Dojemná dohra speciálu Prostřeno! Zdeněk Mahdal věnoval výhru nemocné holčičce

Ve speciálním vysílání pořadu Prostřeno! vyhrál herec a dabér Zdeněk Mahdal 30 000 korun. Ty si ale nenechal a věnoval je do dobrých rukou. Těšit se z nich bude malá Amálka, která trpí osteogenezí – zvýšenou lámavostí kostí.

Výhra ve speciálním VIP Prostřeno! pomůže malé Amálce, která trpí nemocí osteogenesis imperfekta. Je to metabolická porucha, jež se bohužel zatím nedá vyléčit. Výhra v podobě 30 000 korun od herce Zdeňka Mahdala, který se v seriálu ZOO objevuje jako exekutor, tak přispěje na nezbytné pomůcky. „Celé natáčení jsem se bavil, pro mě to nebylo náročné. Vaření je můj koníček, i když vařím jen jednou za čas,“ přiznává herec, který si peníze pro nejlepšího hostitele nenechal a dal je tam, kde jsou třeba.

„Výhru dostane malinkatá Amálka, která má takovou nešťastnou nemoc, že když se ťukne do ručičky, má trojnásobnou zlomeninu. Věřím, že v Klimkovicích, kam jezdí na rehabilitace, jí ty peníze pomůžou a zažije normální život jako my všichni,“ svěřil se Mahdal. Za pomoc byly malá Amálka a hlavně její maminka moc vděčné. „Všichni jsou moc milí a laskaví. Jsem za to opravdu ráda. Amálka má osteogenezi, je to zvýšená lomivost kostí, jmenuje se to odborně osteogenesis imperfecta a je to metabolická porucha, která se bohužel zatím nedá vyléčit,“ upřesňuje diagnózu své dcery a přiznává, že jakákoliv částka je pro ni dar.

„Mám radost, protože nám kterákoli finanční pomoc pomůže. Ráda bych peníze použila na nějaké rehabilitační pomůcky, které umožní Amálce lepší pohyb v přírodě, abychom si spolu mohly užívat normální dny – tak jako ostatní děti,“ prozradila. Zdeňka na akci přišli podpořit i jeho soupeři z Prostřeno! – herečka Tereza Bílková a PR specialista Josef Ducký.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Prostřeno! nadace seriál ZOO prima+ Zdeněk Mahdal Josef Ducký Tereza Bílková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.