11 letních vychytávek skutečných žen. Máte také nějakou?

Když přijde léto, svět se přepne do úplně jiného modu. Volno a horké dny přinesou vítaný únik z rutiny, ale i řadu specifických situací. Jenže my, ženy, si prostě umíme poradit!

Neposlušné vlasy, rychlé koláče, spálená záda, poštípané děti, přemíra rajčat… to je jen zlomek letních záležitostí, které trochu milujeme a trochu se jich obáváme. Patří ale k létu a je třeba se s nimi úspěšně vypořádat.

Požádali jsme skutečné ženy, aby nám prozradily své letní vychytávky. Tady jsou!

 1. Pro letní krásu mám jen tři slova: žloutek a olivový olej! Víc fakt nepotřebuji, abych udržela vlasy a pleť na maximu. Smíchám žloutek nebo i dva se šálkem olivového oleje a udělám kašičku. Vmasíruji to do vlasů, na obličej, suché nohy i dekolt. Klidně se tím prostě pomažu celá. Nechám to působit aspoň hodinu, lépe i dvě. Pak všechno spláchnu vlažnou vodou, vlasy jemným šamponem. Obnova vlasových konečků i pleti je úplně božská! (Jana, 39)
 2. V létě dělám koláče na plech, asi jako každá máma. Ale paní kuchařka od syna z jídelny mě naučila skvělý a superrychlý trik na koláč. Rychlejší a snazší to už být nemůže. Na plech dáte rozválené listové těsto, na ně pořádnou vrstvu okapaného tvarohu, můžete zamíchat i žloutek a cukr a navrch každé ovoce, které zrovna máte po ruce. Dejte jen pozor, aby bylo pořádně okapané a netekla z něj voda. Vše šoupnete do trouby, dokud těsto nezezlátne. Je to parádně rychlé a dobré! (Dorka, 45)
 3. V létě nikam nejezdím bez tea tree oleje. Vždy mám lahvičku v kabelce a další v kufru. Léčím s ním skoro všechno! Víte, co všechno umí? Odhání hmyz, léčí štípance, kloktáme s ním, když bolí v krku, mažeme to na drobné ranky, oděrky a škrábance, dělám si z něj lázeň na oteklé nohy. Likviduje afty v puse i zakousnutá klíšťata. Když děti nedej bože přinesou vši, tea tree olej je zničí. No a mně pomáhá na vaginální mykózy. Nedám bez něj ani ránu! (Jolana, 30)
 4. Koupila jsme si malý stan. Takový ten, co vypadá jako kružnice a když ho vyhodíte do vzduchu, složí se vám a dopadne na zem v podobě stanu. Miluji ho a doporučuji všem! Mám miminko a batole, beru ho s sebou všude. Vejde se na kočár a klidně si ho rozbalím v parku, na pláži u rybníka nebo u babičky na zahradě. Máme všude svůj malý, lehounký a skladný domeček. V klidu v něm nakojím, přebalím a děti jsou chráněné před sluníčkem. (Péťa, 33)
 5. Přiznám se, že nesnáším letní úpravu svých polodlouhých vlasů. Přítel je miluje, ale já abych ob den foukala přes kulatý kartáč, až mi ruce modrají? V létě ne! Pořídila jsem si sprej na vlasy, který má účinky jako mořská voda. Když si vlasy umyji, prostě to nastříkám a nechám uschnout. Vlasy mají takový ten správně uvolněný look jako když jste na pláži u moře. V létě je to v pohodě i ve velkoměstě! (Lenka, 27)
 6. Pracuji jako manažerka a když přijde léto, dělám si měsíc volna. Prostě musím, abych se zbavila stresu a únavy. Mám vychytávku, že celý měsíc nepoužiji mobil ani e-mail. Elektronika prostě přestane existovat. Jsem většinou na chalupě a všichni vědí, kde mě najdou a že se mi nedovolají. To byste se divili, kolikrát se najednou zjeví za plotem děti a jdou mě “zkontrolovat”. Žádné SMS “jsme ok”, ale hezky osobní návštěva s kávou a domácí bábovkou. Krásně se zregeneruji! (Jindřiška, 52)
 7. Jezdím na dovolenou sama. Na týden, každý rok. Ano, mám děti i manžela a ano, milujeme se. Já to prostě takto potřebuji. O děti je postaráno a já si jedu třeba na jezero Loch Ness nebo do Bretaně. Manžel mě zná a ví, že je to přesně to, po čem toužím. Týden nemluvit, neřešit, jen se kochat světem. (Bára, 41)
 8. Mám na léto dva pomocníky, bílou zubní pasu a ústní vodu. Samozřejmě si s nimi čistím ústní dutinu, ale zjistila jsem, že fantasticky fungují i na pupínky, akné, jako antiperspirant, dezinfekce a s bílou zubní pastou si klidně vyperu bílé tričko, aniž bych ho zaprala. (Klára, 21)
 9. Mám pravidlo, že na dovolené nedržím diety a nedřu se ve fitku. Prostě to nechávám plynout. Zajímavé je, že většinou neztloustnu a ještě nějaké kilo shodím. Prostě spánek, klid, čerstvá rajčata a úplně obyčejný přirozený pohyb dělají své:) (Pavča, 29)
 10. Když mám spálená záda, dělám to, co moje babička. Naplácám na rudá místa chlazený bílý jogurt a přikryju mokrým, ale vyždímaným ručníkem. Proceduru opakuji, dokud se kůže neuklidní. (Monika, 44)
 11. Máme obří zahradu. Když máme opravdu přemíru úrody, že nevíme co s ní, obešlu e-mailem kolegy z práce. Podmínky jsou dvě: musí si přijet sami načesat a nasbírat a musí mi poslat fotku, co dobrého z toho uvařili. Sdílím to na sociálních sítích jako inspiraci pro další pěstitele a gurmány. Je to legrace, všechny to stmelí a naši úrodu si užijí i “kancelářské krysy” z města! (Majka, 38)

Autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.