zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Křečové žíly: Vyzrajte na ně s pomocí přírody

Máte po práci těžké nohy? Dejte je na chvíli nahoru a nechte je odpočinout
Autor: Thinkstock Máte po práci těžké nohy? Dejte je na chvíli nahoru a nechte je odpočinout
anna kopečková , Vydáno: 27.08.2015
Pozorujete na vašich nohou náběh na křečové žíly, máte toto civilizační onemocnění žilní soustavy v rodině, nebo vám křečáky křižují dolní končetiny? Poradíme vám, jak jejich výskyt snížit a dáme i několik preventivních tipů, které ocení každá žena milující sukně, šaty a šortky.

reklama

Je to nespravedlivé, ale je to tak. Žilní varixy postihují častěji ženy, než muže a pravidelně se objevují v oblasti nohou. Proč? Je to dáno tím, že krev musí cirkulovat směrem k srdci obtížněji a nedostatečná žilní stěna má za následek jejich rozšíření, které je okem patrné a v mnohých pokročilejších stadiích i velmi bolestivé. Na vině ale mnohdy jsou i špatně fungující srdeční chlopně. Také dlouhodobý vysoký tlak vede ke vzniku nevzhledných křečáků, tlak si proto namátkově tu a tam změřte, i když nemáte žádné obtíže. Je rozhodně lepší mít přehled.

Jak se křečové žíly projevují?

Poznávacím znamením je pocit těžkých nohou, bolest, mravenčení, možný výskyt křečí a v pokročilejší fázi se k těmto symptomům přidávají otoky, zabarvení kůže a tvrdnutí v inkriminované oblasti.

Ach ta dědičnost!

Má vaše maminka nebo babička potíže s křečovými žilami? Pak je tady mnohem vyšší pravděpodobnost, že se dřív nebo později objeví i u vás. Lékaři se shodují, že nedostatečná žilní stěna může být dána do vínku také genovou zátěží.

Léčba jídlem není špatná

11 potravin, které byste měli jíst, pokud vás trápí křečové žíly

 

Sbohem, vysoké podpatky a těsné džíny!

V případě, že se chcete žilním varixům na vašich nohou vyhnout, omezte chůzi na vysokých podpatcích a ve volném čase hupsněte do pohodlných bot a volnějších kalhot. Úzké džíny nebo přiléhavé legíny žilním stěnám rozhodně neprospívají.

Sedavé zaměstnání a časté stání mohou křečáky probudit k životu!

Trávíte osm hodin v práci na nohou při obsluze hostů nebo sedíte v kanceláři od začátku až do konce vaší pracovní doby? Tak právě vy patříte mezi ženy, které patří do rizikové skupiny. Doma si hoďte nohy na stůl a nechte je odpočinout. Máte ve zvyku při sezení křížit nohu přes nohu? Tak to nedělejte, vašim žilám rozhodně ulevíte. Doporučuje se také sprchování proudem studené vody (začněte vlažnější a postupně ji ochlazujte). Ke zdravým žilám je možné se také proplavat.

 

Zase ty hormony a těhotenství

Tvorbě křečáků nahrávají do noty také ženské hormony, bohužel. A těhotenství k tomu ještě přispívá. Se zvětšující se dělohou dochází k útlaku žil a nesmíme zapomenout na fakt, že během gravidity se zvyšuje průtok krve a slabší žilní stěna nemusí odolat tlaku a náporu, které jsou na ní vyvinuty.

Redukce váhy a vitamíny

Pokud máte nějaké to kilo navíc, zamyslete se nad tím, zda by nestálo za to váhu trochu snížit. Přirozenou cestou tímto způsobem ulevíte srdci, snížíte vysoký tlak a také se budete cítit o poznání lehčeji.

Aby se naše žilní stěna nacházela v dobré kondici, je třeba, aby byla elastická a dostatečně pevná. A právě tyto vlastnosti má na starost kolagen s elastinem. Jejich přítomnost v těle navýšíte příjmem vitamínu C. Doporučuje se zobat také "béčko" a "éčko", skvělý je i rutin. Ten si můžete pořídit v tabletkách nebo ho získat přirozenou cestou, ve vysoké koncentraci se nachází například v pohance.

-len-

reklama

Související témata: křečové žíly , křečáky , varixy

reklama

Přečtěte si také

reklama