Úklid v hlavě: Myšlenky, které vás dělají nešťastnými, vyhoďte

Cesta ke štěstí není zas tak trnitá, jak by to na první pohled mohlo vypadat. V dnešní hektické době není jednoduché dospět k pocitu štěstí, ale když se o to budete pokoušet, po nějaké době zjistíte, že vám to docela jde.

Udělejte něco, čemu by se dalo říkat generální úklid v hlavě. Které myšlenky by v ní rozhodně neměly zůstat?

Musím být šťastná!

Hlavně se o to příliš nesnažte. Je to paradox, ale chtít být neustále maximálně šťastná vede k tomu, že se pocitu štěstí prostě nedočkáte. Jediná možnost je tedy příliš na štěstí nemyslet – ono se pak dostaví samo, možná ve chvíli, kdy už na svou snahu o ně prostě zapomenete.

Nejlépe je mi doma

Přesto se nebojte chodit na procházky, třeba i sama. Očím i duši prospívá zeleň. Choďte do parků nebo do lesa, dívejte se do zeleně, vnímejte ji, je to uklidňující a přináší to pocit štěstí. Podle vědců třeba i krátký pobyt v přírodě zlepšuje náladu. Pokud máte zahrádku, tím lépe. Obhospodařujte ji, rýpejte se v hlíně, čichejte ke květinám. To všechno přispívá k pocitu štěstí.

Nebaví mě cvičit

To je ovšem chyba. Nikdo vás nenutí běhat maraton, zkuste však popřemýšlet nad fyzickou aktivitou, která by pro vás byla přijatelná, či dokonce zábavná. Nemusíte přece pospíchat do posilovny, můžete tančit anebo vyzkoušet rychlou chůzi. Je prokázané, že cvičení nám pomáhá nejen po stránce fyzické, ale i psychické. Důvodem je vyplavování hormonu zvaného endorfin, díky jehož působení zažíváme doslova příval radosti z pohybu.

Musím chodit do práce

O tom není sporu, vedou nás k tomu v mnoha případech finanční důvody. Jde však o to, aby byl člověk v práci spokojený. Podle vědeckých studií se lidé, kteří jsou se svým zaměstnáním spokojení, cítí šťastnější i celkově. Zajímavé je, že podle jednoho výzkumu se lépe cítili respondenti, kteří byli zrovna nezaměstnaní, než ti, kdo práci sice měli, ale nebavila je.

Nikdy nepotkám toho pravého

Vyvarujte se zrádných slov, například slova nikdy. Opravdu šťastní lidé by tohle prostě neřekli. Stejně jako neříkají: Všichni mě opustili. Každý se na mě dívá skrz prsty. Nikdo mě nemá rád. Nikomu nevěř.

Nebudu vyhazovat peníze oknem

To vám pochopitelně neradíme, ale neustále na sobě šetřit také není v pořádku. Udělejte si sem tam drobnou radost. Kupte si růži, zajděte na kávu, posaďte se k prosklené stěně kavárny a dívejte se ven. Noste krásné spodní prádlo, a to dokonce i když bydlíte sama nebo jen s kočkou. Když se prý žena ráno obléká do krásného spodního prádla a spokojeně se pak pozoruje v zrcadle, cítí se šťastnější.

-EM-

Sdílejte článek
Štítky úklid láska práce štěstí cvičení finance

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.