VIDEO Udělejte si nefalšovanou tatarku stejně jako šéf

Zdeněk Pohlreich právě tatarskou omáčku označuje za nejoblíbenější omáčku v Čechách. Daleko od pravdy určitě není, co říkáte? Kdy jste ale naposledy ochutnali pravou hutnou tatarku s čerstvou křupavou cibulkou? Šéf má lahůdku umíchanou do tří minut. Trumfnete ho doma?

„Pokud tatarku opravdu milujete, dejte si tu práci a udělejte si pořádnou domácí. Majonézu už umíte,“ říká šéf a začíná vymíchávat všechny suroviny v misce. Učni nestačí koukat, s jakou rychlostí to šéfovi jde. Do tří minut má hotovo.

Tatarská omáčka

Na přípravu přibližně 300 ml budete potřebovat:

200 ml slunečnicového oleje

50 ml olivového oleje Vše o pořadu Vařte jako šéf naleznete ZDE

2 žloutky

1 lžičku bílého vinného octa

1 lžičku dijonské hořčice

2 lžičky čerstvě vymačkané citronové šťávy

špetku soli a bílého pepře Navštivte nový web nejen o vaření Prima FRESH

2 najemno nakrájené šalotky

25 g najemno nakrájených nakládaných okurek

25 g nasekaných kaparů

2 polévkové lžíce najemno nakrájené hladkolisté petrželky

Postup:

Nejprve si připravte klasickou majonézu.

Než se do přípravy pustíte, ujistěte se, že všechny suroviny mají pokojovou teplotu. V opačném případě by se emulze mohla srazit. Žloutky, hořčici a ocet dejte do větší mísy, přidejte špetku soli, bílého pepře a pomocí metly směs pomalu šlehejte.

Smíchejte oba druhy oleje a za stálého šlehání je začněte přidávat nejprve po kapkách. Jakmile začne směs houstnout, můžete olej přidávat tenoučkým pramínkem. Takto postupujte, dokud do směsi nevmícháte všechen olej.

Nakonec do směsi vmíchejte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu a dle potřeby dochuťte opět solí nebo pepřem. Takto máte připravenou základní majonézu.

Při přípravě tatarské omáčky vmíchejte do majonézy postupně najemno nakrájené nebo nastrouhané šalotky, nasekané nakládané okurky, nasekané kapary a na závěr hladkolistou petrželku. Vše důkladně promíchejte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.