Umění reiki: Teplo rukou mě zbavilo letité migrény

O metodě reiki, využívající přenosu energie, jsem moc nevěděla a nebýt silných záchvatů migrény, které mě doslova devastovaly, by u toho asi zůstalo...

Takto jsem využila rady kamarádky, kterou stejného problému zbavil Ilja Žáček, majitel certifikátu Mistra Reiki. Nepatřím mezi fanoušky alternativní medicíny, uklidnilo mě ale, že přiložení ruky tělu těžko ublíží. Přesto jsem si ale nejdřív raději prošla odbornou literaturu.

Podle té jde o zapomenuté starodávné umění buddhistických mnichů. V polovině 19. století ho znovuobjevil Japonec Mikao Usu. Má více stupňů, podle úrovně znalostí.

Jako elektřina

„Reiki není závislé na víře či náboženství. Kdo nechce nebo neumí energii přijmout, prostě na něj neúčinkuje. Funguje obdobně, jako každý jiný elektronický přístroj, na principu vypnout – zapnout. Ne vždy je efekt okamžitý, tělo je složité," vysvětluje Ilja Žáček.

Člověk má pocit, že ho trápí jeden problém, ale může jich být mnohem víc. Mohou být vzájemně provázané a vznikat třeba úplně jinde, než kde se projeví. Lékaři to dobře vědí.

Ilja Žáček se nesnaží lékařům fušovat do řemesla diagnózami, ani nezpochybňuje účinky klasické medicíny. Podle svých slov je pouhý zprostředkovatel energie, která léčí. A jeho úkol je soustředit energii tam, kde je jí zapotřebí.

Ilja Žáček při terapii Foto: Jan Janula

Co všechno umí

Reiki je univerzální metoda, dá se použít téměř na cokoli – nemoci srdce a plic, neplodnost, kožní problémy, bolesti hlavy, krku, zad, kloubů a končetin, nespavost, impotenci atd.

Umí zkrátit rekonvalescenci, snižuje nežádoucí účinky léků i chemoterapie. Pozitivně ovlivňuje psychiku – dodává optimismus, zmírňuje stres či strach při velké psychické zátěži, pomáhá odstranit trému před zkouškou," vypočítává přednosti reiki Ilja Žáček.

Zlepšuje koncentraci a tím i výpadky paměti, dokáže zvýšit sebevědomí, má celkové harmonizující účinky na duši a tělo.

Jak to probíhá

Velmi jednoduše – vleže nebo vsedě, dle libosti. A dá se použít nejen na lidi, ale i zvířata! Někdy působí hned, jindy za čas. Přála jsem si první možnost, zrovna mi totiž neúnavně bušilo v hlavě střídavě napravo, nalevo i za okem – tisíce malých kováříků, jednou mi takhle nedali pokoj 3 dny...

Ilja Žáček mě nabádá, abych byla v pohodě, což se mi i daří – až na tu hlavu. Aby mě uklidnil, zdůrazní, že to je zcela bezpečná metoda, když nepomůže, neublíží.

Zkrátka a dobře jen položí ruku na místa, která vás trápí. Ještě se mě ani nedotkl a už jsem na čele cítila příjemné teplo jeho dlaně. Upozorní mě, že je dost důležité, abych se snažila být přirozená, uvolněná, vnímala pozitivní pocity, nebyla uzavřená. Když budu skeptická, efekt se sníží.

Jakmile začne, mám silný pocit, jako by mi na čelo položil příjemně nahřátou žehličku. Tepavá bolest ustupuje čím dál víc do pozadí.

Zázrak na počkání

Jak se od něj dozvídám, energie proudí sama do nejvíce poškozených míst. Terapeut ji ale může pochopitelně nasměrovat, kde je jí nejvíc zapotřebí. Tam působí v různé intenzitě, u mě zřejmě mimořádné. Po půlhodině mám hlavu lehounkou jako pírko. Připadám si i celkově tak nějak lehčí. Pan Žáček mě ale upozorňuje, abych neměla niluze, že migréna provždy po jedné proceduře zmizí. Tak rychle to bohužel nejde, ani reiki neumí zázraky. Dostávám pokyn, abych se ihned ozvala, jakmile budu cítit, že se migréna znovu blíží.

Odcházím v pohodě, ruším v práci dovolenou, kterou jsem si vždy po dobu migrény brala. A srším optimismem. Asi jako každý, kdo se zbaví letitého trápení....

-jan-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.