Zdraví a nemoci

1. dubna 2019 14:13

Lucie Průchová

Zemřel poté, co vypil 25 panáků vodky kvůli sázce!

Humberto Moura Fonseca (23) se zúčastnil party na Univerzitě Julia de Mesquita v Bauru v Brazílii, kde se skupina mladých lidí rozhodla soutěžit, kdo vypije nejvíce panáků za méně než 60 sekund.

V průběhu soutěže se ale udělalo třiadvacetiletému muži špatně a pak se náhle zhroutil.

Byl převezen do nemocnice, ale po cestě zemřel. U šesti ostatních studentů se také prokázala otrava alkoholem a tři z nich jsou nyní na jednotce intenzivní péče.

"Všichni jsme se skvěle bavili a někdo, nevím už, kdo to byl, přišel s nápadem že budeme soutěžit, kdo toho víc vypije. Věděl jsem, že tohle je moc, nic by mě nedonutilo vypít takhle narychlo pět panáků, natož 25! Ale Humberto a ostatní do toho šli,“ řekl jeho přítel Rodrigo Pancetti. „Na Facebooku má citát, motto od ruského básníka Vladimíra Majakovského, které říká, že je lepší zemřít z vodky než z nudy. Nikdy jsem si nemyslel, že by se to stalo realitou. Předpokládali jsme, že to bylo proto, že byl opilý, ale pak, když se udělalo špatně i dalším šesti studentům včetně vítěze, zavolali jsme sanitku.“

Podle mluvčí nemocnice měli všichni otravu alkoholem a jsou v kritickém stavu, tři jsou stále na jednotce intenzivní péče.

A policie tvrdí, že se snaží najít viníka vraždy! „Dva studenti čtvrtého ročníku univerzity byli zatčeni, že tuto akci uspořádali a tím potenciálně způsobili smrt mladého studenta," uvedl policejní mluvčí.

„Velice nás mrzí smrt tohoto mladého muže a vyjadřujeme naši upřímnou soustrast celé rodině a přátelům,“ doplnil zdroj z univerzity. „Chtěli bychom připomenout studentům, že pití alkoholu na univerzitě je zakázáno.“

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.