zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Velikonoční stromečky: Tradice, která v době koronaviru stojí za vyzkoušení

Velikonoční stromečky
Autor: Pinterest Velikonoční stromečky
Anna Kopečková , Vydáno: 26.03.2021
Spousta lidí zdobí stromky na svých zahradách o Velikonocích barevnými vajíčky. Aniž možná tuší, že i velikonoční stromečky mají svou historii a tradici. Vyzkoušet ji letos můžete, i když zahradu nemáte nebo se na ni kvůli omezením nedostanete.

reklama

Stejně, jako zdobení vánočního stromečku, pochází tradice zdobení stromečků nebo jiných rostlin barevnými vajíčky z Německa. Tam se jí říká Ostereierbaum, což v překladu znamená Velikonoční vajíčkový strom. 

Jeden muž se dokonce zdobením vajíčkového stromu proslavil. Jmenuje se Volker Kraft, žije v německém Saalfeldu a každoročně zdobí strom na své zahradě spoustou barevných vajíček. V roce 2015 jich na větvích stromě viselo přibližně 10 000.

Velikonoční strom Foto:                                                                                                                 Zdroj: Pinterest

Ovšem pořád to není nic v porovnání s rekordem zapsaným v Guinessově knize rekordů. Drží ho zoologická zahrada v německém Rostocku, kde měli velikonoční strom ozdobený 76 596 vajíčky!

Tradici velikonočních stromečků má i Švédsko. Říká se jí Påskris a na zdobení se kromě vajíček používají i další dekorace, například peříčka.

Tradice ovšem nezůstala jen v Evropě a stromky nebo jen větvičky ve váze dnes zdobí o Velikonocích lidé na celém světě. Jestli se vám tato tradice líbí, můžete to letos zkusit taky. Máme pro vás pár nápadů: 

S něžnými kvítky

Na vyfouklá bílá vajíčka namalujte akrylovými barvami drobné kvítky. Pokud neumíte malovat, nevadí. Stačí, když uděláte barvou puntíky pomocí malé gumy na opačné straně tužky. Vajíčka pak přivažte pomocí stužek na větvičky ve váze.

velikonoční stromečky 1 Foto:                                                                                                              Foto: decor8blog.com

S peříčky

Z papírů v několika pastelových barvách vystřihněte tvary peříček. Domalujte je akrylovými nebo temperovými barvami a přilepte pomocí lepidla na papír na větvičky ve váze.

velikonoční stromečky 2 Foto:                                                                                                Foto: thehousethatlarsbuilt.com

S hnízdečky

Budete potřebovat několik vyfouknutých vaječných skořápek (ideálně hnědé i bílé). Do každé udělejte z přední strany větší otvor a naplňte ho stočeným tenkým lýkem, do kterého vložíte malé kropenaté vajíčko (může to být bonbon nebo umělohmotné vajíčko). Skořápky pak pomocí nití zavěste na větvičky ve váze.

velikonoční stromečky 6 Foto:                                                                                                               Foto: skonahem.com

Elegantní

Krásně vypadá i větev, kterou natřete bílou barvou a pak na ni zavěsíte ozdobená vajíčka. 

velikonoční stromečky 7 Foto:                                                                                                              Foto: zenideen.com

V jarních barvách

A ještě jednou bíle natřená větev. Tentokrát ale s vajíčky ve veselejších barvách, která doplňují květy a vážky vyrobené z papíru nebo filcu.

velikonoční stromečky 3 Foto:                                                                                                            Foto: hobbycraft.co.uk

S bonbónky

Velmi krásně vypadají i barevné bonbóny ve tvaru vajíček, které přilepíte pomocí tavné pistole na větve ve váze. Jen pak hlídejte děti, aby bonbónky tajně neolupovaly.

velikonoční stromečky 4 Foto:                                                                                                         Foto: craftysisters.com

Moderně a vtipně

I úplně obyčejnou samotnou větev dokáže oživit pár vajíček ve výraznějších barvách, která vtipně nazdobíte. 

velikonoční stromečky 8 Foto:                                                                                                        Foto: zenideen.com

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Na výrobu využijte vajíčka a květiny

Velikonoční dekorace: Vyrobte si je jednoduše a za pár korun!

Velikonoční dekorace: Rychle a za pár korun!

Už za pár dní tu máme Velikonoce a pokud jste tak trochu v časovém skluzu a nechcete moc utrácet za velikonoční dekorace, máme pro vás pár nápadů. Nebudou vás stát moc peněz ani času – a výsledek? Posuďte sami!

Jarní květiny, zn. nevadnoucí

Jarní květiny, zn. nevadnoucí

Zbožňujete řezané květiny, ale vadí vám, že vydrží ve váze jen pár dní? Tak s těmito se vám to nestane, budou vám dělat radost tak dlouho, jak si jen budete přát. Můžete si je vyrobit z látky nebo z papíru, ale je to docela pracné, i když zábavné. Možná bude pro vás lepším řešením koupit je už hotové. Seženete je třeba v prodejnách s bytovými dekoracemi. Samozřejmě nemusíte kupovat celý velký puget. Na věnec stačí i pár květů.

Vyberte si barevnou kombinaci, která se vám líbí. Květy pak naaranžujte a přilepte třeba na věnec z proutí nebo do menšího kyblíčku. Můžete přidat i trochu něčeho zeleného, nezapomeňte na hezkou mašli a pak už stačí dekoraci pověsit tam, kde se bude nejlépe vyjímat.

reklama

Související témata: Velikonoce , tradice , kraslice , DIY , velikonoční dekorace , vajíčka , svátky jara

reklama

Přečtěte si také

reklama