Elixír mládí a zázračný bojovník pro naše zdraví: Vyzmizíkuje akné, umírní cholesterol a stopne mykózu!

Jablečný ocet je v současné době poměrně hojně využíván a není se opravdu čemu divit, protože jeho benefity jsou opravdu širokospektrální.

Jedná se o zkvašenou jablečnou šťávu, která obsahuje přehršel vitamínů, minerálů a antioxidantů, nemluvě také o kyselině octové, pektinu a pestré škále stopových prvků.

Máte v plánu užívat jablečný ocet ve větším měřítku jako celá rodina? Pak si neváhejte vyrobit ten domácí. Budete k tomu potřebovat jablka spolu se slupkami (ty žluté vám zaručí zlatavý nádech jablečného octu, červené zase ten růžový), vodu a nádobu na kvašení. Pokud se vám nechce čekat na proces kvašení několik dní, můžete využít sušené droždí.

Používání jablečného octu je staré jako lidstvo samo, dokonce sahá až do období egyptské královny Nefertiti, která ho pro své zkrášlující účinky doslova zbožňovala. Lesk její hřívy jí zaručil právě jablečný ocet. Holdovala také octovým koupelím, jež měly příznivé účinky na přirozené pH a tím i na kvalitu pokožky. Naředěný jablečný ocet lze užívat namísto pleťového tonika. Naše babičky si jím bělely také stařecké skvrny.

Jak jablečný ocet dávkovat?

Do sklenice s vodou rozmíchejte 2 lžičky jablečného octa a vypijte ji nalačno. Mnoho z nás si bez jeho chuti nedokáže představit zeleninové saláty (skvěle vynikne spolu se sýry) či dochucení různých druhů omáček. Své vykouzlí také v rámci marinád a nakládání masa, výsledkem bude jemná chuť.

S čím vším pomáhá?

Potřebujete zhubnout? Jablečný ocet bude vaším spojencem! Napomáhá k mnohem lepšímu štěpení tuku a mimo jiné také navazuje pocit sytosti, díky čemuž stopne vlčí nájezdy na ledničku.

Trápí vás nevzhledné akné? Naředěným jablečným octem potírejte postižená místa. Co nevidět byste měli zpozorovat výsledky. Poradí si rovněž s dermatitidou.

Řekněte sbohem mykózám. Trápí vás úporná svědivost v pochvě? Místo tabletek z lékárny vyzkoušejte oplachovat vulvu naředěným roztokem z jablečného octu. Kýžený pocit úlevy vás nadchne.

Rádi byste organismus podrobili detoxu? Spolehněte se na jablečný ocet:

  • Prokazatelně snižuje hodnoty nezdravého cholesterolu a krevního cukru.
  • Ač to může znít neuvěřitelně, tak právě popíjení jablečného octu navyšuje energii, výkon a také násobí pocit svěžesti během celého dne, kdy jste v jednom kole. Nemluvě o tom, že umí zklidnit pocuchané nervy, ví si rady rovněž s čím dál častější nespavostí.
  • Nevzhledné kožní výrůstky vás dlouho trápit nebudou. Vykašlete se na drahé preparáty z lékárny a vyzrajte na bradavice tímto přírodním způsobem.
  • Funguje podobně jako přírodní antibiotika. Pokud vám nechutná česnek, zkuste tuto méně aromatickou alternativu.
  • Dokáže vybělit zubní sklovinu.
  • Střídají se u vás chřipky, virózy a nachlazení jako na běžícím pásu? Vybudujte si lepší imunitu díky jablečnému octu.
  • Tlumí bolest krku, hlavy a také pálení žáhy. Podporuje plynulý chod trávicí soustavy.

-LZ-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.