Jednoduchý test ukáže, v jaké jste kondici

A zabere vám jen 10 vteřin!

Prý podle něj poznáte i to, jak dlouho budete žít. To nám ale přijde docela morbidní. Proč si ale velmi jednoduše neověřit, jak na tom vaše tělesná schránka je?

Na začátku si dejte 10 bodů jen za to, že stojíte. Podívejte se na obrázek pod tímto odstavcem a postupujte podle něj. Překřižte si nohy, krčte kolena a postupně jděte níž, až si sednete do tureckého sedu. Snažte se přitom nepomáhat si rukama, o nic neopírat ani nepadat. Pak se znovu stejným způsobem postavte. Opět se snažte ničeho nepřidržovat a o nic se neopírat.

Foto: womenshealthmag.com

Teď si test vyhodnoťte:

Odečtěte si z 10 bodů, které máte, jeden bod za každý okamžik, kdy jste si během testu museli pomoci rukou nebo nohou. Počítá se například i to, že jste položili dlaň na koleno. Půl bodu si odečtěte za každé zakymácení.

Ideální výsledek je 8 a více bodů. Pomocí testu jste si mohli prověřit svou sílu a také rovnováhu, které jsou považovány za klíčové ukazatele dlouhověkosti. Pokud vám ještě nebylo 40 let a máte méně než 7 bodů, možná je čas zkusit lekce jógy.

A jak jsme dopadli my v redakci?

Je to celkem vyrovnané – třetina test udělala bez problémů, třetina prošla s odřenýma ušima a třetině se nepodařilo zvednout ze země. Jak jste na tom vy?

Sdílejte článek
Štítky život test dlouhověkost otestujte se

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.