Ozón jako lék: Terapie, která dokáže i zázraky

V nadlimitních koncentracích je ozón toxický plyn. Pokud je ale vyroben z čistého medicinálního kyslíku, lze ho využít u široké škály onemocnění, zejména v jejich prevenci. Proč vyzkoušet ozónovou terapii?

Ozónová terapie je léčba aplikací aktivního kyslíku – směsi kyslíku a ozónu (O3), která zlepšuje využití energie na buněčné úrovni. Lze se setkat i s termínem biooxidační terapie či ozonoterapie. K terapeutickému využití ozónu došlo poprvé v roce 1916.

Regenerace buněk

Každá buňka potřebuje dostatek energie pro svoje procesy, dostatek kyslíku na vnitřní dýchání, schopnost detoxikace a schopnost sebeobrany (imunity). Rozpadem ozónu na kyslík dojde v buňce nejen k okysličení (ze dvou molekul ozónu vznikají tři molekuly kyslíku), ale i k uvolnění energie, a to 143 kJ na 1 mol ozónu. Tato energie je následně využitelná pro regeneraci uvnitř buněk.

Formy použití ozónové terapie

Ozonizovaná voda

Je určena k pitným kúrám a výplachům. Používá se při zánětlivých onemocněních střev nebo u zákroků v ústní dutině.

Ozonizované oleje a masti

Jsou vhodné na spáleniny a plísňová onemocnění.

Sáčky naplněné ozónem

Aplikují se při diabetické noze, bércových vředech nebo při mykotických infekcích.

Léčba ve formě lázní (balneoterapie)

Je vhodná na prokrvení kůže, svalů a úpravu metabolismu.

Nitrožilní aplikace

Lze ji využít při poruchách venózního řečiště.

Vnitrosvalová aplikace

Používá se v onkologii, je vhodná na zlepšení imunity.

Aplikace do kůže

Používá se pro místní ovlivnění.

Kloubní aplikace

Je vhodná při artróze.

Prevence diabetu, arteriosklerózy i rakoviny

Pro naše tělo je velmi nebezpečný každodenní stálý stres. Stresovaní nejsme jenom navenek, ale stejný pocit zažívají i naše buňky. Stres působí tak, že buňka, i když má dostatečný přísun kyslíku, nemusí tento kyslík umět využít. Místo aby vstupoval do reakcí nutných pro život buňky, uvolňuje se ve formě peroxidů či volných radikálů a ty jsou pro buňky jedovaté. Kromě toho podporuje vznik kyselin a změnu pH v buňkách. To může vést k diabetu, arterioskleróze, potížím s cholesterolem či k nádorovým procesům. Ozónová terapie řeší tyto problémy tím, že mobilizuje enzymy, které umějí zabránit vzniku volných radikálů, peroxidů, zvýšeného množství CO2 a tím zvýšené kyselosti buněk.

Posílená imunita

Ozón působí na bílé krvinky (lymfocyty). Sledováním byl prokázán imunostimulační efekt u mnoha infekcí, včetně virových. Kromě toho byl pozorován i účinek na krevní destičky (trombocyty) zásahem do mechanismu srážlivosti i funkce prostaglandinů. Trombocyty mají funkci i při alergických zánětlivých stavech, u autoimunních chorob a při hojení ran. Velmi často se podaří vypěstovat bakterie, které přežívají nitrobuněčně. Ukazuje se, že tyto bakterie mají význam u mnoha chorob, např. u arteriosklerózy, ale třeba i artrózy či některých malignit. Tato onemocnění významně vyčerpávají imunitní systém. Ozón jako plyn, který má vliv na bakterie, viry a plísně proniká do buněk zcela bez problémů. Má proto velký význam u nitrobuněčných infekcí.

Prokrvení organismu

Ozónoterapie zlepšuje průtokové vlastnosti červených krvinek (erytrocytů). Odstraňuje se jejich řetízkování a dochází k rovnoměrnému rozptýlení. Ovlivněním membrán se zvyšuje jejich flexibilita a tím dochází i ke zlepšení průtokových vlastností a transportu kyslíku. Pružnější krvinky se protlačí do menších cévek, mikrokapilár. A protože krvinky nekolují v krvi v hloučcích, ale rozptýleně, zvětší se i jejich celková plocha, kyslíku se přenese více a zvýší se parciální tlak kyslíku ve tkáni (PO2).

Na co je to dobré:

- Prevence buněčného stárnutí

- Zvyšování výkonnosti a odolnosti organismu

- Regenerace pokožky a zvýšení její elasticity

- Podpora prokrvení tkání

- Čištění pleti (prevence tvorby komedonů a léčba akné)

- Zvýšení vstřebávání účinných látek z kosmetických přípravků

- Urychluje hojení po úrazech a operacích

Názory odborníků

„Ozón je pravděpodobně jednou z nejzázračnějších léčebných terapií, které jsou na naší planetě v této době k dispozici. Prostřednictvím okysličování se může úspěšně léčit široké spektrum závažných degenerativních stavů včetně rakoviny, srdečně-cévních onemocnění, cukrovky, onemocnění jater a ledvin,“ říká homeopat Louise McClean.

„Terapii používám nejraději u diabetiků pro zlepšení prokrvení, u nehojících se zlomenin a ran. Dále u chronických infekcí, včetně virových, a u stavů vyčerpání po fyzické či psychické námaze – po sportu, u syndromu vyhoření a jako podpůrnou léčbu u nádorových onemocnění,“ říká MUDr. Milan Veselý ze Střediska reflexní terapie.

Kolik to stojí?

od 600 Kč za aplikaci nitrožilně

Kde?

• Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: +420 222 582 002, www.auraclinic.cz

• Ozonoterapie Karlovy Vary, U Imperiálu 14, Vila Orplid, tel.: 603 2689 95, www.uem.cz

• Středisko reflexní terapie, Bludovická 396, Praha 9, tel.: 283 920 662, www.srt.cz

• Aplikace O3 s.r.o., Opatovická 160/18, Praha 1, tel.: +420 602 456 862, www.aplikaceo3.cz

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.