Zdraví a nemoci

12. srpna 2019 11:00

Martina Čerňanská

10 důvodů, proč pít zelený čaj

10 důvodů, proč pít zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejzdravějších nápojů, na kterých byste si vůbec mohli kdy pochutnat. Nezáleží na tom, zda tento čaj pijete jako každodenní dávku energie, jako uklidnění vašeho hektického dne nebo prostě proto, že skvěle chutná - zelený čaj má za všech okolností skvělý vliv na vaše zdraví. Podívejme se tedy na 10 důvodů, proč si dát každý den právě šálek zeleného čaje.

Dodává vám energii

Hlavní účinnou složkou v zeleném čaji je kofein. Neobsahuje ale tolik kofeinu jako například káva, přesto má dostatek na to, aby vás během dne udržil čilé bez těch těkavých reakcí, které jsou obvykle spojovány s nadměrným množstvím kofeinu. Pití pár šálků zeleného čaje denně vás tedy určitě vyzbrojí energií na celý den.

Zrychluje metabolismus a pmáhá spalovat tuky

Zelený čaj je nabitý až po okraj antioxidanty, které mají schopnost nabudit váš metabolismus k rychlejšímu spalování. Podle různých studií zelený čaj také pomáhá k pálení tuků v těle.

Zabíjí bakterie

Díky pití zeleného čaje bude vaše dutina ústní zdravější a zlikvidujete veškeré nežádoucí bakterie, které se ve vaší puse nacházejí. Katechiny je zaručeně zlikvidují.

Je plný antioxidantů

Zelený čaj je plný silně účinkujících antioxidantů, které mohou napomáhat k ničení rakovinnových buněk. Antioxidanty také slouží jako ochranný systém proti oxidativnímu stresu. Několik studií prokázalo, že lidé, kteří často pijí zelený čaj, mají menší šanci rakoviny než ti, kteří čaj nekonzumují vůbec.

Může napomoci proti Alzheimerově a Parkinsonově chorobě

Síla zeleného čaje sahá až tak daleko, že dokáže napomoci vašemu mozku před degenerací a udržet ho mladý a zdravý, což ve výsledku vede k menší šanci onemocnění Parkinsonovou nebo Alzheimerovou chorobou.

Pomáhá čistit pleť

Většina z nás vždy hledá nové způsoby, jak zbavit svou pleť všech nedokonalostí, včetně akné a vrásek. Zelený čaj má vysoký obash vitaminu A a B, které pomáhají tělu vyplavit toxiny, a tak se zbavit nečistot, které se ukrývají i pod kůží.

Stimuluje růst vlasů a je prospěšný pro pokožku hlavy

Látky obsažené v zeleném čaji jsou také dle studií jedněmi z důležitých faktorů pro zdravý růst vlasů. Zelený čaj má také antiseptické vlastnosti, které mohou zastavit tvorbu lupů nebo podráždění pokožky. Mj. obsahuje zelený čaj také panthenol, který jistě znáte z vašich šamponů. Posiluje vlasy a pomáhá s roztřepenými konečky.

Napomáhá k mozkové aktivitě

Tento čaj také obsahuje aminokyselinu L-Theanin, která zajišťuje správné proudění krve do mozku, a tak posiluje jeho aktivitu. K učení je tento nápoj jednoduše nejlepší.

Omlazuje

Další věcí, o kterou se tento nápoj skvěle postará, je elasticita vaší pokožky. Ve výsledku bude vaše pokožka svěžejší a vydrží déle pružná, prostě bez vrásek.

Prodlouží vám život

Ano, všichni víme, že smrt je nevyhnutelná. Podle studií však osoby pijící zelený čaj mají mnohem menší šanci rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění, což jim ve výsledku umožňuje žít delší a zdravější život. Tento pokus byl testován na 40 500 muží a žen z Japonska. Někteří z nich pili zelený čaj pětkrát denně, někteří vůbec. A hádejte, kdo vyšel ve výsledcích po 11 letech s menší úmrtností?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.