Móda a krása

21. července 2017 06:00

Martina Čerňanská

Letní oblečení: Vyvarujte se těchto chyb!

Všechny se tolik těšíme na léto, a tak by byla chyba zkazit si ho tím, že budeme chybovat zrovna v letním oblečení. Čeho se tedy musíme vyvarovat?

Toužíme vypadat jako bohyně, jako víly, jako sen každého muže, nicméně v takovém případě nelze obléknout cokoli, co na nás vypadne ze skříně. Co na sebe v létě, to si musíme pečlivě rozmyslet, aby se nestala některá z následujících hrubých chyb. Zejména máte-li letní "lovecké" úmysly a chcete-li se seznámit s perspektivním mužem, o to víc je třeba dbát na letní vzhled.

Čeho se tedy musíme vyvarovat právě v letním oblečení?

Beztvará roucha

Ženy mají ve zvyku zakrývat přebytečné kilogramy rozměrnými rouchy, pytlovitými halenami, které mnohdy už nemají daleko k menším stanům. Dámy, na tyto haleny pokud možno zapomeňte, vašemu vzhledu většinou stoprocentně uškodí. Muži se shodují na tom, že divné beztvaré hábity ubírají ženám na přitažlivosti a zbytečně přidávají na věku. Nebrat!

Legíny

Není to oblečení pro každého a pro každou příležitost. Vzít si je na letní procházku není špatný nápad, ale pozor. Ne každý muž legíny, kterým se říká také elasťáky, zkrátka dámské přiléhavé kalhoty, vítá. Z mužských řad se ozývají hlasy, že elastické kalhoty vypadají na ženách podivně, a jakmile mají dámy třeba jen jediný kilogram navíc, tento až příliš přiléhavý oděv to nemilosrdně prozradí.

Zástěry

Všichni si je vybavujeme, s oblibou je oblékaly naše babičky. Ve své době by se babička bez zástěry hledala jen těžko, dnes už jsou starší dámy moderní a oblékají se odvážněji. Přesto se zástěry k hrůze všech milovníků hezkých a vkusných oděvů znovu objevily. Tento typ šatů oblékají v současné době celebrity, jedná se o drahé značkové kousky, které však ze všeho nejvíce připomínají zástěru, případně župan anebo pracovní oděv. Zástěrovité šaty vypadají příšerně a nejsou ani za mák sexy.

Žabky

Před typickou letní obuví varují lékaři: citelně škodí nohám. Jenže žabky jsou snad nejoblíbenějšími letními botkami, nosily se i za socialismu, tehdy se jim říkalo vietnamky. Mužům se ženské nohy v žabkách nelíbí zdaleka tolik, jako když si dáma obuje lodičky na vysokém podpatku. Tady ale pány musíme upozornit, že k vodě je skutečně praktičtější obout si žabky.

A pokud nevíte, které žabky vybrat, zde je malá inspirace!

Pánský styl

Občas je velmi lákavé narazit například ve slevách na letní mikinu, nátělník či dokonce kalhoty, které najdete v pánském oddělení. Radíme, do pánské konfekce nenakukujte. Nacházejí se tu oděvy určené právě pro muže, častokrát si s ženskými křivkami neumí vůbec poradit. Kvůli tomu přidají několik kil navíc, ačkoliv za to vlastně nemohou, protože byly šité na úplně jiné tělesné proporce. I sebekvalitnější kousek vás pak může zklamat. Navíc, strohý pánský styl se do letního dne nehodí. Pestré šaty s květinovým vzorem budou mnohem slušivější, nemyslíte?

Přečtěte si také:

autor: EM


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.