Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

V Coloradu zemřel člověk na mor!

Jedná se již o druhý smrtelný případ v tomto roce, související s touto nemocí.
Vydáno: 07.08.2015
Nový případ moru v Coloradu
Nový případ moru v Coloradu Autor: facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oběť byla z Pueblo County, což je okres ve státě Colorado ve Spojených státech amerických. Byl to dospělý zdravý člověk. S největší pravděpodobností zemřel na mor, který na něj přenesla blecha, která se infikovala na mrtvém hlodavci. CNN hlásí, že je to v Coloradu již druhá smrt způsobená morem v tomto roce a desátá od začátku roku 2014.

Ministerstvo zdravotnictví Pueblo County, neposkytlo žádné bližší informace o tomto případu. Jediné, co je známo je to, že se jednalo o dospělou osobu, pohlaví však neuveřejnili. Vyjádřilo jen nejhlubší soustrast rodině oběti a dodalo, že je na čase opět všem připomenout, jak je důležité chránit sebe i své mazlíčky proti blechám.

Doporučují, nenechat domácí mazlíčky spát ve své posteli společně s vámi a často používat repelent, to jsou dvě z mnoha metod ochrany.

Úřady nepotvrdily, jaké že zvíře mohlo být zodpovědné za původ moru, ačkoli CNN uvedlo, že byla v souvislosti s tímto případem testována mrtvola prérijní psa poblíž Pueblo County a testy byly na mor pozitivní.

CDC (Centers for Disease Control and Prevention), také hlásí, že každý rok ve Spojených státech onemocní přibližně osm lidí morem (obvykle je to Dýmějový mor). Mluví o něm jako o „vážné nemoci“, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. I když je mor snadno léčitelný antibiotiky, sepse a gangrény, které jsou příznaky moru, bývají fatální, pokud se rychle neléčí.

Mor v Coloradu Foto:

A co to je vlastně Dýmějový mor?

Dýmějový mor nebo bubonický mor je jedna z forem moru, smrtelné nemoci způsobené bakterií Yersinia pestis.

Přenos a působení: Dýmějová forma moru je na člověka přenášena blechami, které se infikovaly na nakaženém hlodavci (hlavně na kryse). Po kousnutí infikovanou blechou dochází ke zhnědnutí kousance. Následuje zánět lymfatické soustavy, který se projeví boulemi („dýmějemi“) v oblasti mízních uzlin.

zdroj: Wikipedia.org

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama