zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Víte, proč spát nahá? Zlepšíte si zdraví, sex i linii!

Nestyďte se spáte bez pyžama!
Autor: iStock Nestyďte se spáte bez pyžama!
anna kopečková , Vydáno: 24.08.2017
Shoďte pyžamo nebo noční košili a spěte nahá! Kromě příjemného pocitu ze získané volnosti to má ještě další výhody! Prozradíme vám, jaké…

reklama

Více sebedůvěry!

Myslíte, že spát nahé mají dovoleno je topmodelky nebo perfektní dívky z Instagramu? Omyl! Vaše tělo si zaslouží to samé, ať je jakékoli! Čím více budete usínat nahá, čím více se dokážete radovat z chladivých doteků prostěradla na svém těle, tím více s ním budete v pohodě. Je vaše, je krásné a je nahé.

2. Dobrý krevní oběh

Také se každé ráno budíte přiškrcená vyhrnutou noční košilí nebo s červeným pruhem od gumy z pyžama kolem pasu? Oblečení s námi v noci příliš nespolupracuje. Tak ho prostě vynechte, alespoň teď, dokud je ještě léto. Když budete spát nahá a nikde vás nebude nic tlačit, podpoříte tím krevní oběh a vaše tepny, okysličené svaly a srdce vám poděkují.

3. Sbohem kvasinkám

Jestli je něco v noci horší než komáři nebo chrápající partner, je to otrava s kvasinkovou infekcí. Kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, dá za pravdu. Jedno ze základních pravidel, jak se těch potvor zbavit je - větrat! Ne oknem, ale prostě „tam dole”. Kvasinkám se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí a takové pěkně přiškrcené pyžamo z umělého „saténu” je pro ně přímo značka ideál. Pokud jim chcete předejít nebo si alespoň ukrátit trápení, je přísun čerstvého vzduchu do „mezinoží” jednou z podmínek. Takže pyžamo dolů a raději spěte nahá!

4. Usnete jako nic

Nahé tělo dokáže daleko lépe regulovat tělesnou teplotu a jakmile se s tímhle problémkem vypořádá, pošle vás snáze do říše snů. Přehřátá v pyžamu se naopak budete trápit a budit každou chvíli a váš spánek nebude stát za moc.

5. Zhubnete!

Rovnítko mezi naháčem v posteli a úbytkem váhy se může zdát přitažené za vlasy, ale je to tak! Při spánku logicky méně spalujeme, než při denních aktivitách. Když ale budeme spát nazí, rozjede tělo spalování, kterým se snaží vytvářet více tepla a vydává také více energie. Tedy více spaluje kalorie! A je tu další plus: tělo v chladu snižuje hladinu kortizolu, který nabuzuje chutě na nezdravá jídla. Bude vás v noci tedy méně honit mlsná. O další důvod více, proč do toho jít!

6. Lepší sex!

Vzhledem k tomu, že jste jediná nahá žena v pokoji, máte jeho stoprocentní pozornost. Možná jste spolu už sto let, ale ve chvíli, kdy namísto flanelu ucítí pod peřinou vaši nahou voňavou pokožku, hlava přestane bolet jeho i vás….

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

6 nejhorších jídel, než jdete do postele

Kvalitní spánek je extrémně důležitý pro funkci mozku i celého těla. Umožňuje regeneraci po náročném dni (nebo noci – v případě práce na směny) a dodává nám energii na dny následující. Když má člověk potíže se spaním, je unavený, rozmrzelý, hůř se soustředí a nic ho nebaví.

Poruchy spánku mohou mít různé příčiny – od psychologických (potíže v práci, neuspořádané vztahy, problémy různého charakteru) až po fyzické (nemoci, bolesti zad a kloubů, spánková apnoe). Důležitou roli v kvalitě nočního odpočinku hraje také pohyb a výživa.

Mýtus: Po sedmnácté hodině už ani sousto. Měli byste jíst tak, abyste neměli hlad či dokonce nehladověli. Poslední lehčí jídlo si dejte 2–3 hodinky před spaním. Foto:

Co se jídla týče, před ulehnutím do postele bychom se neměli nacpat k prasknutí, ale ani bychom neměli chodit spát s úplně prázdným žaludkem. Lidé, kteří drží dietu, nemohou často usnout, protože mají hlad a organismus je nastavený tak, že když má hlad, nechce spát, ale jít shánět potravu (vyplavuje se adrenalin a tělo se chystá k lovu či sběru). To je důvod, proč je při hladovění jedinec unavený, ale ne a ne zabrat.

Večer a v noci se mnohem snáz ukládá přebytečná energie do podkožních tukových zásob, protože energii už nevyužijeme.

Existují potraviny, kterým bychom se měli ve večerních hodinách a před spaním úplně vyhýbat:

Čokoláda

Čokoláda pro alergiky 3

Ta vysokoprocentní je sice relativně zdravá, ale i tak obsahuje obrovské množství tuku. Mléčné čokolády jsou navíc dost sladké. Kakao, z něhož se čokolády vyrábějí, obsahuje kofein – a ten je, jak známo, nepřítelem spánku. Některé studie ale tvrdí, že v kombinaci s theobrominem (další látka schovaná v kakau) není kofein aktivní, a proto prý zase tak povzbuzující účinky čokoláda nemá. Co ale před spaním určitě v čokoládách škodí, je tuk a cukr.

Emily Nolan je krásná žena

Nemá křivky modelky, přesto se rozhodla ukázat své tělo nahé! Proč?

Bavorské ženy mají při sexu podivný zvyk

Prudérní Poláci a nahatí Němci aneb Jak je to se sexem u sousedů?


reklama

Související témata: spánek , hubnutí , nespavost , kvasinková infekce

reklama

Přečtěte si také

reklama