Prima maminka

23. prosince 2018 06:00

Anna Kopečková

11 nejhorších dárků pod stromeček: Tohle raději nikomu nedávejte

Vybrat vánoční dárek bývá oříšek. Kolikrát jste si již přáli, aby vám s tím někdo pomohl? A přesně to potřebovali i ti, kteří se rozhodli darovat jeden z našeho top výběru nevhodných vánočních dárků.

Které věci je lepší pod stromeček nekupovat? Například nářadí, kuchyňské pomocníky, bytové dekorace nebo domácí zvířátka. To jsou příklady dárků, které si většina z nás raději vybere sama. Naopak mezi nejžádanější dárky, kterými většinou nic nezkazíte, patří kosmetika, šperky, parfémy, knihy, hodinky nebo dárkové poukazy. I tam ale můžete samozřejmě šlápnout vedle. Především se ale vyhněte následujícím příkladům dárků, které byste nejspíš nechtěli dostat ani vy, natož někdo, koho máte rádi a chcete ho potěšit.

Mop

Mop se vyskytuje pod stromečkem až nebezpečně často. Rozhodně častěji, než by bylo záhodno. Je to určitě užitečná výbava každé domácnosti, ve které je ho třeba. A pokud se rozbije, koupí se nový. Rozhodně ale nikdo nečeká na Vánoce, aby si ho mohl s velkou pompou rozbalit po slavnostní večeři. A obzvlášť ne ve chvíli, kdy máte doma koberce.

Dvě ovce

Domácí zvířátka jsou vánočním evergreenem. To je také důvod, proč se po Novém roce plní útulky. Pokud chcete darovat zvířátko, nedělejte to. A pokud jsou tím zvířátkem ovce nebo lama, nedělejte to tuplem. A to se opravdu stalo!

Kurz přípravy steaků vegetariánovi

O-ou. Tak tohle je buď špatný vtip nebo začátek konce přátelství. Když už někomu dáváte dárek, zjistěte si o něm alespoň základní informace. A to platí dvojnásob, pokud jde o vegetariány. S těmi si rozhodně není radno zahrávat.

Živý šnek

Tak takový dárek možná ještě předčí ovce s lamou...

Ponožky

Klasika. Pro chronické darovače ponožek – vyberte alespoň nějaké opravdu kvalitní a roztomilé, s nápaditými vzory. V krásném balení. A do nich třeba ještě nějaký další dáreček schovejte.

Spodní prádlo

Není to úplně špatný dárek, ale není většího faux-pas, než darovat kalhotky špatné velikosti. A je jedno, zda jsou menší nebo větší, vždycky to bude špatně. Nepokoušejte štěstí, pokud si nejste jisti na 110 %.

Svetr ze sekáče s dírou

Mohlo by se zdát, že po ponožkách a kalhotkách bude svetr brnkačka. Nesmíte při tom být ale šetřílek.

Sada papiňáků

Proboha proč? To nestačí jeden? Nebo žádný? Když už jsou ty Vánoce…

Povlečení

Ach ta povlečení. Krásná a na výběr tak jednoduchá. Velikost to má pořád stejnou a máme to na očích vždy, když 21. prosince před spaním začneme přemýšlet, jestli bychom se už konečně neměli vydat do obchodu pro dárečky. Ložní prádlo je ale také doménou žen. Každá si ho ráda vybere a zakoupí sama. Anebo použije těch 10, která leží ve skříni z předešlých let.

Ty knihy

Kniha je bezpochyby skvělý dárek. Jenže nesmíte sáhnout vedle. Kámasútra pro otce nebo kuchařka kamarádovi, který nevaří. Humor je věcí vkusu, ne vždy je ale nutné, abychom pak měli doma zbytečné předměty, které nevyužijeme. A i když se opravdu hodně snažíte a vyberete pro přítele knihu přesně o jeho autě, stane se, že to auto je vlastně úplně jiný model. Nikdo není neomylný.

Bungee jumping

Mohl by se zdát jako super dárek. Faktem ale je, že okolo 14 % lidí trpí strachem z výšek. Je tedy vhodné si ověřit, že to není zrovna obdarovaný. A někdy bohužel nestačí se ho jen zeptat. Stalo se, že jedna žena věnovala na základě předchozích rozhovorů svému drahému tento zážitek a až potom vyšlo najevo, že se obdarovaný ve skutečnosti bojí výšek, jen nechtěl vypadat jako slaboch.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.