Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Trápí vás křečové žíly? Nechte si je slepit!

Možná vás taky při pohledu na vaše nohy vyděsí křečové žíly. Právě teď je čas s nimi začít něco dělat. Už ale není třeba operace, jako tomu bylo dříve. Existuje totiž nejšetrnější a bezbolestná metoda, díky které lze odstranit i ty nejrozsáhlejší křečové žíly.
Vydáno: 31.07.2018
Trápí vás křečové žíly? Nechte si je slepit!
Autor: iStock Trápí vás křečové žíly? Nechte si je slepit!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Křečové žíly postihují každou třetí ženu a každého čtvrtého muže. Výskyt je dán z 80 % dědičností, ale roli hraje i životní styl, nadváha a zaměstnání. Přestože se nejedná jen o estetický problém a velmi snadno může dojít k vážným zdravotním komplikacím, lidé závažnost situace podceňují. Často se tak děje ze strachu z operace, bolesti a následného omezení.

Lepidlo to vyřeší

Nic z toho už ale dnes neplatí. Moderní metoda VenaSeal/TM Closure System používaná v naší republice od začátku letošního roku si umí poradit se všemi stádii onemocnění – od estetických vad až po pokročilá stadia, včetně bércového vředu. Tento revoluční lékařský postup je v rámci zkoušení a ověřování znám už více jak 5 let. V zemi původu, USA, se používá od roku 2014.
„Jedná se o úplné uzavření nefungující žíly dolní končetiny, která způsobuje křečové žíly, a to s pomocí speciálního lepidla – cyano-akrylátového polymeru," vysvětluje primář pražské Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz.

Jen pro odborníky

Tento revoluční postup je ale určen jen těm lékařům, kteří již mají bohaté zkušenosti s katetrizačními laserovými a radiofrekvenčními metodami. Proto je vyžadována po každém lékaři certifikace firmou, která metodu zastupuje. Před samotným výkonem a během něj je rovněž bezpodmínečně nutná výborná znalost vyšetření duplexním dopplerometrickým barevným ultrazvukem. Metoda bez jeho použití není možná. Obrovskou roli proto sehrávají patřičné zkušenost lékaře specialisty.

Komunikace při výkonu

„Jde o nitrožilní katetrizační metodu, kdy pod kontrolou ultrazvuku je do hlavní nedostatečné povrchní žíly zaveden katetr a aplikováno speciální lepidlo. To po nepatrné chvilce slepí stěny poškozené a nefunkční žíly tak, že dojde ke kompletnímu uzavření žíly a tím se odstraní hlavní příčina jejího rozšíření. Během výkonu lékař s klientem komunikuje," vysvětluje MUDr. Ota Schütz.

Rizika minimální, efekt zaručený

Jelikož se jedná o nejšetrnější z katetrizačních metod, u pacienta hrozí jen minimální rizika. Její předností je, že klient po zákroku nemusí nosit kompresní punčochy a ihned po zákroku může začít třeba sportovat. Nejsou nutná žádná jiná omezení. Lidem s vrozenou dispozicí křečových žil jsou jen doporučena preventivní opatření, která odpovídají běžným zásadám u této choroby.

„Nevýhodou je, že pojišťovna tento nadstandardní výkon nehradí, cena je u obou nohou kolem 50 000 Kč,“ uzavírá primář Schütz. Na druhou stranu každý, kdo dřív prošel martýriem operace a zažil to, že se mu po čase křečové žíly znovu obnovily, to rád zaplatí. Má od nich totiž pokoj nadosmrti...

Podívejte se, jak lepení křečových žil probíhá:

Křečové žíly
Křečové žíly

 

Jan Janula

Mohlo by vás taky zajímat:

Léčba jídlem není špatná

11 potravin, které byste měli jíst, pokud vás trápí křečové žíly

 

Máte po práci těžké nohy? Dejte je na chvíli nahoru a nechte je odpočinout

Křečové žíly: Vyzrajte na ně s pomocí přírody

Když můžete, hoďte si nohy nahoru

Trápí vás oteklé nohy a křeče? Pomůže pár jednoduchých cviků

Článek je zařazen v: ultrazvuk, operace, křečové žíly, varixy, nitrožilní, katetrizace
Reklama