Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Bojíte se podzimních splínů? Máme 7 důvodů, proč budete podzim milovat!

Vzpomínáte se slzou v oku na sluncem zalité léto? Mokré plavky, hromady zmrzliny i spálená záda jsou už minulostí, dny se krátí a listí začíná zářit barvami. Než propadnete podzimním splínům, zkuste si s námi připomenout, proč je podzim taaaak krásný!
Vydáno: 01.10.2017
Bojíte se podzimních splínů? Máme 7 důvodů, proč budete podzim milovat!
Autor: istock.com Bojíte se podzimních splínů? Máme 7 důvodů, proč budete podzim milovat!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1) Konec vedra!

Celý rok truchlíme po létě, ale jakmile přijde, umíráme horkem. Našinec není prostě na nějaké pětatřicítky stvořený. Češi hltají sluneční paprsky s vervou a často si vyslouží sluneční alergii, úžeh nebo záda v barvě zralých rajčat. To podzim má pro nás přijatelné teploty, ideální pro sport, procházky nebo rodinné výlety. Přibalte jen pláštěnku pro případné přeháňky a užijte si ideálních teplot i mírného sluníčka.

2) Škola volá!

Podobně je to s prázdninami. Šíleně se těšíme, ale jakmile nastanou, stávají se malým peklem. Celý den se nám po bytu/domě poflakují děti a vyžadují jídlo, program, peníze, pozornost, zmrzlinu, nápoje a další jídlo. Babičky a tábory se stávají záchrannou stanicí, aby se rodiče nezbláznili. A když září zaklepe na dveře, vplujeme zase do příjemného modu pravidelného vstávání, školy a kroužků. I o volnosti platí: všeho s mírou!

3) Užijte si hygge

Tenhle báječný dánský vynález zkuste vzít za svou podzimní mantru. Hygge znamená užívat si domácí pohody a útulného teplíčka. Ideálně, když za okny prší a večery jsou čím dál delší a studenější. Dánové přišli na to, že to jsou dokonalé kulisy k nicnedělání, zvanému “hygge". Potřebujete jen pár rekvizit, jako je hromada svíček, teplé ponožky, huňaté deky, velký hrnek horké čokolády a rozečtenou knihu. A vypnuté zvonění na mobilu!

Podzimní móda je skvělá a variabilní! Foto: Podzimní móda je skvělá a variabilní!, Foto: istock.com

4) Skvělá móda

Letní móda je možná fajn, ale většinou se omezuje na to, co hodit přes plavky, případně co si obléci, abychom nepadli vedrem. Na podzim se opět šatník dostává do formy. Můžete konečně začít nosit i jiné věci než tílka a šortky! Saka, parky, kůži, úplety, kozačky, šátky, kabáty a ponča, prostě všechno to, co vám letní teploty upřely. Na podzim si módu užijte, zvláště, když vám ještě zbyla trochu opálená kůže a vysportovaný zadek.

5) Úžasné jídlo

Byla jste někdy na podzim na farmářském trhu? Jestli byl v létě super, tak na podzim se teprve dostává do formy! Je všechno a v nejlepším provedení: nepřeberně sladkých rajčat, paprik, salátů a mrkví, hromady bylinek, brambor a řepy, tuny sladkých jablek, švestek a hrušek. Nakoupíte houby, hrozny, ořechy, med a prostě všechno, co právě příroda ve velkém dává a nabízí. A co teprve všechna ta vinobraní!

Užívejte si procházky v nádherně zbarvené přírodě Foto: Užívejte si procházky v nádherně zbarvené přírodě, Foto: istock.com

6) Nádherná příroda

Letní krajina je krásná, ale té podzimní se nevyrovná. Monotónní zeleň vystřídá symfonie barev, odstínů a výhledů. Je vidět daleko do kraje a když nás slunce poctí svou přítomností, blankytnější nebe, v kontrastu s barevnými korunami stromů, byste nenašli. Padají kaštany i listí a svět se na okamžik zastaví v připomínce starých dobrých časů. Zkuste si jít zaběhat, nebo do lesa na houby a podzim budete milovat.

7) Vivat kultura!

Skončily nejen školní, ale i divadelní prázdniny. Galerie, divadla, koncerty a všechny kulturní svatostánky to začínají rozjíždět ve velkém a chystají svým fanouškům kulturní hody! Až se venku zatáhne obloha, nastává ideální čas vyrazit za kulturou do vytopených divadel a sálů a nechat povznést svou duši nad přízemní problémy všedních dní.

Další články na téma podzim:

Desatero duševní hygieny aneb Sama sobě psycholožkou

Desatero duševní hygieny aneb Sama sobě psycholožkou

Chůze a procházky - je to opravdu zdravé

10 důvodů, proč vyrazit na procházku. Hned teď!

autor: KU

Článek je zařazen v: deprese, podzim, kultura, podzimní deprese, Hygge
Reklama