poradí, ale už nestihne připravit pochoutku z droždí, což je úkol týdne. Doufá, že na to nikdo nepřijde. Soutěžící jsou tento týden opravdu individuality. Adam upozorňuje, že ho každý nesnese, Barbora je potížistka, protože žádá malé porce a má odpor ke kořeněným jídlům. Tvrdí ale, že nebude „taktikovat“ a chce vyhrát především proto, aby mohla na dovolenou. František je taková čistá duše, co na srdci, to na jazyku. Málomluvná Andrea zase nepovažuje za fér dávat někomu automaticky jediný bod.
Jak se povedla svíčková? Bára má připomínky:
Franta potvrdí, že je opravdu svůj
Předkrm má Honza připravený už před příchodem hostů. Maso koupil už nakrájené na tenké plátky. Bára jí podle svých slov velmi málo a porce je pro ni tak akorát. Andrea přitom maso obecně nemusí a čekala, že jí carpaccio nebude chutnat. Nakonec je příjemně překvapená. Honza se rozpovídá o práci i soukromí. Čekají ho zkoušky z finančnictví a s přítelkyní se dali dohromady poté, co si napsali přes sociální síť. Při šmejdění hosté objeví fotografie Honzy s přítelkyní a sestrou. Začnou řešit, která z žen je která. Honza sestře říká „buřtíku“ a vysvětluje, že fotografie má svůj kontext.
Bára svou porci nedojí. Po operaci žaludeční kýly se musí hlídat a nemůže si dovolit jíst bez omezení. Hlavní chod dopadne dobře. Andrea chválí, Adam dokonce prohlásí, že je jídlo excelentní, což od něj není úplně běžná pochvala. Bára ho vnímá jako trochu pikantnější, protože sama vůbec nekoření. Zábava přinese hru Hádej, kdo jsem, při které si soutěžící nalepí kartičku se zvířetem nebo jiným pojmem na čelo. Objevují se datel, zebra, kosatka, mšice nebo tučňák.
Jenže soupeři jsou nervózní a hra jim nejde úplně hladce. Bára dokonce přizná, že neuměla pořádně pokládat otázky. Adam pak začne hodnotit jednotlivé soutěžící a o Františkovi prohlásí, že je prostě svůj. Jeho tip je totiž „filcka“. Honza jen nevěřícně kouká. Tohle se před televizní kamery nehodí. Na závěr přichází čokoládový fondán a soutěžící soudí, že je laťka nasazená opravdu vysoko.
Autor článku
Petra Jaroševská
Petra Jaroševská je redaktorka webu Prima ženy. Jejím hlavním oborem je show televize Prima Prostřeno!
Horoskop vždy po ruce
Zanechte nám váš e-mail a my vám budeme zasílat pravidelný newsletter s vaším horoskopem.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů