Spíte s mobilem pod polštářem? Podívejte se, co se může stát!

Spousta z nás to dělá. Večer si dáme telefon pod polštář, případně ho ještě zapojíme do nabíječky, a usneme...

Jen si to přiznejme. Většina z nás se bez malé mašinky neobejde ani v noci. Někdo proto, že telefon používá i jako budík, někdo třeba proto, že občas v noci rád brousí po Facebooku nebo píše zprávy. Ať je důvod jakýkoli, telefon pak skončí někde mezi polštářem, prostěradlem a matrací a většinou i zapojený do nabíječky, abychom ho ráno mohli znovu začít žhavit.

Vypadá to úplně nevinně, ale napadlo vás někdy, co se může během noci stát? Newyorská policie varuje všechny, kteří si takto zahrávají. Telefon pod polštářem je totiž tak trochu časovaná bomba.

Policie nedávno zveřejnila pár snímků polštářů s prohořelými dírami. Způsobily je právě mobily, jejichž baterie se pod polštářem začaly přehřívat a vzňaly se, zatímco jejich majitelé klidně spali s hlavou jen několik centimetrů od nich.

Podívejte se, co i takový malý mobil dokáže napáchat:

Na toto nebezpečí upozorňují hasiči už delší dobu. Když loni začala hořet jednomu patnáctiletému chlapci kolem čtvrté hodiny ráno postel, zjistilo se, že požár způsobil právě nabíjející se mobil v posteli, který se přehřál. “Tato zařízení musí být na místech, kde k nim může vzduch,“ varoval tenkrát šéf místních hasičů.

Podobný případ se stal i třináctileté Ariel z Texasu, která jen o vlásek unikla rozsáhlým popáleninám, když jí pod polštářem začal hořet její Samsung S4 zapojený do nabíječky.

Přehřívání ale není to jediné nebezpečí. Je dokázáno, že mobilní zařízení vydávají záření. A pokud je dlouhodobé, může člověk trpět bolestmi hlavy, únavou, poruchami spánku nebo podrážděním očí.

Ideální tedy je mobil na noc nechávat v jiné místnosti. U dětí by to mělo platit vždy. A pokud ho vy opravdu musíte mít u sebe i v noci, ničím ho nezakrývejte. Odborníci radí položit ho na tvrdý povrch, který pomůže rozptýlit teplo vycházející z telefonu. Docela dobrý důvod, proč si konečně pořídit noční stolek, pokud ho ještě nemáte. Co myslíte?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.