Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Letní nezbytnost jménem BIKINY: Znáte jejich příběh?

Umíte si léto představit bez bikin v kufru? Absolutně ne! Tyto dva titěrné kousky plážového oblečení prostě dobyly svět. Víte, kde se vlastně vzaly?
Vydáno: 20.07.2018
Letní nezbytnost jménem “bikiny”: znáte jejich příběh?
Autor: istock.com Letní nezbytnost jménem “bikiny”: znáte jejich příběh?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Háčkované, s vysokým pasem, pruhované, trojúhelníčkové nebo bytelné, s vycpávkami nebo bez…Každá z nás si ty svoje najde! Bez bikin by to v létě nešlo. I když se občas vrátí do módy plavky v celku, bikiny stejně hrají prim. Za prvé jsou sexy a za druhé dávají ženám svobodu, na jakou jednodílné plavky prostě nedosáhnou.

Bikiny ovšem zdaleka nejsou vynálezem moderní doby, nenechte se mýlit!

Jaká je jejich historie a kdo je proslavil po celém světě?

Prabikiny z Řecka

Věřte, nevěřte, jakési “prabikiny” nebo dvojdílné oblečení halící ňadra a klín se používalo už v dobách antického Řecka! Ovšem ne k povalování na řeckých plážích jako dnes, ale jako oblečení k atletickým výkonům. První zmínky o tomto druhu oděvu pochází někdy z doby okolo roku 1400 př. n. l.

Existenci dvojdílných “plavek” potvrzují i římské mozaiky, které pochází ze 3. století př. n. l. a představují římské dámy ve dvojdílném oblečení podobném dnešním bikinám.

Za vším hledej Francouze

Všichni Češi ví, že dvojdílné plavky ve skutečnosti vynalezl Jára Cimrman, ale vezměme na milost fakt, že je oficiálně světu představili Francouzi - muži.

Těžko říci, na co francouzský inženýr Louis Réard a návrhář Jacques Heim mysleli, když se rozhodli “vynalézt” dvojdílné plavky. Možná je trápilo, že na francouzských plážích je moc látky, možná chtěli šokovat svět. V každém případě se s bikinami vytasili roku 1946 a to rovnou v mondénním Cannes, kde hlásali do světa, že vynalezli „nejmenší plavky na světě“!

Tehdy šlo o podprsenku v trojúhelníkovém tvaru, která byla nevyztužená a string kalhotky. A vstoupili do dějin, protože jejich vynález nebyl jen výstřelkem, ale stal se nesmrtelným hitem!

Název “bikiny”, který dnes zná celý svět má trochu drsné historické kulisy. 1. června 1946 spadl na atol Bikiny v Pacifiku americký bombardér B-29 v rámci testování atomových bomb. Právě touto událostí se nechali inspirovat již zmínění tvůrci malých plaveček a vytvořili jméno pro nový plavkový fenomén. Prostě “bomba”, že?

PŘEČTĚTE SI: JAKÉ PLAVKY SE NOSILY V ROCE, KDY JSTE SE NARODILA?

A bůh stvořil bikiny

A kdo je dostal na výsluní? Opět Francouzka a ne ledajaká! V roce 1957 se totiž v bikinách objevila Brigitte Bardotová ve filmu „A bůh stvořil ženu“. A bylo vymalováno!

Od té doby se ženy bikin nevzdaly a jaro co jaro hubnou “do plavek”. Móda je vachrlatá a každý rok přináší novou verzi dokonalosti v této oblasti, ale myšlenka malých sexy plavek zakrývajících jen to nejdůležitější, zůstává.

Přečtěte si také:

 

Plavkový průvodce

Plavkový průvodce: Vyberte si nejlepší střih pro svou postavu

Dlouhé rozevláté šaty jsou oblíbenou letní stálicí

Plážová móda aneb Jak být i s minimem oblečení za hvězdu

Tragické chyby v letním oblékání

Letní oblečení: Vyvarujte se těchto chyb!

 

autor: KU

Článek je zařazen v: móda, dovolená, Řecko, bikiny, plavky, léto, plážová móda
Reklama