Vnadné křivky do plavek: 4 tipy, díky kterým je můžete mít

Léto a s ním spojená promenáda v plavkách na březích českých rybníčků, bazénů i exotických pláží se kvapem blíží, a proto je nejvyšší čas začít na své postavě pořádně makat.

Sice můžete paniku kolem titěrných sukní a upnutých tílek ignorovat a schovávat se do dlouhých hábitů, ale určitě si léto užijete mnohem víc s vytrénovanými stehny a pevným bříškem, za které se nebudete stydět.

Na jaře padá na každého únava, ale právě teď je vhodná doba pro úpravu jídelníčku a pro pravidelný silový i aerobní trénink. Na jaře vše kvete, roste a pučí. Díky letnímu času si můžete dopřát víc světla a sluníčka a tedy také času pro aktivní pohyb venku, jenž zpevní nejen vaše křivky, ale také posílí psychiku.

Nečekejte na pondělí ani na začátek dalšího měsíce a s tréninkem začněte právě dnes. Nechte se inspirovat některými tipy, jak začít s plavkovou přípravou, a uvidíte, že výsledek vás do léta nemine.

1. Pravidelný trénink

Přirozený pohyb je skvělý. Díky němu spálíte většinu přijatých kalorií, aniž byste se museli nějak zvlášť trápit, a je také velmi zdravý. Jeho nevýhodou je, že je na něj organismus zvyklý, a proto nemá potřebu sílit a zlepšovat se. Do svého týdenního rozvrhu zařaďte pravidelný silový trénink, při kterém procvičíte celé tělo. Postupně přidávejte zátěž a cvičební seance nevynechávejte. Jděte cvičit hned po práci nebo si na hodinu týdně zařiďte hlídání dětí. Výmluvami kulatého zadečku a pevných paží nedosáhnete.

2. Běhání venku

Běhání je zadarmo, dá se provozovat v každém počasí (není špatného počasí pro běhání, jen špatně oblečeného běžce) a má schopnost požírat tukové zásoby, které nedovolí vašim zpevněným křivkám vyniknout. Zkuste vyběhnout alespoň 2x týdně na půl hodiny – na všechno ostatní vám zůstane ještě 167 hodin, takže nedostatek času určitě nemůže být překážkou.

3. Vytrvalost

Možná neuvidíte výsledky hned a to vás může odradit od dalšího snažení. Nyní jde ale o to, kdo se vzdá dřív – vy, nebo přebytečný tuk? Vytrvalost je klíčem k úspěchu a vy se zkrátka vzdát nesmíte. I když je to někdy těžké a máte chuť se na všechno vykašlat a natáhnout se na pohovku s kusem čokolády, nedělejte to. Organismus totiž potřebuje chvilku na to, aby začal správně fungovat a pořádně spalovat. Právě ty okamžiky, kdy se rozhodujete, co dělat dál, a pochybujete, jsou ty okamžiky, které odlišují vítěze od poražených.

4. Soustřeďte se na břicho

Břicho je sídlem vnitřních orgánů, podporuje páteř a tvoří centrum těla. Je dominantní partií, kterou neschováte ani v plavkách v celku. Obden si u večerního sledování televize lehněte na podložku a bříško trapte cvičením až do jemného pálení. Pekáč buchet na břiše se peče spíš v kuchyni (správným jídelníčkem), než v tělocvičně, ale díky procvičení všech jeho svalů dáte svému pasu ten správný tvar.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.