Nehty jako ukazatel zdraví: Prohlédněte si je pořádně!

Ideálem je mít zdravé a přirozeně krásné nehty. Při pravidelné péči a optimální stravě je můžete mít i vy!

Stále více žen se od umělých nehtů navrací zpět k přírodním a k francouzské manikúře. Lehce upravené nehty, francouzská manikúra a jemné odstíny laků s přirozeným nádechem nehty decentně zvýrazní a přitom nejsou extrémně nápadné – pokud přece jen toužíte po něčem výraznějším, můžete nehtům dodat šmrnc třpytivým lakem, flitry nebo ozdobnými kamínky.

Léto dává nehtům zabrat

Letní období je zátěžové nejen pro pleť a vlasy, ale také pro ruce a nehty. Vystavujeme je slunci a ve zvýšené míře i vodě chlorované nebo mořské. Dodržujte tedy několik zásad, aby vaše nehty zůstaly zdravé i v tomto ročním období. Pravidelně ošetřujte ruce i nehty krémem na ruce s ochranným faktorem. Při umývání nádobí či podlahy používejte gumové rukavice, tím zamezíte vysušování nehtů i celých rukou. Mějte vždy nablízku krém na ruce nebo olejíček na nehtová lůžka, abyste svým nehtům dopřála hydrataci několikrát denně. Na noc nehty olejíčkem pěkně promasírujte. Prokrvíte nehtové lůžko a krém se i lépe bude vstřebávat

Kdy zpozornět?

Pokud na svých nehtech pozorujete změnu barvy, deformace nebo nadměrnou lámavost, je třeba zařadit do svého harmonogramu alespoň jednou týdně pravidelnou péči o nehty. Zvýšenou pozornost byste měli věnovat dosavadní stravě. Pokud vám chybějí některé vitaminy a minerály, může spočívat problém vašich nehtů právě v tom. Následující tabulka vám poradí, které vitaminy vám chybějí a které potraviny vašim nehtům prospějí.

Potíže s nehty však mohou upozorňovat také na závažnější onemocnění, pokud se stav vašich nehtů dlouhodobě nelepší, měli byste se vydat k lékaři, který stanoví přesnou diagnózu vašich potíží.

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: MM

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.