Celebrity

21. února 2024 10:57

David Laštovka

V pondělí jdu na zákrok, v úterý ti volám, sdělil Laufer příteli. Z narkózy se už neprobral

Až do svých osmdesáti let hýřil Josef Laufer vitalitou. Vystupoval po celé České republice, měl řadu velkých plánů... Během plánované operace srdeční chlopně však prodělal zástavu srdce, po níž ho lékaři uvedli do umělého spánku, z něhož se dosud neprobral. Podle kamaráda Zdeňka Hrubého byl Laufer přesvědčený, že operace je banalitou.

Šance, že se zpěvák a herec Josef Laufer z umělého spánku probere a bude žít plnohodnotný život, se každým dnem snižuje. V umělém spánku je už čtvrtým rokem. Přestože se o něj dcera Ester obětavě stará, pravidelně za ním dochází, povídá mu, čte oblíbené knihy a pouští hudbu, kterou měl rád, zdravotní stav se nelepší.

Do poslední chvíle před nešťastnou operací byl s Lauferem v úzkém kontaktu hudebník Zdeněk Hrubý, který s ním připravoval muzikál Ostrov pokladů. Laufer podle něj považoval zákrok, který ho čekal, za banální.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herec Laufer je rok a půl v umělém spánku. Podle dcery Ester se jeho stav nelepší

„Trávili jsme spolu ve studiu celé dny. V neděli, když jsme finišovali, tak mi řekl: ‚V pondělí jdu na ten zákrok, v úterý ti zavolám a doděláme to.‘ Bohužel ve čtvrtek mi pak volali a sdělili mi, co se stalo. Je to strašné,“ popsal Zdeněk Hrubý pro web Prima Ženy poslední chvíle před operací s fatálními následky.

Za Josefa Laufera se modlí

Jak dále Hrubý uvedl, Josef Laufer byl na svůj věk ve velmi dobré kondici a těšil se dobrému zdraví. O to větší šok mezi přáteli nezdařená operace vyvolala. „Pepa se finálního výsledku našeho muzikálu už bohužel nedočkal, ale věřím, že by ho potěšilo, jaký úspěch má a že se divákům líbí. Ostrov pokladů se v Divadle Broadway hraje dodnes. Hrozně moc si přeji, aby to viděl,“ prohlásil Hrubý. Aktuální zprávy o zdravotním stavu svého kamaráda nemá. „Pořád čekám a doufám, že se uzdraví a všechno dobře dopadne. Modlím se tam nahoru.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herec Josef Laufer je už čtvrtý rok v umělém spánku. Z okolí nepřicházejí dobré zprávy

S Josefem Lauferem ho pojilo dlouholeté přátelství. „Znali jsme se strašně dlouho. Setkávali jsme se na tenisových turnajích osobností. Pepík byl skvělý, hodný, férový chlap. Na jedné akci jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se, že spolu uděláme rodinné představení Ostrov pokladů. Pepík dodělal námět a texty k písním, já napsal kompletní hudbu. Ta spolupráce byla skvělá a vznikl krásný muzikál,“ poznamenal pro Prima Ženy Zdeněk Hrubý.

O smrti manželky, která zemřela před Vánoci, neví

Josefu Lauferovi drží palce i herec Jiří Krampol. Dlouhá léta byli sousedé, bydleli v domě v Pařížské ulici v Praze a vídali se v podstatě každý den. Probírali i své zdravotní problémy. „Když jsem měl jít na operaci kolen, hodně jsem to s ním konzultoval, protože on ten zákrok podstoupil a dopadlo to dobře. Pepa byl do poslední chvíle dobrý, plný života, energie a plánů. Dokonce jsme si spolu měli zahrát ve filmu Stáří není pro sraby. Moc jsem se na něj těšil, bohužel se stalo to, co se stalo, a jeho role musela být přeobsazena,“ zavzpomínal pro Prima Ženy oblíbený herec.

„Je to hrozné, co Pepíka potkalo. Je mi to strašně líto. Bezvadný kluk, tohle si nezasloužil... Já jsem od přírody optimista, stále věřím ve šťastný konec, ale co jsem slyšel, moc dobře to nevypadá,“ dodal herec, který Lauferovi vděčí například za to, že se stal moderátorem zábavného pořadu Nikdo není dokonalý. „První díl moderoval on a já byl hostem. Po natáčení ke mně přišel a poprosil mě, zda bych to místo něj nedělal já, že to není úplně jeho parketa,“ zavzpomínal.

Josef Laufer miloval zábavu a humor (V pořadu Nikdo není dokonalý):

Josef Laufer netuší, že mu před dvěma roky, dva dny před Štědrým dnem, zemřela životní láska, manželka Irena Greifová, s kterou se oženil v roce 1969. Kostýmní výtvarnice, které se v mládí pro její krásu říkalo česká Bardotka, zemřela ve věku 83 let.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.