zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pitný režim jako součást hubnutí

Pitný režim jako součást hubnutí - sklenice vody
Pitný režim jako součást hubnutí - sklenice vody
petr ullmann , Vydáno: 31.10.2009
Setkali jste se někdy s názorem, že hlad je převlečená žízeň? Pokud ano, buďte na pozoru. Jde totiž o nebezpečně rozšířenou o fámu, které se však v prostředí nezdravých redukčních diet občas velmi daří. Tyto diety pak radí pocit hladu zahánět tekutinou, což tělu neprospívá.

reklama

Setkali jste se někdy s názorem, že hlad je převlečená žízeň? Pokud ano, buďte na pozoru. Jde totiž o nebezpečně rozšířenou o fámu, které se však v prostředí nezdravých redukčních diet občas velmi daří. Tyto diety pak radí pocit hladu zahánět tekutinou, což tělu neprospívá z důvodu nedostatku dodané energie. Jak a proč tedy pít nejen během hubnutí?

 

Člověk denně vyloučí v průměru asi 2,5 až 3 litry vody – to znamená, že musí pro zachování správné vodní bilance přijmout minimálně stejné množství tekutin. Pokud se však během dne intenzivně pohybuje, jsou spotřeba i výdej přirozeně vyšší. Horní hranicí jsou však obvykle 3 litry, protože při vyšším příjmu tekutin dochází např. k přetěžování ledvin a jiným zdravotním komplikacím.

 

Pokud jde o pitný režim konkrétně v období hubnutí, musí se dbát na pravidelný příjem dostatku tekutin dle stejných pravidel. Jednorázový nadměrný příjem čehokoli totiž rozhodně není – stejně jako u jídla –zdraví prospěšný.

 

V procesu hubnutí je pití obzvlášť nutné. Když totiž začnete hubnout, odbourává se tuková tkáň, kapénky tuku přecházejí do krve a odtud musejí být vyloučeny z těla. Pokud tedy pijete málo či nevhodně, toxické látky se z těla odplavují jen velmi těžce, a způsobují tak pocit únavy, bolesti hlavy, pokles fyzické i psychické výkonnosti atp.

 

Co během diety pít? K nejvhodnějším tekutinám patří samozřejmě nesladké nápoje, nejlépe nesycené stolní vody z přírodních pramenů s malým obsahem minerálů. Pravidelný příjem těchto tekutin zajistí nejen hladší průběh očisty od škodlivých látek, ale zamezí také dalšímu průvodnímu jevu nesprávného hubnutí, a to natékání. Stejně jako je tomu u hladovění, i při časté žízni se váš organismus brání. Pokud má pocit, že se mu tekutin nedostává, skladuje každou kapku.

 

Zlatým pravidlem při správném a zdravém shazování nadbytečných kil tedy i v tomto případě stále zůstává, že organismus nesmí za žádnou cenu strádat nedostatkem živin. A to jak v jídle, tak v pití.

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama