Sexy zadek do plavek: Tohle dělejte a budete ho mít

Kdo by netoužil po krásném a pevném pozadí? Ještě pořád máte čas ho hezky vytvarovat, když začnete hned. Poradíme vám, co dělat.

Zakladatelka pohybového Studia Fascinace Tereza Semrádová vám prozradí 5 „fíglů“, díky kterým může být už za krátký čas vaše pozadí hezky vytvarované a sexy:

Dřepujte

Dřep je králem cviků nejen na spodní polovinu těla a vašemu zadečku dokáže přinést krásný tvar i pevnost. Pro větší zapojení hýždí volte širší postoj s mírně vytočenými špičkami a dbejte na správné směrování kolen – měly by po celou dobu pohybu směřovat nad špičky. Hloubku dřepu volte podle našich dispozic, platí ale, že zdravému člověku by nemělo činit potíže dřepovat až úplně do spodní pozice.

Stahujte půlky

Například ráno či večer při čištění zubů máte ideální šanci pomoci svému zadečku. Stahování provádějte od spodu směrem vzhůru, k sobě a pulzovitě – tedy v různé frekvenci. Tímto zároveň prospíváte svému pánevnímu dnu.

Protahujte

Každý sval potřebuje přípravu na cvičení, proto nezapomeňte před a po cvičení zadeček protáhnout společně s ostatními svaly a sem tam jej protáhnout i během dne. Udržíte tím svalový tonus a budete mít pocit pevného pozadí.

Odpočívejte

I když motivace bývá často velká, je však vhodné zadeček nepřetěžovat a cvičit pravidelně s jedno až dvoudenní odstupem. Jedná se větší svalovou partii, proto i čas na regeneraci musí být adekvátní.

Poraďte se o jídelníčku

Pro maximální zisk ze cvičení je důležité doplnit vaši snahu vhodně nastaveným jídelníčkem, při jehož skladbě není od věci nechat si poradit od výživového specialisty, namísto „zaručených“ rad vaší kamarádky či doporučení vyčtených z diskuzních fór na internetu. Pokud totiž nebudete při posilování adekvátně jíst, budou vaše svaly růst, a i když budou pevné, může se stát, že se brzy nevejdete do kalhot.

Zkuste cviky, které fungují

Nejsou náročné na prostor ani k nim nepotřebujete žádné pomůcky, takže je klidně můžete dělat i doma v malé kuchyni nebo pokoji.

Výchozí pozici zaujmeme ve stoje s jednou nohou pokrčenou vpředu a zadní nohu dáme na pološpičku. Ruce máme v bok. S výdechem pokrčíme obě kolena a zadní koleno necháme jen několik centimetrů nad zemí. S nádechem vrátíme zpět do výchozí pozice. Opakujeme 8–16x, cvik nezapomeneme provádět na obě nohy.

Na všech čtyřech zvedneme jednu nohu. V koleni máme pravý úhel. S výdechem zvedneme koleno o něco výš a zpět do úrovně kyčle. Je zde velmi důležité mít zpevněný trup a neprohýbat se v zádech. Opakujeme 8–16x, cvik opět provádíme na obě nohy.

Při tomto cviku nezvedáme koleno výš, ale naopak zakřížíme za stojnou nohu. Opět hlídáme, abychom se neprohýbali v zádech. Opakujeme 8–16x, cvik nezapomeneme provádět na obě nohy.

Vleže na boku pokrčíme obě nohy. Nejprve spojíme paty k sobě a kolena oddálíme od sebe. Pánev udržujeme stále kolmo. Druhým pohybem spojíme kolena a naopak oddálíme od sebe paty. Hlídáme, abychom pohyb prováděli pouze v kyčli a nepřenášel se do celého těla. Opakujeme 8–16x, cvik nezapomeneme provádět na obě nohy.

Vleže na zádech zvedneme zadeček od země, udržujeme tělo rovně bez prohnutí v zádech. S výdechem zvedneme jednu nohu pokrčenou od země a s nádechem nohu vrátíme zpět na zem. Nohy střídáme a po 8–16x opakování položíme zadeček na zem a odpočineme si.

Vleže na boku položíme horní nohu pokrčenou na zem a spodní nohu zvedneme od země a ve vzduchu provádíme malé hmity a 16–20x opakujeme, nezapomeneme na druhou nohu.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.