Zdraví a nemoci

7. března 2017 06:00

Martina Čerňanská

4 nečekané způsoby, jak dobít energii na celý den

Pokud se během dne cítíte pod psa a únavou vám padá hlava, dáte si šálek dobré kávy, že? Po přečtení těchto čtyř rad rychle zapomenete na další dávku kofeinu. Existují totiž i jiné způsoby, jak dobít energii!

1. Udělejte stojku

Dobře, tak tohle bude možná v práci vypadat trochu zvláštně, ale stojka je úžasným způsobem, jak vaše tělo okamžitě probudit. Krev vám totiž začne proudit do mozku a to má za následek okamžitý nával energie. A nebojte se, pokud není rovnováha váš nejlepší kamarád, klidně se nohama opřete o zeď.

2. Dívejte se na něco červeného

Možná se to zdá zvláštní, ale podle jedné studie je dokázáno, že barva červená je spojována se sebedůvěrou a je schopná stimulovat vzrušení. Takže až vám bude hlava padat na stůl, zkuste si na internetu najít nějaké obrázky sytě červené barvy.

3. Žvýkejte

Na co dnes věda nepřijde! Bez vědců bychom například nevěděli, že žvýkat žvýkačku (nejlépe mentolovou) stimuluje náš nervový systém, což napomáhá k větší bystrosti. Žvýkání také pomáhá k proudění krve do mozku, což má skoro stejný účinek jako stojka, o které jsme psali hned na začátku.

4. Kupte někomu šálek kávy

A nebo udělejte jakýkoliv jiný dobrý skutek. Toto není úplně vědecky podložené, ale když uděláte pro někoho jiného něco hezkého (a může to být úplná drobnost, jako například podržet kolegyni dveře nebo někomu složit kompliment), cítíme potom okamžitý pocit uspokojení, který se pak následně mění na novou energii. A ještě navíc budete mít dobrou karmu. Co víc si přát?

Přečtěte si také:

-mh-

Sdílejte článek
Štítky káva energie šálek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.