Příběhy

22. prosince 2021 05:55

Žaneta Dernerová

Nešťastná Nela Moravcová se znovu pokusila o sebevraždu. Spolykala prášky a skončila na JIP

Třicetiletá Nela Moravcová si opět sáhla na život. Žena, která si prošla peklem, když ji její soused brutálně znásilňoval a následně málem zavraždil, se v minulosti už jednou o sebevraždu pokusila. Dva roky po tomto hrůzném zážitku skočila z okna a skončila na invalidním vozíku. Nyní ji k dalšímu pokusu skoncovat se životem dohnaly neléčené psychické problémy.

Po traumatickém zážitku a následném pokusu o sebevraždu skokem z okna se Nela snažila vrátit zpět do běžného života. Přestěhovala se do nového bezbariérového bytu a vytrvale se věnovala náročným, zato účinným rehabilitacím. V urputné snaze postavit se znovu na nohy ale opomněla důležitou součást svého zotavování – péči o psychiku.

Zanedbaná psychologická péče se brzy projevila. Podle deníku Blesk spolykala nešťastná Nela prášky na spaní a skončila na JIP. Impuls měl přijít náhle v noci, když spatřila neotevřené krabičky plné utlumujících pilulek. „Všechno jsem to vysypala na čisté povlečení, vůbec jsem nepočítala, kolik čeho a po hrstech jsem to do sebe sázela. A teď nastal ten pocit… Co když tohle už nedám? Co když tohle je konec? Fakt to chci? Nemám pro co žít,“ svěřila se pro Blesk Nela.

Ještě než ztratila vědomí, stačila zavolat kamarádovi a říci mu, co udělala. „Bála jsem se. Hrozně jsem se bála. Snad poprvé. Strach z toho, že se nemusím probrat, nikoho vidět, nic vidět ani zažít. Ale záchranku jsem si sama nevolala. Možná jsem byla smířená,“ popisuje Blesku svoje pocity mladá žena.

Nela už si je vědoma důležitosti psychologické péče

Přivolaná sanita ji převezla do nemocnice, kde ji zachránili. „Začala jsem shánět psychoterapeutickou pomoc a naštěstí ji brzy budu mít. Nevěřila bych, jak moc je podceněná. Že ne vše je o předpisu na léky, ale také o práci s traumaty a smutnou, zmatenou duší,“ říká Nela, kterou její soused brutálně znásilňoval a dopředu ji varoval, co všechno má v plánu ji provést.

Ačkoliv ji samozřejmě dodnes toto téma děsí a mluví o něm s obtížemi, nemlčí zcela záměrně. „Myslím, že je potřeba, aby se rozšířilo, že nejsem jediná. Chtěla bych vzkázat holkám i klukům, aby našli odvahu a vyhledali pomoc,“ vysvětlila v otevřené zpovědi pro CNN Prima NEWS Nela.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.