Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Trápí vás bradavičky na intimních místech? Vyhlaste jim válku!

O svůj klín se vzorně staráte, ale ty bradavice vás pěkně štvou! Kazí vám dobrý pocit z intimních chvilek a bojíte se, že ještě přibudou? Zkuste proti nim bojovat.
Vydáno: 20.06.2019
Trápí vás bradavičky na intimních místech? Vyhlaste jim válku!
Autor: istock.com Trápí vás bradavičky na intimních místech? Vyhlaste jim válku!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nebojte se, nejste v tom sama. Genitální bradavice trápí mnoho žen, a dokonce i mužů. Objevují se totiž na zevním genitálu žen, stejně jako na šourku nebo žaludu u mužů. Nicméně, ženy jsou daleko častějšími oběťmi. Bradavičky se objevují nejvíce u mladých lidí ve věku od 16 do 24 let, hlavně u dívek a mladých žen.

Bohužel se dělají i uvnitř ženských pohlavních orgánů, kde můžou působit i změny na sliznici děložního čípku, které vedou k nádorovému onemocnění zvanému karcinom děložního čípku. Takže ačkoli samy o sobě nejsou příliš nebezpečné, rozhodně je nepodceňujte!

Kde jste k nim přišla?

Sexem, patrně. I když jsou i jiné možnosti, jak “chytnout” bradavičky, sexuální kontakt je nejčastější možnost přenosu. Abychom byli přesní, nedostanete samozřejmě bradavice, ale sexuální partner na vás přenese lidský papillovirus HPV, který je způsobuje. A není jeden, existuje zhruba 70 různých typů HPV, některé mohou způsobit vznik bradavic také na jiných místech lidského těla!

Používání stejného ručníku v intimních partiích nebo kontakt s ložním prádlem je také jednou z možností, jak k bradavičkám přijít. Dokonce existují případy, kdy papilloviry přešly z matky na dítě při porodu.

Jaké riziko představují?

Už zmíněné estetické problémy trápí lidi nejvíce, nikdo nechce mít v intimních místech nic nevzhledného. Některým pacientům však mohou genitální bradavice způsobit nepříjemné pálení, svědění či krvácení. Nicméně právě zmíněná infekce a změny na sliznici by vás neměly nechat chladnou. Pokud jste zaznamenala genitální bradavice, vyhledejte gynekologa a nechte se raději vyšetřit.

Co s nimi udělat?

  • Existují domácí babské rady, jak s genitálními bradavičkami zatočit, ale samozřejmě můžete sáhnout i po vědecky ověřených zákrocích. Ale bude to vždy běh na delší trať.
  • Pilulky v tomto případě nic nezmůžou, protože léčba genitálních bradavic spočívá především v jejich odstranění.
  • Genitální bradavice se odstraňují různými způsoby, ale mohou se objevovat znovu a znovu, na to se prostě připravte. Podobně jako u jiných druhů bradavic je možností kryoterapie neboli odstranění za pomoci tekutého dusíku. Odstraňují se také chirurgicky laserem nebo je lékař odstraní chirurgicky v celkové anestezii.
  • Než se k tomu ale odhodláte, můžete zkusit použít lokální přípravky s různými účinnými látkami, především krémy s obsahem imiquimodu, což je látka podporující místní imunitu v boji s bradavicemi. 
  • A pak je tu očkování, které můžete podstoupit. Bohužel ale úplně vše také nevyřeší, protože vakcíny existují však jen proti několika nejčastějším typům HPV, což nevylučuje nákazu jinými typy. Proti méně častým typům HPV bohužel žádné očkování neexistuje.

A babské rady?

Léčitelky mezi námi sázejí na posilování imunity, výtažky ze zeleného čaje a aloe vera. Vyzkoušet můžete také bylinnou sedací koupel z řebříčku nebo hypermanganu.

autor: Kamila U.

Článek je zařazen v: bradavice, genitální bradavice, intimní hygiena, Sex
Reklama