zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Spíte s mobilem pod polštářem? Podívejte se, co se může stát!

Takový malý a jak velkou škodu může napáchat
Autor: Thinkstock a dailymail.co.uk Takový malý a jak velkou škodu může napáchat
anna kopečková , Vydáno: 23.02.2016
Spousta z nás to dělá. Večer si dáme telefon pod polštář, případně ho ještě zapojíme do nabíječky, a usneme...

reklama

Jen si to přiznejme. Většina z nás se bez malé mašinky neobejde ani v noci. Někdo proto, že telefon používá i jako budík, někdo třeba proto, že občas v noci rád brousí po Facebooku nebo píše zprávy. Ať je důvod jakýkoli, telefon pak skončí někde mezi polštářem, prostěradlem a matrací a většinou i zapojený do nabíječky, abychom ho ráno mohli znovu začít žhavit.

Vypadá to úplně nevinně, ale napadlo vás někdy, co se může během noci stát? Newyorská policie varuje všechny, kteří si takto zahrávají. Telefon pod polštářem je totiž tak trochu časovaná bomba.

Policie nedávno zveřejnila pár snímků polštářů s prohořelými dírami. Způsobily je právě mobily, jejichž baterie se pod polštářem začaly přehřívat a vzňaly se, zatímco jejich majitelé klidně spali s hlavou jen několik centimetrů od nich.

Podívejte se, co i takový malý mobil dokáže napáchat:

 

 

Na toto nebezpečí upozorňují hasiči už delší dobu. Když loni začala hořet jednomu patnáctiletému chlapci kolem čtvrté hodiny ráno postel, zjistilo se, že požár způsobil právě nabíjející se mobil v posteli, který se přehřál. “Tato zařízení musí být na místech, kde k nim může vzduch,“ varoval tenkrát šéf místních hasičů.

Podobný případ se stal i třináctileté Ariel z Texasu, která jen o vlásek unikla rozsáhlým popáleninám, když jí pod polštářem začal hořet její Samsung S4 zapojený do nabíječky.

Přehřívání ale není to jediné nebezpečí. Je dokázáno, že mobilní zařízení vydávají záření. A pokud je dlouhodobé, může člověk trpět bolestmi hlavy, únavou, poruchami spánku nebo podrážděním očí. 

Ideální tedy je mobil na noc nechávat v jiné místnosti. U dětí by to mělo platit vždy. A pokud ho vy opravdu musíte mít u sebe i v noci, ničím ho nezakrývejte. Odborníci radí položit ho na tvrdý povrch, který pomůže rozptýlit teplo vycházející z telefonu. Docela dobrý důvod, proč si konečně pořídit noční stolek, pokud ho ještě nemáte. Co myslíte?

Opravdu existuje souvislost mezi používáním mobilů a vznikem rakoviny?

Volání SOS: Opravdu jsou mobilní telefony nebezpečné?

reklama

Související témata: telefon , mobil , přehřívání telefonu

reklama

Přečtěte si také

reklama