zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sexy zadek a stehna: Na co si dát při jejich posilování pozor

Pevné pozadí znamená i větší velikost kalhot
Autor: iStock Pevné pozadí znamená i větší velikost kalhot
anna kopečková , Vydáno: 06.05.2020
Posilování hýždí a dolních končetin je pro některé trošku kontroverzním tématem. Zatímco se ještě před časem opěvovala mezera mezi stehny, kterou se pyšnily na přehlídkových molech vyhublé modelky, dnes se situace mění.

reklama

 

Faktem je, že když budete zadní partie i nohy intenzivně a poctivě posilovat, budou růst. Pokud však zároveň neuberete ze svého podkožního tuku (tzn. neomezíte přísun energie a nebudete dodržovat jídelníček), je možné, že zanedlouho neoblečete oblíbené kalhoty.

Pevné svaly = větší velikost, povolené svaly = menší velikost

Otázka, kterou byste si měli položit hned na začátku, je, zda chcete mít pevný kulatý zadeček a posílená stehna, nebo zda se spokojíte s povolenými svaly a menším číslem kalhot. Zpevněné, silné a zdravé tělo je ale vždy víc přitažlivé než to povolené a unavené, byť o velikost menší.

Pozor na běhání

Dolní polovinu těla přirozeně procvičíte chůzí do schodů nebo do kopce, ale také během. Při běžeckém tréninku však nepočítejte s tím, že se hýždě zaoblí a stehna výrazně vyrýsují.

Klasické běhání a chůze jsou aktivity, které spalují podkožní vrstvu tuku, nicméně k budování svalové hmoty, která dává tělu tvar, nepřispívají. Naopak, když budete běhat a k tomu nesprávně jíst (málo), bude si organismus sahat pro palivo do cenné svalové hmoty.

Dřepujte

Na tvarování zadních partií jsou jednoznačně nejlepším cvičením dřepy. Můžete cvičit pouze s vlastní váhou, ale lepší je, když si dřepy ztížíte závažím. Čím větší závaží bude, tím bude také posilování efektivnější. Nedělejte takové dřepy jako na základní škole, tedy až téměř k zemi – vždy skončete v půlce, kdy stehna a lýtka vzájemně svírají pravý úhel.

Nevýhodou dřepů je jen to, že relativně zatěžují kolena a ta mohou pak bolet. Pokud máte s koleny potíže, dřepy raději vynechte.

Stehna se zapojují při procvičování hýždí téměř vždy, nicméně je dobré věnovat jim také pozornost zvlášť. V posilovně najdete mnoho strojů na posílení stehen (předkopávání, zakopávání, leg press), ale doma vystačíte s výpady, dřepy a dalšími cviky s vlastní váhou.

Sladká odměna

Nespornou výhodou procvičování stehen a hýždí je to, že jsou to velké svalové skupiny, které spotřebují hodně energie, takže vám pomohou hubnout. Trénink spodní poloviny těla bývá většinou náročnější než trénink té horní, takže si po něm můžete klidně dopřát kousek něčeho sladkého a budete mít jistotu, že se přijaté kalorie neuloží ve formě tuku.

Nafouklé svaly

Když budete mít po poctivém procvičování stehen a hýždí pocit, že jsou vám kalhoty těsnější, nepanikařte. Svaly jsou napumpované krví a ta zanedlouho odteče. Nohy důkladně protáhněte, pijte hodně vody a nechte si čas na regeneraci.

Nechte je odpočinout

Dolní polovinu těla posilujte maximálně obden, aby se svaly mohly po tréninku vzpamatovat. Pokud vás budou nohy a hýždě bolet ještě dva dny po cvičení, klidně s dalším posilováním ještě pár dní počkejte.

Nezaměřujte se jen na hýždě a přední stranu stehen. Jedině procvičením všech svalových skupin dosáhnete vyvážené postavy – to znamená, že je vhodné procvičit hýždě, přední i zadní stranu stehen, ale také jejich vnitřek. Teprve po posilování si běžte zaběhat a pak se důkladně protáhněte.

Vyzkoušejte si některé účinné cviky na hýždě a vnitřní stranu stehen, které můžete dělat doma:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Fithall - Posilování hýždí a vnitřní strany stehen

 

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Stehna si můžete krásně vytvarovat i bez strojů a dalších pomůcek v posilovně

Sexy stehna? Tohle doma cvičte a budete je mít!

Jděte se proběhnout

7 překvapivých faktů, které jste nevěděli o běhání

 

 

Čím nahradit kalorické dobroty?

Otázkou číslo jedna je, zda vůbec lze nahradit oblíbené dobroty zdravými (a pokud možno dietními) alternativami. Odpověď zní ano, ale jen částečně a ještě s přimhouřením oka. Sice se všude dočtete, jak máte zobat večer u televize místo smažených brambůrků zeleninu a že když vás bude honit mlsná, máte si dát místo mléčné čokolády jablko, ale popravdě, je to většinou jen chabá útěcha.

Když se snažíte žít zdravěji a třeba redukovat i nějaké to kilo, chutě musí občas stranou, ale nemusejí strádat úplně. Stačí, když nahradíte určité ingredience za jiné a změníte také technologii přípravy. Přečtěte si o několika populárních lákadlech, ze kterých můžete s troškou snahy vykouzlit dobroty, po kterých vás nebude tolik hryzat svědomí.

Hranolky

Hranolky ženy

Kupte si sladké brambory – batáty, které mají skvělé výživové vlastnosti.

Nakrájejte je na hranolky, plech vyložte papírem na pečení a batátové hranolky na něj rozložte. Posolte je mořskou solí, opepřete a pokapejte olivovým olejem. Pečte je dozlatova a servírujte třeba s libovým plátkem krůtího masa a zeleninou nebo jen tak, samotné, k dopolední svačině.

 

 

reklama

Související témata: posilování , hubnutí , cviky na zadek , jak zhubnout , zadek , dřepy , zhubnout do plavek , stehna

reklama

Přečtěte si také

reklama