Tvar a délka prstů na nohou o vás mnohé prozradí. K jakému typu patří ty vaše?

Zvláštností, která se praktikovala v Číně a Indii (a to už více než před pět tisíci lety), je určování charakteru z prstů na nohou. Ty údajně působí jako nastavené zrcadlo ke zbytku těla.

Stejně jako se v Evropě postupně prosadila akupunktura či árujvédské masáže, začali esoterici zkoumat tvar nohou i prstů a rozdělili je do čtyř kategorií:

1. Egyptská noha

Její nositelé si až žárlivě střeží soukromý život, do něj hned tak nikoho nepustí, jestli vůbec. Nejsou sdílní ani v maličkostech, citová uzavřenost však vede k častým výkyvům nálad, nechají se snadno ovládnout negativními emocemi.

2. Románská noha

Je znamením vyváženosti a souměrností těla i duše, dominuje jí společenskost, snaha učit se nové věci, touha po zážitcích, objevování neznámých kultur, civilizací, někdy převažuje výstřednost.

3. Řecká noha

Představuje člověka aktivního, kreativního, společenského, motivujícího. Tito lidé se uplatní zejména v kolektivních sportech, jsou známí jako „hecíři“, co dokážou elánem strhnout ostatní.

4. Selská noha

Jako by odrážela vlastnosti sedláků – praktičnost, spolehlivost, zarputilost, každé rozhodnutí pečlivě zkoumají ze všech stran, nejdou do rizika, neinvestují, nejsou lakomí, spíš opatrní, jsou si vědomi hodnoty peněz, protože je nevydělávají snadno. Mají velmi silný vztah k půdě, rostlinám i zvířatům.

Jan Janula

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.