Smyčka kolem kriminálníka Bongráda se stahuje, vrahy Davida někdo popravil

Za sklem (5) - upoutávka

Krimiseriál Za sklem pokračuje. Bongy se zodpovídá šéfovi, podezřelí umírají. Policie řeší, kdo je mohl zabít, možná jde o trest od Bongráda, který přišel o zásilku drog a byl odhalen také hausbót, kam unášeli mladé dívky a kde obchodovali se sexem. Nebo jde o likvidaci konkurence? Bongy se schází s mužem, kterému dluží peníze za zabavené drogy. Detektivové Noro a Maxo sledují restauraci – místo, kde se "peče" nekalý obchod s drogami.

5. premiérový díl oblíbeného slovenského seriálu Za sklem si nenechte ujít v úterý ve 22.10 na Primě.

PŘIPOMEŇTE SI O CO ŠLO V PŘEDCHOZÍCH DÍLECH

O co půjde tentokrát? Bongy je během oběda v restauraci vyrušen dvěma muži. Jeden z nich v minulosti sledoval Nora, druhý je jeho šéf, který na začátku seriálu Za sklem přišel o své drogy. Nezajímá ho, čí to byla chyba a že Bongy tím také přišel o spoustu peněz. Částku v hodnotě zásilky chce mít do konce týdne u sebe.

Rozvoz jídla zásobuje dealera drogami, ukrytými v rýži

Dealer kontaktuje své odběratele, kterým pak kokain rozváží. Hned první klient zásilku ochutná – o samotě šňupe v kanceláři, jenže po dávce se zhroutí na stůl. Sekretářka je hned u něj, muži ale není pomoci.

Maxo je zrovna u Leny, kterou uklidňuje, rychle tedy míří k případu. Nejspíše jde o otrávenou várku, je tu totiž telefonát ohledně dalšího mrtvého feťáka. Ten zkolaboval v restauraci na toaletách. Nora a Maxa volá šéfová, třetím případem je mladý medik, který naštěstí žije – zkolaboval přímo v nemocnici. Policie má brzy rozbor kokainu, toho je v látce sotva 10 %. Nejspíše to nikdo neudělal naschvál, spíše jde o dealera, který chtěl vydělat a zboží nepřiměřeně ošidil. Noro a Maxo ho musí rychle najít, jinak ho konkurence zlikviduje – kazí trh. Telefony obětí prozradí jedno společné číslo, které všichni volali. Kolega Nora a Maxa mu zkusí zavolat, oni zatím vyslýchají nejbližší obětí. Obchod sice nedohodnou, ale na lokalizování telefonu to stačí. Než však domluví, objevuje se Bongy s jedním ze svých mužů a sprovodí ho ze světa. To už jsou venku Noro a Maxo, Bongy pláchne, ale alespoň komplice mají. Byt prohledají, najdou drogy v krabičkách na jídlo.

Překvapení. Bongy je malá ryba

Na stanici vyslechnou komplice, ten Bongyho kryje a vůbec nic z něj nedostanou. Vyšetřovatelé prověřují restauraci, která možná slouží k dealerství drog, Maxo se spojuje s kolegou z protidrogového, který mu vše odsouhlasí. Bongy je ale v tomto případě jen malá ryba. V jakémsi zaplaveném podchodu jsou objeveni dva popravení – Fistman a Drobný. Jsou to ti, co zabili Davida, ale zkorumpovaný soudce je propustil.

Policie řeší, kdo je mohl zabít, možná jde o trest od Bongráda, který přišel o zásilku drog a byl odhalen také hausbót, kam unášeli mladé dívky a kde obchodovali se sexem. Druhou alternativou je likvidace od konkurence. Bongy se schází s mužem, kterému dluží peníze za zabavené drogy. To on zabil jeho muže, nedostal peníze v termínu, jaký stanovil. Noro a Maxo sledují restauraci, Bongy přijíždí a oni volají již připraveným kolegům, že v bistru je údajně bomba. Díky tomu obešli nutné povolení, všichni vrážejí dovnitř, vyvádějí lidi a prohledávají prostory.

Na Nora s Maxem čeká šokující zjištění! Mafián Slánčík ztrácí trpělivost.

Více uvidíte v 5. premiérovém dílu seriálu Za sklem v úterý ve 22.10 na Primě.

Seriál Za sklem přináší příběh elitních policistů Tibora Maxovského (Tomáš Maštalír) a Norberta Višvádera (Ján Koleník), které boj za spravedlnost nakonec postaví proti sobě. Po brutální vraždě kolegy slibují vdově, že najdou a usvědčí jeho vrahy. Vyšetřování postupně odhaluje pozadí organizovaného zločinu, který sahá od drog přes pašování uprchlíků až k únosům a vraždám. Snahu elitních policistů usvědčit pachatele komplikují neomezené finance a propojení organizovaného zločinu až na nejvyšší místa. Na začátku je důvěra, ale později pravdu nahradí strach, zákon vystřídá síla a spravedlnost je koupena. Není jasné, kdo stojí na straně zákona a kdo nakonec zradí.

Režie: Peter Bebjak, Zuzana Marianková, Róbert Šveda

Hrají: Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Juraj Loj, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška

Slovensko 2016

PŘEČTĚTE SI TAKÉ Jak si Jiří Bartoška užil roli mafiána Slánčíka v krimi Za sklem

Sdílejte článek