Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Elixír mládí a zázračný bojovník pro naše zdraví: Vyzmizíkuje akné, umírní cholesterol a stopne mykózu!

Jablečný ocet je v současné době poměrně hojně využíván a není se opravdu čemu divit, protože jeho benefity jsou opravdu širokospektrální.
Vydáno: 24.02.2019
Elixír mládí a zázračný bojovník pro naše zdraví: Vyzmizíkuje akné, umírní cholesterol a stopne mykózu!
Autor: istock.com Elixír mládí a zázračný bojovník pro naše zdraví: Vyzmizíkuje akné, umírní cholesterol a stopne mykózu!

Jedná se o zkvašenou jablečnou šťávu, která obsahuje přehršel vitamínů, minerálů a antioxidantů, nemluvě také o kyselině octové, pektinu a pestré škále stopových prvků.

Máte v plánu užívat jablečný ocet ve větším měřítku jako celá rodina? Pak si neváhejte vyrobit ten domácí. Budete k tomu potřebovat jablka spolu se slupkami (ty žluté vám zaručí zlatavý nádech jablečného octu, červené zase ten růžový), vodu a nádobu na kvašení.  Pokud se vám nechce čekat na proces kvašení několik dní, můžete využít sušené droždí.

Používání jablečného octu je staré jako lidstvo samo, dokonce sahá až do období egyptské královny Nefertiti, která ho pro své zkrášlující účinky doslova zbožňovala. Lesk její hřívy jí zaručil právě jablečný ocet. Holdovala také octovým koupelím, jež měly příznivé účinky na přirozené pH a tím i na kvalitu pokožky. Naředěný jablečný ocet lze užívat namísto pleťového tonika. Naše babičky si jím bělely také stařecké skvrny.

Jak jablečný ocet dávkovat?

Do sklenice s vodou rozmíchejte 2 lžičky jablečného octa a vypijte ji nalačno. Mnoho z nás si bez jeho chuti nedokáže představit zeleninové saláty (skvěle vynikne spolu se sýry) či dochucení různých druhů omáček. Své vykouzlí také v rámci marinád a nakládání masa, výsledkem bude jemná chuť.

S čím vším pomáhá?

Potřebujete zhubnout? Jablečný ocet bude vaším spojencem! Napomáhá k mnohem lepšímu štěpení tuku a mimo jiné také navazuje pocit sytosti, díky čemuž stopne vlčí nájezdy na ledničku.

Trápí vás nevzhledné akné? Naředěným jablečným octem potírejte postižená místa. Co nevidět byste měli zpozorovat výsledky. Poradí si rovněž s dermatitidou.

Řekněte sbohem mykózám. Trápí vás úporná svědivost v pochvě? Místo tabletek z lékárny vyzkoušejte oplachovat vulvu naředěným roztokem z jablečného octu. Kýžený pocit úlevy vás nadchne.

Rádi byste organismus podrobili detoxu? Spolehněte se na jablečný ocet:

  • Prokazatelně snižuje hodnoty nezdravého cholesterolu a krevního cukru.
  • Ač to může znít neuvěřitelně, tak právě popíjení jablečného octu navyšuje energii, výkon a také násobí pocit svěžesti během celého dne, kdy jste v jednom kole. Nemluvě o tom, že umí zklidnit pocuchané nervy, ví si rady rovněž s čím dál častější nespavostí.
  • Nevzhledné kožní výrůstky vás dlouho trápit nebudou. Vykašlete se na drahé preparáty z lékárny a vyzrajte na bradavice tímto přírodním způsobem.
  • Funguje podobně jako přírodní antibiotika. Pokud vám nechutná česnek, zkuste tuto méně aromatickou alternativu.
  • Dokáže vybělit zubní sklovinu.
  • Střídají se u vás chřipky, virózy a nachlazení jako na běžícím pásu? Vybudujte si lepší imunitu díky jablečnému octu.
  • Tlumí bolest krku, hlavy a také pálení žáhy. Podporuje plynulý chod trávicí soustavy.

-LZ-

Článek je zařazen v: jablečný ocet, akné, mykózy, cholesterol, minerály