Kritická Valentina přizná drsnou taktiku. Dokážou jí hosté odpustit?

Prostřeno! XXVI (55) - Čekání na salát

Páteční kuchařské klání, kdy se rozhodne o vítězi, bude patřit Valentině. Korpulentní taktička z Ústeckého kraje budí emoce a svoje nízké bodování obhajuje tím, že jí u nikoho nechutnalo. Všichni budou s napětím čekat, s čím se zkušená kuchařka vytasí. Oplatí jí ostatní její chování?

Osmapadesátiletá invalidní důchodkyně Valentina žije v domě s rodinou svého syna. Čtyři roky je sama, má celkem čtyři děti od tří otců a sama říká, že neměla na partnery štěstí. Na své děti je pyšná, dala jim školu života a jsou soběstačné. Valentina žila donedávna v Anglii, do pořadu se přihlásila proto, že jí celá rodina tvrdí, že dobře vaří. Bude podávat jídla, která má ráda, i romskou kuchyni. Hostům nabídne salát Caesar, slepičí polévku s domácími nudlemi, olašskou rýži s cikánskou pečení a borůvkový koláč s tvarohem.

Všichni budou mít velká očekávání, protože Valentina byla po celý týden velká kritička, s žádným jídlem nebyla spokojená a nic za celý týden nedojedla. Při čtení menu soupeři ocení, že bude moučník hostitelka péct. Ostatní totiž podávali nepečené dezerty. Salát Caesar soutěžící potrápí, protože nikdo netuší, kdo byl ten Caesar, po kterém je pokrm pojmenován. „Caesar je asi jen název, stejně jako Rumcajs salát,“ myslí si František. Ani hostitelka si o receptu nic nezjistí. „Myslím, že bude pocházet z Řecka, protože tam kdysi dávno panoval Caesar,“ prohlásí. Netuší, že původ salátu je zcela jiný.

Podívejte se, jak soutěžící objeví u Valentiny díry ve dveřích. Od čeho jsou?

Rozbité dveře a vyříkávání křivd nad pokličkami

Začátek večera bude trochu rozpačitý. Valentina nebude stíhat a pošle hosty rovnou šmejdit do svého pokoje. Kromě zlatavých předmětů ostatní zaujme především promáčklina ve dveřích. Jana si bude naivně myslet, že jde o dveře z výprodeje a při transportu se do nich udělaly díry. Pravda je taková, že dveře zničil vznětlivý syn hostitelky. Když se totiž pohádá s manželkou, ve vzteku do nich mlátí. Prý je to lepší, než kdyby uhodil ženu. Už takto zničil v domě dveří několik.

Soutěžící se po šmejdění těší na předkrm a jsou hladoví. Problém je, že Valentina stále není s přípravou salátu hotová. „Vzhledem k tomu, jak nás kritizovala, že pořád čeká, a že jí nic nechutná, tak to mohla mít víc domyšlený,“ pustí se do hostitelky Jana. I ostatním čekání přijde dlouhé. „Asi srazím jeden bod,“ je rozhodnutý František. Jak vpodvečer uvidíte, soutěžící budou chtít Valentině její chování oplatit. Nějaké chyby se vždycky najdou. Granulovaný česnek v zálivce na salát bude skřípat mezi zuby, polévka se někomu bude zdát mastná a nedochucená, přestože do ní hostitelka přidá tři bujóny. Rýže k hlavnímu chodu se bude zdát někomu obyčejná, Františkovi se bude zdát maso suché, přestože jde o bůček. Koláč zase bude pro někoho moc sytý. Na závěr hostům zazpívají hostitelčiny neteře romské písně.

Jak už to v pátek v Prostřeno! bývá, dojde i na vyříkávání křivd nad pokličkami. Valentina přizná, že ostatní hodnotila velmi nízko. „Moje bodování bylo podle toho, jak jsem to cítila a jak mi chutnalo jídlo,“ přizná hostitelka a ukáže na Františka, který v úterý vařil humra. „Ty jsi měl velice špatnou volbu.“ On se ale nedá a pustí se s ní do křížku. „Já jsem měl tu nejlepší volbu, jakou si můžete na trhu přát. Myslím si, že to je nechutné dávat takhle málo bodů.“ Tohle bude mít ještě hořkou dohru. Kdo nakonec zvítězí? To záleží na tom, kolik dají Valentině soupeři bodů. Ve vedení je totiž stále pondělní hostitel Tomáš.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.