VIDEO: Co to mají ve Vinařích herci na sobě za kroje?

Zatím jste sice neměli ještě moc šancí vidět herce z Vinařů oblečené v krojích, to se ale změní v neděli ve 20.15 v druhé epizodě Kladeňáci. A abyste měli náskok, už teď se dozvíte, jaké kroje budou mít na sobě a proč.

Vyptali jsme se člověka z nejpovolanějších, pana Pavla Karlíka, který se seriálovým štábem výběr krojů konzultoval. Sám patří ke skupině krojovaných lidí z Dolních Dunajovic, kde se mimo jiné Vinaři natáčejí.

S kroji na Mikulovsku to není jen tak. Na rozdíl třeba od Slovácka, kde se tradice krojů kontinuálně udržuje po desetiletí, v oblasti kolem Mikulova se musela po druhé světové válce kvůli odsunu a následnému osídlení budovat znovu. Právě proto se zde využívají spíše kroje z jiných regionů.

Jaké kroje tedy v seriálu Vinaři uvidíte?

A jak takový kroj pro svobodného kluka vypadá?

Seriál Vinaři sledujte každou neděli ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.