Tvar a délka prstů na nohou o vás mnohé prozradí. K jakému typu patří ty vaše?

Zvláštností, která se praktikovala v Číně a Indii (a to už více než před pět tisíci lety), je určování charakteru z prstů na nohou. Ty údajně působí jako nastavené zrcadlo ke zbytku těla.

Stejně jako se v Evropě postupně prosadila akupunktura či árujvédské masáže, začali esoterici zkoumat tvar nohou i prstů a rozdělili je do čtyř kategorií:

1. Egyptská noha

Její nositelé si až žárlivě střeží soukromý život, do něj hned tak nikoho nepustí, jestli vůbec. Nejsou sdílní ani v maličkostech, citová uzavřenost však vede k častým výkyvům nálad, nechají se snadno ovládnout negativními emocemi.

2. Románská noha

Je znamením vyváženosti a souměrností těla i duše, dominuje jí společenskost, snaha učit se nové věci, touha po zážitcích, objevování neznámých kultur, civilizací, někdy převažuje výstřednost.

3. Řecká noha

Představuje člověka aktivního, kreativního, společenského, motivujícího. Tito lidé se uplatní zejména v kolektivních sportech, jsou známí jako „hecíři“, co dokážou elánem strhnout ostatní.

4. Selská noha

Jako by odrážela vlastnosti sedláků – praktičnost, spolehlivost, zarputilost, každé rozhodnutí pečlivě zkoumají ze všech stran, nejdou do rizika, neinvestují, nejsou lakomí, spíš opatrní, jsou si vědomi hodnoty peněz, protože je nevydělávají snadno. Mají velmi silný vztah k půdě, rostlinám i zvířatům.

Jan Janula


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.