Prvorozený, prostřední nebo jedináček? Pořadí narození prozradí, jaký bude partner

Podle některých psychologů je jedním z nejsnazších způsobů, jak si partnera otypovat, jeho pořadí narození. Každá z pozic v rodině má totiž své charakteristické způsoby chování.

Prvorozený

Rodiče na něj kladli obrovské nároky a on je klade sám na sebe – a klást je bude i na vás! Odměnou vám je muž, který je ambiciózní, svědomitý a má rád pořádek amá přirozený talent věci organizovat. Pravděpodobně bude vůdčí a dominantní typ. Byl zvyklý mít na povel mladší sourozence a podobně může přistupovat i k vám. To může být příjemné, pokud se ráda necháváte vést, ale zároveň otravné – pokud si dovolíte příliš hlasitě projevovat svůj názor, můžete tvrdě narazit. Kvůli svému vrozenému perfekcionismu také nejstarší syn bývá častěji neurotický, podléhá stresu a hůře snáší neúspěch. Jelikož ve své přítomnosti zažil děti, obvykle se nebrání rodině a navíc má alespoň elementární představu jak o dítě pečovat. Na druhou stranu muži, kteří strávili dětství obklopeni mladšími sourozenci, často dobře vědí, že rodičovství není vždy jen procházka růžovou zahradou a mohou ho chtít odložit.

Prostřední

Tenhle chlapík je rozený diplomat a v porovnání s jeho starším bratrem bude ve vztahu s ním vypjatých názorových výměn podstatně méně. Prostřední dítě většinou umí skvěle komunikovat a obvykle bývá uvolněnější, protože se vyhnulo přehnanému rodičovskému tlaku. Chcete příjemné soužití, ve kterém nikdo nebude příliš tlačit na pilu? Pak je to muž pro vás. Druho- a více-rození na druhou stranu nebývají tak cílevědomí a tak dobře organizovaní, takže mohou do vašeho života vnést značný objem chaosu a často nejsou tolik obratní ani finančně. Nejsou zvyklí stát v čele rodiného stáda, proto můžete někdy cítit, že po jejich boku nemáte dostatečnou oporu. Do rodičovství se prostřední dítě-muž většinou hrne ze všech konstelací nejméně – má totiž rád svou nezávilost a nesnáší, když ho svazují jakékoliv konvence. Když už se tak ale stane, máte jistotu, že to bude táta pohodář!

Nejmladší

Benjamínek z bratrů ve vás může tak trochu hledat maminku. Může být nedospělý a rozmazlený a rád se nechá obskakovat, což na druhou stranu ale řadě žen, které jsou povahou pečovatelky velmi vyhovuje. Co si nejstarší dítě vybuduje pílí, nejmladší obvykle získá svým osobním šarmem. Počítejte s tím, že tento muž bude společensky hodně aktivní a oblíbený a dělá mu dobře být středem pozornosti. Přestože nemusí být zrovna dříč, finančně strádat nebude, právě proto, že má dobré známosti. Mezi jeho slabé stránky patří neschopnost se rychle a efektivně rozhodovat – vždyť to za něj ostatně celý život dělali rodiče a sourozenci. Na druhou stranu se ale na rozdíl od svých starších bratrů nebojí naplno projevit své city a být pořádný romantik. S dětmi to sice neumí, protože mladšího sourozence nezažil, často si ho v dětství ale sám přál, takže se nebrání brzkému založení rodiny.

Jedináček

Všechno musí být podle něj – tak je na to totiž zvyklý celý život! Muž jedináček se příliš neumí dělit a je pro něj těžké v čemkoliv hledat kompromis. Drtivá většina jedináčků vyrůstala pod bičem přemrštěných rodičovských nároků, které přijali za své, takže bývají velmi úspěšní. Ovšem je tady malé procento těch, kteří se domácímu diktátu postavili na odpor a v takovém případě budete mít co dočinění s naprostým nihilistou, pro kterého nic nemá hodnotu a máloco mu stojí za to se snažit. Jejich finanční dovednosti jsou obvykle odvislé od toho, jak moc jim peněžní polštář v době vyrůstání poskytovali rodiče. Když jimi zrovna necloumá jejich přebujelé ego, jedináčci bývají pozornými, milujícími a věrnými partnery. Vztahu si obvykle váží, protože moc dobře vědí, jak tíživá je samota, kterou v dětství, ale následně i v dospělosti zažívají. I proto se obvykle nebrání rodině a bývají zodpovědnými otci, i když obvykle neurotickými, s přehnaným strachem o děti.

Nejlepší kombinace pro lásku:

Nejmladší a nejstarší

Protiklady se přitahují! Prvorozený dodá do vztahu potřebný řád a nerozhodného benjamínka vede. Ten na druhou stranu přispěje k uvolněnější atmosféře a donutí prvního „nerváka“ více si užívat života.

Prostřední a jedináček

Jestli někdo vydrží jedináčkovy móresy, tak je to právě flexibilní a flegmatický prostřední sourozenec. Snaživý a spořádaný jedináček naopak ve vztahu zajistí stabilitu.

Dva prostřední

Těmhle dvěma to obvykle klape bez větších neshod. Nemají problém dělat kompromisy a dobře spolu komunikují, protože jim nepřekáží přehnaná ega. Udolat je může maximálně nuda.

Nejhorší kombinace pro lásku:

Dva prvorození

Dvě diktátorské povahy snažící se o „domácí světovládu“ snadno promění vztah v chůzi po minovém poli. Tady je zapotřebí opravdu velká míra tolerance a trpělivosti!

Prvorozený a jedináček

Notujete si ve své cílevědomosti a smyslu pro pořádek, ale občasná sebestřednost jedináčka vyvolává u nejstaršího, zvyklého na vzájemnou sounáležitost sourozenců, pocity křivdy. Nepomáhá ani silná potřeba obou mít poslední slovo...

Nejmladší a prostřední

Tomuhle vztahu nikdo nedává potřebný řád a můžou ho tak snadno zlikvidovat problémy spojené s vaší nezodpovědností a liknavostí. Snadno vám přes hlavu přerostou děti i díry v domácí kase.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.