zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Monika překonala smrt maminky, přežila pokus o sebevraždu a teď bojuje o štěstí

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá, foto: FTV Prima , Vydáno: 07.11.2021
Monika Štorková má nejen těžký život, ale i tělo. Příběh velké pozitivní bojovnice z Českých Budějovic vás dojme a možná i inspiruje.

reklama

Nenapadlo by vás, že zrovna tato mladá a usměvavá maminka už toho v životě tolik překonala a ještě překonat musí, aby byla opravdu šťastná a zdravá. 

Monice Štorkové z Českých Budějovic je teprve třicet let a váží 166 kilogramů. Mámě tří dětí se po porodech už nepodařilo zhubnout a ač ji manžel miluje takovou, jaká je, ona rozhodně spokojená není. „Když se podívám do zrcadla, vidím něco ošklivýho, velkýho, nepřitažlivýho,“ říká. „Je to hrozný. Já se za sebe stydim. Nemůžu se na sebe ani podívat do zrcadla,“ pláče tato mladá žena, kterou zhruba před rokem trapná situace u lékaře povzbudila k radikálnímu rozhodnutí. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tlouštíci II (3) - Monika váží 166 Kg

Když po stoupnutí na váhu nestačila na přístroji stupnice, došlo jí, že musí zhubnout. Využila aktuální výzvy v televizi a přihlásila se do pořadu Tlouštíci na Primě. Tam se ukázalo, že její zdravotní stav je celkově alarmující a že vzhled je vlastně jen druhořadým problémem její morbidní obezity.

Kristýna by si přála mít 100 kg.

Bonus z Tlouštíků: Kristýna otevřeně o drsných stránkách života s morbidní obezitou

Odhodlaná Monika by chtěla zhubnout na osmdesát kilogramů. Tolik prý naposledy vážila v šestnácti letech. Dietoložka ovšem hned Moniku uvede do reality, v níž pokud se bude držet všech doporučení, zhubne v ideálním případě „jen“ na 120 kilogramů. Monika si naštěstí plně uvědomuje, že 166 kilo tělesné váhy je opravdu alarmujících a do hubnutí se pustí se vší vervou. Jejím největším problémem je paradoxně to, že málo jí. Respektive nejí přes den, ale večer deficit dožene. 

Brzy se ukáže, odkud problém spíše psychického rázu vychází. Obezita zdaleka není tím nejhorším, co tato mladá žena musela za svůj poměrně krátký život překonat, a aby mohla zdravě hubnout, bude se nejprve muset vyrovat i s minulostí.

Smrt maminky, dětský domov

Monika vyrůstala v úplné rodině společně s maminkou, tátou a dvěma sestrami. Pak vyvstal v rodině problém, kvůli kterému šly děti na rok do dětského domova. To jí bylo deset let. Z dětského domova si děti následně vzal do péče otec se strýcem. „Byli přísní a já jsem prostě chtěla být s mámou. Ta ale po roce umřela na selhání srdce. Bylo jí sedmatřicet,“ vzpomíná Monika na další náročné období, které ji potkalo ve čtrnácti. „Našla jsem jí mrtvou… Přijel si pro mě strejda a vzal si mě domů. Bohužel ale po šesti týdnech také umřel a já jsem skončila v Klokánku,“ pokračuje v příběhu. 

Celá situace ji tenkrát natolik rozhodila, že se později dokonce pokusila o sebevraždu – spolykala prášky. Po psychiatrické léčbě ale rozhodně nebyla ze všech problémů venku. Začaly ji decimovat nejrůznější poruchy příjmu potravy. „Během půl roku jsem zhubla čtyřicet kilo a během dalšího půl roku jsem je zase nabrala,“ svěřila se během natáčení Tlouštíků. 

Monika se nemá ráda a ví, že má poslední šanci zhubnout.
Autor: FTV Prima/ Tlouštíci Monika se nemá ráda a ví, že má poslední šanci zhubnout.

S jídelníčkem pomůže Monice doktorka Dita Pichlerová, s psychickými problémy pak psycholožka Zuzana Douchová, která se mimo jiné specializuje na řešení poruch příjmu potravy. Monika se pomalu začíná hýbat, ale nadváha si svou daň vybírá na fungování celého těla… Kvůli covidovému lockdownu bude on-line na správné cviky a pohybové aktivity dohlížet Lucie Ternová, lektorka zdravého pohybu a trenérka fyzio-fitness, certifikovaná trenérka metody DNS profesora Pavla Koláře.

Blížící se konec osmiměsíčního snažení Moniku děsí. Moc dobře ví, že není vše, jak má být… že hledání falešných důvodů neúspěchu je jen obelhávání sebe samé. Podporu ale má v psycholožce Zuzaně Douchové. Jak tohle dopadne? Podaří se Monice vyhrát sama nad sebou a zdravě zhubnout? To uvidíte v pondělí. ve 21:30 na Primě v pořadu Tlouštíci.

Petr Fek se po letech setkal se svojí milovanou třídní učitelkou.

Petr miloval učitelku. Po 27 letech začala jeho lásku opětovat

reklama

Související témata: Tlouštíci , hlubký lidský příběh , příběh ze života , ztráta v rodině , těžké dětství , hubnutí , porucha příjmu potravy , FTV Prima

reklama

Přečtěte si také

reklama