7 věcí, díky kterým je sex po porodu mnohem lepší

Po šestinedělí nemusí nutně nastat sexuální problémy. Jsou ženy, jejichž milování po porodu je mnohem kvalitnější.

Těhotenství změní pohled na sex. Čím víc se blíží termín porodu, tím větší chuť na sex nastávající maminka pociťuje. Možná se zdá, že za to mohou těhotenské hormony a tato intenzivní touha na sex zase zmizí, jakmile žena porodí, ale nemusí to tak být. Sex v těhotenství a porod vás o vašem těle můžou leccos naučit a vaše postelové radovánky pak možná budou mnohem lepší než dřív.

Uvědomíte si své pocity

Pokud porod neprožijete pod vlivem utišujících a oblbujících prostředků, zaznamenáte během něj spoustu nových pocitů. Zažijete je dokonce i v případě, že si necháte injekci píchnout až před poslední fází porodu. Jde jen o to na chvilku zapomenout na to, co se kolem vás děje, a soustředit se plně na sebe. Zaznamenáte tak třeba zcela nové stahy dělohy, pnutí břišní svalů a svalů pánevního dna.

Získáte lepší vztah k vlastnímu tělu

Ženy, které na svět přivedly nový život, získají nový pohled na sebe a své tělo. Často si uvědomí, že není důležité, jakou velikost oblečení nosí. Začnou se mít víc rády. A s tímto poznáním přichází lepší sex, protože tato láska jim umožní zbavit se zábran a naplno si užít potěšení, které partnerovy dotyky přinášejí.

Předem naplánovaný sex je sexy

Když kojíte a dítě je na vás stoprocentně závislé, je těžké překvapit partnera spontánním sexem. Každý pár ale potřebuje pravidelnou fyzickou intimitu, jinak těžko snáší nároky, které každodenní život přináší. S orgasmem jsou ženy uvolněnější a tolerantnější, muži jsou ochotni víc naslouchat ženiným potřebám. Jenomže jak to zařídit? Udělejte ze sexu pravidelnou záležitost. Domluvte si konkrétní den (dny), kdy se skutečně budete věnovat jeden druhému a ty za žádnou cenu nerušte. Bojíte se stereotypu? Naopak, tento závazek posune váš vztah na novou úroveň, protože naopak budete cíleně proti stereotypu bojovat.

Porod vás naučil, jak vagina funguje

Jen málo žen si před porodem skutečně uvědomuje své tělo, včetně toho, jak funguje vagina. Těhotenství a porod tohle změní. Žena si uvědomí, že má nějaké vaginální svaly a naučí se je vědomě stahovat a uvolňovat, to samé platí i o oblasti hráze. Kdo jednou zažil obrovský příval oxytocinu, brzy zjistí, že podobné stavy přivodí i stimulace klitorisu. Prostě ženy-matky mají sex daleko vědomější.

Kvalita je důležitější než kvantita

Když máte malé, opravdu malé dítě, je vzácné spát víc než hodinu v kuse. To se pak těžko hledá nějaká chvilka pro milostné hrátky. V takové době přicházejí na řadu rychlovky. Nekoukejte na hodiny a soustřeďte plnou pozornost na svého partnera. Budete-li vědět, že vás tlačí čas, bude každý váš dotyk mnohem intenzivnější, nabitý sexuální energií.

Orgasmus není vždy nutností

Je krásné užívat si blízkost partnera, a pokud se cítí narozením potomka odstaven na druhou kolej, je sex způsob, jak ho o vaší lásce ubezpečit. Na druhou stranu, sex bez orgasmu je jako zmrzlina bez polevy. Dobrý, ale k uspokojení kousek chybí. Když se vám nepodaří orgasmu dosáhnout, nezbavíte se toho sexuálního pnutí, dokud se znovu nepomilujete.

Čekání zvyšuje touhu

Šestinedělí trvá šest týdnů a lékaři mají důvod, proč tak dlouho ženám sex nedoporučují. I když na první pohled nejsou zřejmá žádná poranění, může se stát, že někde ještě tkáň není zahojená a sex pak způsobí zánět. To čekání se zdá nekonečné, na druhou stranu absence zvyšuje chuť na sex, takže až na „to“ konečně dojde, zažijete jedno z nejlepších milování, které jste s partnerem doposud měla.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.