Napařování vaginy: Blahodárná praktika, kterou můžete vyzkoušet doma!

Víte, co je to Yoni Steam? Pokud tipujete na vaginální napařování, jste doma. Dávná ženská očista intimních míst má i v moderním světě své fanynky, které na její skvělé účinky přísahají. Zkusíte ji i vy?

Nedávno se napařování vaginy opět dostalo na přední místa médií díky světové hvězdě, která neváhala přiznat, že ji praktikuje. Tou odvážnou byla herečka Gwyneth Paltrow, která se sdílením svých zkušeností postarala o nový lifestylový hit.

Vaginální napářka ale není nic nového! Znají ji dobře ženy v Asii, Africe, na Havaji, v Turecku a dalších místech světa, kde se praktikuje od nepaměti!

V minulosti byla zcela běžnou věcí a ženy si ji dopřávaly při vaginálních problémech nebo také po porodu.

Na co je dobrá?

Je to opravdu skvělá, levná a přírodní pomoc, která vede k harmonizaci, vitalitě i k řešení některých ženských problémů. Vagina je sice samočistící orgán, ale zejména po “vašich dnech” vám může napařování lépe pomoci od zbytků menstruační krve a tkáně.

Napářka je skvělá při začátku bolestivé menstruace, kdy zbavuje ženy křečí v podbřišku a menstruačních bolestí, pomáhá ale i při PMS. Dokonce zmírní migrénu a pocity stresu a podráždění! Může být prospěšná při léčbě cyst, endometriózy nebo hemeroidů. Některé ženy přísahají, že zvyšuje plodnost a cestu k vytouženému miminku! Pokud jste v jiné životní fázi, můžete napařování vaginy využít jako pomocníka při nepříjemných projevech v přechodu, včetně zvlhčování vaginy před milováním s partnerem!

Jak se to provádí?

Napařování vaginy neboli Yoni Steam je pradávná technika a nehledejte v ní nic, co nepatří do přírody! V podstatě jde o sezení NAD vodní lázní s bylinkami, ze které vychází blahodárná pára. Bylinné výtažky se spolu s párou dostávají do sliznice a pronikají její porézní tkání do krevního oběhu, kde vykonávají své dobrodiní.

Praktikovat to můžete kdykoli v měsíci (kromě samotné menstruace a porodu), klidně jen jako příjemný rituál, kdy budete chvíli sama se sebou a svým ženstvím. Ještě užitečnější však bude v době nouze - tedy když se hlásí bolestivý menzes.

Pak je dobré provést napářku 2-3 x v týdnu před očekávanou menstruací a jednou po jejím skončení, až do doby, dokud problémy neustoupí.

Samotnou menstruaci raději přeskočte, počkejte, až měsíčky odezní a teprve potom si napařte vaginu a očistěte ji!

PŘEČTĚTE SI: VAGINÁLNÍ SUCHOST - INTIMNÍ PROBLÉM MNOHA ŽEN

Co je k tomu potřeba?

Potřebovat budete bylinky. Volte takové, které harmonizují ženské pohlavní orgány. Patří mezi ně rozhodně měsíček, heřmánek, lopuch, bazalka, levandule, růže, maliník, tymián, oregano nebo jitrocel a rozmarýn.

Výsledná kombinace je ne finále na vás, vyvarujte se však éterických olejů, které se pro napařování nehodí!

Bylinky svařte v horké vodě asi deset minut a nechte odstát. Dejte pozor, aby jste se při napařování neopařila! Z vody musí odcházet pára, ale teplota vám musí být příjemná a snesitelná.

Můžete si pořídit přímo napařovací židličku nebo si udělat improvizované sedátko, kdy si dáte hrnec s vodou na zem, a mezi dvě stoličky umístíte sedací prkýnko, tak, aby pára šla na intimní partie. Připravte si také deku, kterou se od pasu dolu zakryjete, aby pára zbytečně neunikala.Napařování by mělo trvat asi 20 minut a poté si dopřejte ještě odpočinek na lůžku.

Nenechte se rušit, stresovat ani prozvánět mobilem. Tahle hodinka bude jen vaše a jen o vás!

-KU-

Sdílejte článek
Štítky Afrika Asie Turecko Ženy hygiena Havaj menstruace pára vagína očista Gwyneth Paltrowová vagina intimní hygiena vaginální napařování

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.