zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 důvodů, proč pít zelený čaj

1/10: Dodává vám energii
10 důvodů, proč pít zelený čaj 1

Hlavní účinnou složkou v zeleném čaji je kofein. Neobsahuje ale tolik kofeinu jako například káva, přesto má dostatek na to, aby vás během dne udržil čilé bez těch těkavých reakcí, které jsou obvykle spojovány s nadměrným množstvím kofeinu.
Pití pár šálků zeleného čaje denně vás tedy určitě vyzbrojí energií na celý den.

2/10: Zrychluje metabolismus a pmáhá spalovat tuky
10 důvodů, proč pít zelený čaj 2

Zelený čaj je nabitý až po okraj antioxidanty, které mají schopnost nabudit váš metabolismus k rychlejšímu spalování. Podle různých studií zelený čaj také pomáhá k pálení tuků v těle.

3/10: Zabíjí bakterie
10 důvodů, proč pít zelený čaj 3

Díky pití zeleného čaje bude vaše dutina ústní zdravější a zlikvidujete veškeré nežádoucí bakterie, které se ve vaší puse nacházejí. Katechiny je zaručeně zlikvidují.

4/10: Je plný antioxidantů
10 důvodů, proč pít zelený čaj 4

Zelený čaj je plný silně účinkujících antioxidantů, které mohou napomáhat k ničení rakovinnových buněk. Antioxidanty také slouží jako ochranný systém proti oxidativnímu stresu. Několik studií prokázalo, že lidé, kteří často pijí zelený čaj, mají menší šanci rakoviny než ti, kteří čaj nekonzumují vůbec.

5/10: Může napomoci proti Alzheimerově a Parkinsonově chorobě
10 důvodů, proč pít zelený čaj 5

Síla zeleného čaje sahá až tak daleko, že dokáže napomoci vašemu mozku před degenerací a udržet ho mladý a zdravý, což ve výsledku vede k menší šanci onemocnění Parkinsonovou nebo Alzheimerovou chorobou.

6/10: Pomáhá čistit pleť
10 důvodů, proč pít zelený čaj 6

Většina z nás vždy hledá nové způsoby, jak zbavit svou pleť všech nedokonalostí, včetně akné a vrásek. Zelený čaj má vysoký obash vitaminu A a B, které pomáhají tělu vyplavit toxiny, a tak se zbavit nečistot, které se ukrývají i pod kůží.

7/10: Stimuluje růst vlasů a je prospěšný pro pokožku hlavy
10 důvodů, proč pít zelený čaj 7

Látky obsažené v zeleném čaji jsou také dle studií jedněmi z důležitých faktorů pro zdravý růst vlasů.  Zelený čaj má také antiseptické vlastnosti, které mohou zastavit tvorbu lupů nebo podráždění pokožky. Mj. obsahuje zelený čaj také panthenol, který jistě znáte z vašich šamponů. Posiluje vlasy a pomáhá s roztřepenými konečky.

8/10: Napomáhá k mozkové aktivitě
10 důvodů, proč pít zelený čaj 9

Tento čaj také obsahuje aminokyselinu L-Theanin, která zajišťuje správné proudění krve do mozku, a tak posiluje jeho aktivitu. K učení je tento nápoj jednoduše nejlepší.

9/10: Omlazuje
10 důvodů, proč pít zelený čaj 8

Další věcí, o kterou se tento nápoj skvěle postará, je elasticita vaší pokožky. Ve výsledku bude vaše pokožka svěžejší a vydrží déle pružná, prostě bez vrásek.

10/10: Prodlouží vám život
10 důvodů, proč pít zelený čaj 10

Ano, všichni víme, že smrt je nevyhnutelná. Podle studií však osoby pijící zelený čaj mají mnohem menší šanci rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění, což jim ve výsledku umožňuje žít delší a zdravější život. Tento pokus byl testován na 40 500 muží a žen z Japonska. Někteří z nich pili zelený čaj pětkrát denně, někteří vůbec. A hádejte, kdo vyšel ve výsledcích po 11 letech s menší úmrtností?

Slideshow je zařazena v: zelený časj , detoxikace

reklama