Co prozradí barva moči o vašem zdraví

Co prozradí barva moči o vašem zdraví

Jdete se vyčůrat, spláchnete a s klidem odejdete. Přiznejte se, kdy jste se naposledy podívali do záchodové mísy ještě předtím, než jste spláchli? Alespoň občas je dobré zkontrolovat, co tam po vás zůstane a to nejen v případě, že jdete "na velkou". Barva moči toho totiž o vašem zdraví může prozradit docela hodně.

Někdy se dá problém vyřešit velmi jednoduše, především tím, že budete více nebo méně pít (máme na mysli vodu). Někdy může být příčinou podivné barvy potravinářské barvivo, barevná zelenina nebo ovoce, případně léky, které berete. Někdy ale může jít o závažný zdravotní problém.

Až příště půjdete na záchod, zkontrolujte barvu své moči a porovnejte ji s následujícím obrázkem, který vám rovnou poradí, co dělat v případě, že vaše moč nemá takovou barvu, jakou by mít měla, tedy světle žlutou.

Čeho si ještě všímat?

Pokud moč více pění, značí to přítomnost bílkoviny v moči. Příčinou může být infekce močových cest, nadměrný stres, vysoký tlak nebo i nádorové procesy v močových cestách. Moč může někdy i více zapáchat. Za to většinou mohou aromatické potraviny jako česnek, chřest, příliš kávy nebo také užívání některých léků. Nasládlý zápach moči může také značit cukrovku.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.