10 tipů, jak si dobít baterky

10 tipů, jak si dobít baterky

Hýbejte se

Dvě hodiny. Tak dlouho budete svěží už po krátké desetiminutové procházce. Prokázala to dokonce vědecká studie! Osvědčené je i pořádné protažení. Postavte se do dveří, kolena dejte mírně od sebe a rukama se opřete o horní část zárubní. Hrudník pak protlačte co nejvíc dopředu a vydržte alespoň třicet sekund. Podle kalifornského instruktora jógy Timothyho McCalla tenhle cvik stimuluje nervový systém a dodá energii tělu i mysli.

Pořádně pijte

Už lehká dehydratace způsobuje únavu a letargii. Řešení je v tomto případě opravdu jednoduché: velká sklenice vody. Hodně důležité je doplňovat tekutiny po cvičení a také ráno. Čeho byste měli naopak pít méně, je alkohol. I když díky němu snáz usnete, spánek nebude dost osvěžující, a i když se vzbudíte až po osmi hodinách, budete se cítit... jako po flámu.

Doplňte si hořčík

Magnézium je potřeba k nejméně třem stům biochemických reakcí, které v těle neustále probíhají, a to včetně uvolňování energie. Když ho máte nedostatek, dochází proto k útlumu. Kromě toho studie amerických vědců ukázala, že ženy, kterým hořčík chybí, mají vyšší tep a obecně potřebují více kyslíku. Jejich tělo musí pracovat tvrději a je pak také víc unavené. Doporučená denní dávka minerálu je okolo 300 miligramů, zobejte proto ořechy (mandle, lískové a kešu) a jezte více celozrnných potravin a ryb (obzvlášť vhodný je halibut).

Nadopujte se semínky

Na espreso vás neužije? Zkuste zobat semínka chia. Obsahují spoustu vitaminů, vlákninu a proteiny, takže vás nažhaví a navíc se nebudete třást jako po loku opravdové italské kávy. Můžete si je klidně i přimíchat do jogurtu.

Dejte si dvacet

Spánek je pro doplnění energie nejdůležitější, ale pokud jde o pospávání přes den, nesmí se to přehánět. Takový "šlofík" by neměl trvat déle než hodinu, jinak budete naopak ještě více unavení.

Ovšem pokud se donutíte vstát už po pár desítkách minut, můžete se radovat i z lepší paměti, informace se vám totiž lépe uloží a pak i vybaví.

Nevynechávejte jídlo

Týká se to především snídaní, ale platí to vlastně i pro všechna ostatní denní jídla. Lidé, kteří pravidelně snídají, mívají lepší náladu a více energie.

Nestresujte se

Stres je jedním z největších zlodějů energie. Jste kvůli němu v napětí a to vás samozřejmě stojí plno sil. To samé pak platí i pro strach a starosti, kvůli kterým budete zcela vyčerpaní, i když strávíte v posteli celý den. Navíc pokud čelíte stresu dlouhodobě, postupně se snižuje vaše výkonnost, takže toho zvládnete méně a cítíte se více unavení.

Čtěte také: 8 tipů, jak se cítit konečně pořádně odpočatá

Surfujte. Po internetu

Ano, my vám doopravdy dovolíme (či přímo doporučíme) v práci na chvilku zabrousit na internet. Třeba abyste se podívali na video s tančícím křečkem.

Smích vám totiž zvedne krevní tlak a srdeční tep, což vás celkově rozpumpuje. Třeba najdete i hezké cvičicí video, které vás namotivuje: VIDEOLEKCE: Cvičení na krční páteř a proti bolestem hlavy

Zadívejte se na červenou

Zelená uklidňuje, ale co naopak? Vsaďte na rudou nebo zářivě červenou. Vaše svaly budou díky tomu pracovat intenzivněji, což vám dodá energii. Dokázal to i výzkum univerzity v Rochesteru. Postavte si vedle postele kytici rudých růží a hned se vám bude vstávat lépe.

Nechte se vyšetřit

Tohle sice není recept, jak si rychle dobít baterky, ale pokud trpíte únavou dlouhodobě a nic nepomáhá, měli byste si promluvit s doktorem. Může se jednat o dysfunkci štítné žlázy nebo o anémii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.