zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Senzibil a léčitel Michal Přikryl: Lidé si mnohdy nemoci přivolávají sami

Senzibil a léčitel Michal Přikryl: Lidé si mnohdy nemoci přivolávají sami
Autor: iStock Senzibil a léčitel Michal Přikryl: Lidé si mnohdy nemoci přivolávají sami
David Laštovka , Vydáno: 18.11.2020
Disponuje věšteckými schopnostmi, umí pracovat s vesmírnou energií, dokáže pomoci lidem od zdravotních problémů, ale i vnímat duchy.

reklama

 • Jak jste zjistil, že oplýváte léčitelskými schopnostmi? 

Pracovat s energiemi může úplně každý, akorát je na ně někdo citlivější víc a někdo méně. Zpočátku mě bavilo vykládat karty, bral jsem to spíš jako zábavu, a pak jsem potkal lidi, kteří se věnovali energiím. Ve chvíli, kdy si připustíte jejich existenci, je možnost se o tom přesvědčit třeba pomocí virgule. A pak už s tím můžete pracovat, absolvovat kurz u nějakého mistra, který vás zasvětí do toho, jak energie používat a zesílit jejich tok. Říkám to v množném čísle, protože energií je hodně, od těch historických až po novodobé. S energiemi uměly dobře pracovat pradávné národy a vidíme to v podstatě u všech starých civilizací, u nás jsou to například Keltové. To se s moderní dobou úplně vytratilo, což je škoda. Lidé si tehdy víc rozuměli s přírodou, dokázali si od matky Země energii brát, ale zároveň ji i vracet.

 • Čím se jako senzibil nejčastěji zabýváte?

Nemám rád slovo senzibil… Podobně jako „médium“, což byla osoba, která ještě začátkem 20. století zprostředkovávala lidem komunikaci se spirituálním světem. Dnes je komunikace jednodušší, lidé se dokážou napojit sami bez prostředníka. Senzibilita je popírána racionální vědou a působí na spoustu lidí jako šarlatánství a podvod, což v nesčetných případech také bývá. Ale určitě jste mnohokrát zažili, že se někde cítíte dobře a jinde je vám dost nepříjemně, to jsou energie. Působí na každého, ale ne každý je vnímá stejně intenzivně. A od počátku je využívala i církev. Je snad náhoda, že největší energie proudí presbytářem (kněžištěm – pozn. red)? V praktickém životě můžete vyhledávat geopatogenní zóny v domácnostech, vytvářet energetické body v přírodě a například Spolek druidů obnovuje staré energetické linie v Čechách. Pro práci s energiemi nepotřebujete žádné speciální pomůcky, ale můžete použít virguli nebo kyvadlo.

 • Jak lidi zbavujete zdravotních problémů? 

Když to řeknu zjednodušeně: zprostředkuji energii, která pomůže tělu, aby se léčilo samo. Dá se říct, že nemocná část těla vydává teplo, což je znamením, že něco není v pořádku. Dodáte tomu místu přísun energie a ono se posílí tak, aby to zvládlo samo. Lidé se v podstatě léčí sami. Momentálně je pro mne léčitelství koníčkem a nevěnuji se mu profesionálně, takže se věnuji jen svým blízkým.

Michal Přikryl
Autor: archiv M. Přikryla Michal Přikryl
 • Co byste poradil lidem, aby zůstávali zdraví a fit?

V každém případě by neměli podléhat negativnímu myšlení. Pokud budou mít lidi zafixováno, že něco bude špatně, značně se tím omezují, protože univerzum si bude myslet, že je to jejich přání… Ono to třeba opravdu pak dopadne špatně. Je potřeba hledat pozitivní věci a mít z nich radost. Mít vnitřní pocit radosti je základ k tomu, abychom se cítili dobře. K tomu přiměřeně pohybu, vyváženou stravu a myslím, že neuškodí ani sklenka dobrého vína. 

5 OSVĚDČENÝCH ZPŮSOBŮ, JAK TRÉNOVAT OPTIMISMUS

 • Jak důležitou roli hraje psychika?

Psychika je základem pro práci s energiemi v léčitelství. Spousta nemocí je totiž psychického charakteru a lidé si je prostě přivolají. A nejhorší je, že někteří lidé chtějí být nemocní, aby je okolí litovalo, a vlastně se ani nechtějí uzdravit. To potom nemá smysl něco měnit. Člověk, který chce být vyléčen, musí věřit, že mu zvolená metoda pomůže, jinak to nemá smysl.

 • Dokážete také komunikovat s duchy. Jak s nimi navazujete kontakt? 

Duchy pouze vnímám a pakliže nemají nějaký rozumný důvod, aby mezi námi byli, odešlu je tam, kam patří. Nemám potřebu se nimi vybavovat, pokud by neměli pro mě nějaké sdělení. Duchové hodně komunikují s dětmi, které se narodí neovlivněné společenskými normami a ještě nevědí, že duchové „neexistují“. Navíc čteme dětem pohádky, ve kterých je všelijakých nadpřirozených bytostí přehršel, takže to považují za přirozené. Teprve později si děti na základě tlaku společnosti většinou tuto spiritualitu zablokují a vypustí z hlavy.

 • Je to tak, jak to známe z filmů, že může být duch hodný, ale také zlý? Proč to podle vás tak je?

Myslím, že jako u lidí… Zlý člověk má zlou duši a naopak, není důvod, aby to bylo jinak, dokud je ta duše s danou osobou svázána. To se může změnit až novou inkarnací a jiným posláním, které danou duši čeká. Zlý duch se může mstít za nějakou křivdu, která se udála za jeho života, nebo ta zlost je jenom způsob, jak se na sebe snaží upozornit. Osobně si myslím, že duše se mají po smrti pozemského těla odebrat do „světla“ a déle se tady nezdržovat.

 • Říká se, že existují případy, kdy se zlí duchové, poltergeisti na někoho přilepí a snaží se ho ovládat. Koho si nejčastěji vybírají?

Valná většina duchů není zlá, ale jsou to spíš zmatení jedinci, kteří uvízli v našem světě a ani tady nechtějí být. Můžou si zasednout na citlivé osoby a pak jim odebírají energii, což se projevuje únavou a tíhou na ramenou. Oni také něco „váží“. (smích) Mohou to být i různí astrální cestovatelé, kteří používají lidského hostitele jako zdroj energie. Někdy se to může projevovat i změnou chování tohoto hostitele a v krajním případě ho může tato bytost i ovlivňovat. Často je to patrné u dětí, které jsou pro ně snadno manipulovatelné.

 • Dá se tomu nějak zabránit?

Pokud víte jak, můžete si udělat ochranu. Ale oni si většinou vybírají osobu, která si to neuvědomuje, a umožní jim tak setrvat delší dobu.

 • Co byste poradil lidem, kteří cítí, že se v jejich domě nachází zlá energie a dějí se paranormální jevy? 

Existují různé způsoby, jak „vyčistit“ domov od negativních energií. Důležité je vědět, zda je ta negativní energie přírodního původu nebo ji někdo na nás cíleně posílá. V případě, že vám někdo posílá negativní energii, je dobře identifikovat, o koho se jedná – nemusí to dělat úmyslně, může jít jen o závist nebo nepřejícnost, ale i starost někoho bližního. Pak se dá ten tok energie zablokovat nebo vrátit odesilateli. Máte-li v domě nevysvětlitelné jevy, se kterými si nevíte rady, určitě je dobré se obrátit na odborníky. 

 • Umíte pracovat i s vesmírnou energií. V čem to konkrétně spočívá?

Vesmírná energie na nás logicky přichází shora a zemská vychází ze středu země. Každá je jiná a když je spojíte, vytvoříte úžasný energetický zářič. Pro jejich spojení využijete nějaký kámen a pokud chcete tuto energii ještě znásobit, uspořádáte více kamenů do kruhu. Toho využívali už naši předkové, když budovali svá posvátná místa. Uprostřed kruhu se soustřeďuje energie, která může být léčivá, nebo také otevře člověku komunikační kanál, aby dostal odpovědi na své otázky. Energetické kameny mohou člověka „dobíjet“, léčit i chránit.

 • Když člověk zemře, co se podle vás děje pak? Jakou máte teorii vy?

Tuto otázku řeší všechna náboženství a nedokážou se shodnout na jednotném výkladu. Je nějaká jiná dimenze, ono „nebe“, kde se shromažďují duše všech zemřelých a zůstávají tam? Nebo se vrací zpět do hmotného světa, aby získaly další zkušenosti? Často potkáte neznámé lidi a máte pocit, že už jste se někdy viděli… Věřím na reinkarnaci, že se duše po nějaké době vrací zpět do hmotného světa. Ještě jsem nebyl na regresní terapii, ale chystám se na to.

Jak poznáte, že se vaše duše reinkarnovala?

8 znamení reinkarnované duše. Podle čeho poznáte, že na světě nejste poprvé?

reklama

Související témata: senzibil , léčitel , alternativní medicína , lidový léčitel , lidové léčitelství , vyvolávání duchů , reinkarnace , život po životě

reklama

Přečtěte si také

reklama