Plavkový průvodce: Vyberte si nejlepší střih pro svou postavu

Netrapte se zbytečně tím, že máte větší stehna, boky nebo břicho. Nikdo není dokonalý a pokud jde o plavky, stačí si vybrat ten správný střih, ve kterém vyniknou vaše přednosti, a zároveň v nich případné nedokonalosti postavy schováte.

Prvním, na co byste měla při nákupu nových plavek myslet, je jejich kvalita. Dobrý materiál, důkladné zpracování a precizní střih jsou totiž nejdůležitějšími předpoklady pro to, aby vám plavky vydržely. Má tedy smysl do nich investovat a nikoliv na nich šetřit.

Při nákupu plavek byste měla postupovat stejně, jako při výběru spodního prádla. Nedělejte zbytečné kompromisy a kupte si ty, co vám opravdu sednou. Na každou postavu se totiž najdou kousky, ve kterých budete neodolatelná.

Malá prsa vyniknou v mnoha střizích

Jestli vás trápí, že vás příroda nahoře moc neobdařila, nesmutněte. Chybějící objem se dá dohnat pestrými barvami a různými střihy podprsenek. Zvolit můžete oblíbené trojúhelníčkové se zavazováním za krkem, sportovní či lehce vyztužené. Také nejrůznější detaily, typu ozdobných ramínek či mašliček, přitáhnou pozornost tam, kam potřebujete, a poprsí zvýrazní.

Ovšem vyhněte se tomu, aby byl vrchní díl u bikin jednobarevný a naopak spodek s potiskem či kombinací tónů. Opticky byste zvýraznila zadeček a prsa by působila ještě drobnější, než ve skutečnosti jsou.

Velká prsa vás podrží

Většina českých žen se naopak potýká s tím, aby do podprsenky dokázala vtěsnat svoje přednosti. Jen málokteré sedí klasické konfekční velikosti S, M či L atd. Češky jsou stále prsatější a výrobci na to reagují. „V kolekci plavek nabízíme velikosti košíčků od A až po K, a to při obvodech od 70 do 105,“ potvrzuje Markéta Jiráčková, obchodní ředitelka společnosti TIMO. Nemusíte tedy dělat kompromisy. Aby vaše prsa vypadala dobře, je potřeba jim dát dostatečnou oporu. Tedy zvolit dobrý střih, který jejich váhu správně rozloží mezi hrudník a ramena. „Během let jsme vyvinuli speciální střihy vyztužených podprsenek pro střední a větší poprsí. Doladili jsme je k dokonalosti a víme, že 100% sedí. BeautyBra s nižším a DreamBra s vyšším středem patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější, jak v prádle, tak také v plavkách,“ dodává Markéta Jiráčková. Krásně tvarovaná prsa zrychlí tep nejednomu muži, takže je neschovávejte.

Bříšku pomohou barvy

Trápí-li vás bříško a jeho nedostatky, vybírejte u dvojdílných plavek střihy s vyšší kalhotkami či těmi zeštíhlujícími a nebojte se ani barev. Právě jejich správné využití dokáže zázraky. Například geometrické využití barev na pásku opticky rozbije malé nedostatky. Vhodný je i tmavší spodní díl, který tyto partie dokáže opticky zúžit.

V posledních letech jsou také stále žádanější tankini a hitem se stávají koupací šatičky, které také leccos schovají. Pokud se rozhodnete sáhnout po plavkách celkových, volte ty s kosticí či alespoň výztuží. Podrží poprsí a oddělí jej od břicha, takže se nestane, že by se vaše postava neforemně „slila“.

Zadeček vystavte ve vhodných kalhotkách

Dominuje-li vaší postavě kyprý zadeček, pak se soustřeďte na správný výběr kalhotek. Rozhodně zapomeňte na tanga a jim podobné střihy. Rozhodně by vám více uškodily, než pomohly. Naopak volte raději kalhotky bokové, s nohavičkou, sáhnout můžete i po kraťáskách. Ideální pak jsou tmavší tóny, které partie opticky zmenší.

Hlavně nezapomínejte na to, že existují i muži, kteří při pohledu na pěkně vypadající zadeček zapomenou, co chtěli. Mnohdy jsou mindráky pouze vaše vlastní a okolí k vaší postavě není tak kritické, jako vy sama. Takže se nestyďte a v nových plavkách se hezky ukažte.

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.