Jiří Bartoška na druhé straně barikády! Na Primu teď přichází v roli mafiána

Za sklem (1) - upoutávka

Zatímco v seriálu Mordparta stál v roli vyšetřovatele Colomba na straně zákona, ve slovenském seriálu Za sklem hraje Jiří Bartoška Vladimíra Slančíka, novější typ mafiána v bílém límečku, podnikatele propojeného s policií a vládními kruhy. Po krku mu půjdou dva kriminalisté slovenského týmu Národní protitrestné jednotky – Tibor Maxo Maxovský (hraje Tomáš Maštalír) a Norbert Noro Višváder (hraje Ján Koleník). Chobotnice zločinu má příliš mnoho chapadel a moza

Premiérový díl oblíbeného slovenského seriálu Za sklem si nenechte ujít v úterý ve 22.10 na Primě.

Vladimír Slančík (Jiří Bartoška) je navenek ctihodný důchodce, bývalý tarifní kádrovák, který se jen změnil na velkopodnikatele a štědrého sponzora vládní strany. Je majitelem hotelů, stavebních firem a společností obchodujících ve zdravotnictví. Jak se mu záporná role hrála?

„Samozřejmě se záporáci hrajou trošku líp, ale záleží, jak je ta figura napsaná. Slančík je takový, že když ho potkáte, nevypadá, že je za ním tolik mrtvol. Protože jsme se to snažili hrát jako takovou záhadnou figuru, která se pomalu odkopává a divák zjišťuje, co to je za člověka. Snažil jsem se to nehrát v prvním plánu, neměl jsem zlaté řetězy, zlaté prsteny a velký zlatý hodinky. Je to takový člověk, kterého když potkáte, tak je docela sympaťák,“ prozradil Jiří Bartoška.

A promění se i slovenský sexsymbol Ján Koleník. Ten je u diváků zapsaný převážně jako kladný hrdina, jenže v Za sklem jeho role Nora Višvádera dostane temnější obrysy.

„Noro, kterého hraju, je trochu prchlivý, trochu zlý a frustrovaný. Každý z nás v sobě tyto vlastnosti má, záleží na tom, kdy je nechá vyplout na povrch. Jde o to, zda se umím ovládat, nebo ne. V porovnání s Norem se umím víc ovládat. On je postava cholerická, myslím, že jsem také cholerik, ale to sebeovládání mi jde lépe.

S českou hereckou legendou Jiřím Bartoškou se Ján Koleník před kamerou potkal vůbec poprvé.

„Já se ještě dívám na starší kolegy jako na autority, jsem typ herce, kteří si svých starších kolegů váží, a pan Bartoška je jeden z nich. Jsem strašně rád, že se Za sklom se bude vysílat v Česku, že hrajeme s českými herci,“ říká o natáčení Koleník.

Sdílejte článek