zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Umění reiki: Teplo rukou mě zbavilo letité migrény

Pokud umíte přijmout energii, má reiki téměř zázračné účinky
Autor: Thinkstock Pokud umíte přijmout energii, má reiki téměř zázračné účinky
anna kopečková , Vydáno: 09.11.2015
O metodě reiki, využívající přenosu energie, jsem moc nevěděla a nebýt silných záchvatů migrény, které mě doslova devastovaly, by u toho asi zůstalo...

reklama

Takto jsem využila rady kamarádky, kterou stejného problému zbavil Ilja Žáček, majitel certifikátu Mistra Reiki. Nepatřím mezi fanoušky alternativní medicíny, uklidnilo mě ale, že přiložení ruky tělu těžko ublíží. Přesto jsem si ale nejdřív raději prošla odbornou literaturu.

Podle té jde o zapomenuté starodávné umění buddhistických mnichů. V polovině 19. století ho znovuobjevil Japonec Mikao Usu. Má více stupňů, podle úrovně znalostí.

Ucho si můžete masírovat kdykoli se vám zachce, aniž by si toho někdo všiml

Vyzkoušejte masáž ucha: 9 léčivých bodů vás zbaví bolesti i stresu

 

Jako elektřina

„Reiki není závislé na víře či náboženství. Kdo nechce nebo neumí energii přijmout, prostě na něj neúčinkuje. Funguje obdobně, jako každý jiný elektronický přístroj, na principu vypnout – zapnout. Ne vždy je efekt okamžitý, tělo je složité," vysvětluje Ilja Žáček.

Člověk má pocit, že ho trápí jeden problém, ale může jich být mnohem víc. Mohou být vzájemně provázané a vznikat třeba úplně jinde, než kde se projeví. Lékaři to dobře vědí.

Ilja Žáček se nesnaží lékařům fušovat do řemesla diagnózami, ani nezpochybňuje účinky klasické medicíny. Podle svých slov je pouhý zprostředkovatel energie, která léčí. A jeho úkol je soustředit energii tam, kde je jí zapotřebí.

reiki 4 Foto:

Ilja Žáček při terapii                                                                                     Foto: Jan Janula

 

Co všechno umí

Reiki je univerzální metoda, dá se použít téměř na cokoli – nemoci srdce a plic, neplodnost, kožní problémy, bolesti hlavy, krku, zad, kloubů a končetin, nespavost, impotenci atd.

Umí zkrátit rekonvalescenci, snižuje nežádoucí účinky léků i chemoterapie. Pozitivně ovlivňuje psychiku – dodává optimismus, zmírňuje stres či strach při velké psychické zátěži, pomáhá odstranit trému před zkouškou," vypočítává přednosti reiki Ilja Žáček.

Zlepšuje koncentraci a tím i výpadky paměti, dokáže zvýšit sebevědomí, má celkové harmonizující účinky na duši a tělo.

 

Jak to probíhá

Velmi jednoduše – vleže nebo vsedě, dle libosti. A dá se použít nejen na lidi, ale i zvířata! Někdy působí hned, jindy za čas. Přála jsem si první možnost, zrovna mi totiž neúnavně bušilo v hlavě střídavě napravo, nalevo i za okem – tisíce malých kováříků, jednou mi takhle nedali pokoj 3 dny...

Ilja Žáček mě nabádá, abych byla v pohodě, což se mi i daří – až na tu hlavu. Aby mě uklidnil, zdůrazní, že to je zcela bezpečná metoda, když nepomůže, neublíží.

Zkrátka a dobře jen položí ruku na místa, která vás trápí. Ještě se mě ani nedotkl a už jsem na čele cítila příjemné teplo jeho dlaně. Upozorní mě, že je dost důležité, abych se snažila být přirozená, uvolněná, vnímala pozitivní pocity, nebyla uzavřená. Když budu skeptická, efekt se sníží.

Jakmile začne, mám silný pocit, jako by mi na čelo položil příjemně nahřátou žehličku. Tepavá bolest ustupuje čím dál víc do pozadí.

Bolest způsobená migrénou zpravidla vždy ochromí veškerou naši činnost

Migréna: Nepleťte si ji s bolestí hlavy

 

 

Zázrak na počkání

Jak se od něj dozvídám, energie proudí sama do nejvíce poškozených míst. Terapeut ji ale může pochopitelně nasměrovat, kde je jí nejvíc zapotřebí. Tam působí v různé intenzitě, u mě zřejmě mimořádné. Po půlhodině mám hlavu lehounkou jako pírko. Připadám si i celkově tak nějak lehčí. Pan Žáček mě ale upozorňuje, abych neměla niluze, že migréna provždy po jedné proceduře zmizí. Tak rychle to bohužel nejde, ani reiki neumí zázraky. Dostávám pokyn, abych se ihned ozvala, jakmile budu cítit, že se migréna znovu blíží.

Odcházím v pohodě, ruším v práci dovolenou, kterou jsem si vždy po dobu migrény brala. A srším optimismem. Asi jako každý, kdo se zbaví letitého trápení....

-jan-

reklama

Související témata: reiki

reklama

Přečtěte si také

reklama