Bolí vás o prázdninách krční páteř? Změňte tyto věci!

Možná jste zaznamenala, že vás v létě  o prázdninách bolí krční páteř více než kdy jindy. Co za tím stojí a jak to můžete změnit?

Pokud vás krční páteř zlobí dlouhodobě nebo se s ní léčíte, pravděpodobně jste u lékařů a fyzioterapeutů jako doma. Možná vás ale za krkem začalo bolet jen poslední dobou, a to o prázdninách!

“Poslední dobou mě pořád bolela hlava a brzy jsem zjistila, že je to vlastně od krční páteře,” stěžuje si Alena. “Když jsem se zamyslela, zjistila jsem, že za to mohou věci spojené s létem a prázdninami!”

Možná to máte podobně a proto si zkuste od této “sezónní” bolesti pomoci!

Pozor na mokré bikiny

Jedna z věcí, kterou v létě děláte a možná si ji ani neuvědomujete! Krční páteř vás totiž může začít pekelně bolet od každodenního nošení bikin. Pokud nosíte horní díl uvázaný za krk, navíc pěkně utažený, brzy se to na krční páteři projeví. Když vylezete z vody a převléknete si mokrý spodek, udělejte to samé i s vrchním dílem. Pokud je to jen trochu možné měňte typy podprsenky tak, aby nebyla věčně mokrá a uvázaná na šíji.

Vozte si polštářek

V kolika hotelech, pensionech a kempech jste už letos v létě spala? Někdo rozdíl v polštářích ani nezaznamená, ale většina z nás pozná, když mu spaní nevyhovuje. Je to moc tvrdé nebo měkké, polštář naducaný nebo naopak poloprázdný. Páteř je prostě na něco zvyklá a časté změny se můžou projevit. Vozte si proto na dovolenou preventivně svůj polštář nebo alespoň zdravotní polštářek, který vaši krční páteř udrží, kde chcete.

PŘEČTĚTE SI: 8 NEZVYKLÝCH PŘÍČIN BOLESTI V ZÁDECH

Příliš sportujete

Sportování je jistě zdravé a je chválihodné, když si dáváte v létě více do těla. Jenže když dáte denně 40 km na kole, přeplavete Lipno na paddleboardu a nebo sjíždíte na raftu řeku, vaše krční páteř může přestat spolupracovat. Přeci jen je toho nezvyklého pohybu poněkud moc. Dávejte si proto čas na regeneraci, nepřepínejte se. Také se naučte pár cviků z jógy na uvolňování svalů kolem krku a ty si po námaze poctivě zacvičte.

Autem po Evropě

Jistěže během roku řídíte každý den, ale asi ne osm hodin v kuse. V létě se najezdíte za poznáním a na dovolenou více než kdy jindy. Dlouhé cesty a přejezdy se podepíšou na bolavé krční páteři.

Rada je obdobná jako při sportování: relax, přestávky a cvičení. Zkusit můžete také masážní polštářky do auta nebo si sebou vozte masážní přístroj na baterky, kterým si tu a tam krk uvolníte.

Hodně ležíte

A tu je problém z druhého konce! Pokud jste se rozhodla čtrnáct dní proležet pod slunečníkem z knížkou a děláte to opravdu poctivě od rána do večera, budiž vám to přáno. Má to své ALE v podobě bolavých zad. Někdy se opravdu potřebujeme “vyvalit” a klidně celé dny prolenošíme, ale zkuste i ten největší “gaučing” proložit u a tam procházkou nebo krátkým protahovacím cvičením. Vaše krční páteř vám bude vděčná!

-KU-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.